Skocz do zawartości
cavarr

Forza 3

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze znajdzie sie ktos komu cos nie bedzie pasowac, zadna nowosc. Fakty sa jednak takie, ze miliony graczy nie moze sie mylic. Poza tym wspomniales o NFS:U. Ja pokusze sie o stwierdzenie wrecz odwrotne: mi od czasu NFS1 nic nie przynioslo takiej frajdy z jazdy jak wlasnie FM3. Nawet idac dalej: zyczylbym sobie, zeby nastepne NFS-y podazaly wlasnie taka sciezka: czyli mnostwo fajnych fur (nie musi byc 400, ale musza byc wybitne i z najwyzszej polki, bez wzgledu na segment) + otwarte trasy, a nie tory wyscigowe. IMO wyszlaby gra idealna. Bez zadnych bzdetow typu policja, bez jakis wyskakujacych kolorowych napisow Ultimate Insane No-Hand Powerslide okraszonych wodospadem gwiazdek czy innych kuleczek - ot zwykla jazda nie dajaca nic poza sama przyjemnoscia z jazdy takim furami w pieknych okolicznosciach przyrody. FM3 jest bardzo blisko, bo dostarcza samochody i swietny feeling, jak tylko dorzucilby wiecej tras typu Fujimi czy Montserrat to byloby bardziej niz gites.

Jeśli za rok na online dalej będą grać te tysiące, to wtedy można uznać, że gra jest wybitna :)

 

Na razie myślę, że dużo osób jest nią zachwyconą...czy zachwyt minie ? się zobaczy... ;)

 

 

pzdr,

a.

Edytowane przez ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać - tryb kariery jest cholernie nudny. O ile w dwójce przechodziłem go z wypiekami na ćwarzy, to tutaj poddałem się na początku trzeciego sezonu.

Po za tym, odrzuca mnie fizyka gry - dachowania na tarkach (:lol:), zwalona detekcja kolizji obiektów i kilka drobniejszych.

Wybór samochodów też jest jakiś nijaki. Patrząc po garażu mam wrażenie, że brakuje mi tam połowy samochodów. Na początku myślałem, że coś tam jeszcze się odblokuje z biegiem kariery, ale się myliłem. Pod tym aspektem gra wypada blado w porównaniu z gt mobile, co jest przykre. Twórcy pewnie zasłonią się argumentem, że brakowało czasu na dopieszczenie wnętrz - i tutaj tylko się ośmieszą. Dopieszczone to są może 4 wnętrza, a reszta wygląda jak wypust z 3dsmax. Porównajcie sobie kokpit veyrona/czy tam audicy z jakimś pierwszym lepszym samochodem z klasy F albo E - odwzorowanie materiałów na kokpicie jest żenujące. W niektórych samochodach wygląda to tak, jakby kokpit był narysowany na kartce papieru.

I ostatnie

Audi musiało nieźle posmarować za taką reklamę ich samochodów -_-

T10 fajnie dopieściło statystyki samochodów tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kariera w istocie się nudzi. Jestem piątym sezonie i coraz mniej gram. Dużo więcej torów i aut niż w DiRT 2, ale i tak powtarzalność jest spora.

 

Ale gry na torach chyba inaczej się rozwiązać nie da, to nie to co z wyścigami po mieście, gdzie można zrobić praktycznie nieskończoną ilość tras. Też najmilej z wszystkoch gier wspominam NFS U2, przechodziłem to sporo razy i znudziła mi sie dopiero po kilku latach. Prawie idealna gra.

 

Z innej strony to w FM3 mam ponad 21 godzin jazdy, ale aż ponad 14 godzin spędzonych w menu. To pokazuje jak świetnie od tej strony rozwiązali gre.

 

 

Co mnie strasznie wkurza to kompletnie debilny (w sensie nie inteligentny) system kar:

Czemu dostaję karę za jazdę tuż przed kimś?

Czemu dostaję karę za dublowanie?

Czemu od początku nowego okrążenia mam karę za błąd 3-4 zakręty przed końcem poprzedniego? Błąd nie ma najmniejszego wpływu na to jak zaczynam nowe kółko.

Czemu na niektórych torach mam zawsze wykrzyknik nawet jeśli poprzednie okrążenie przejadę w pełni idealnie? Przykład to Le Mans.

 

Chore. Wiem że nie ma to znaczenia bo to tylko do leaderbordów, no ale niesmak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposob na nude w tej grze - znam jeden :) Jest nim gra na kierownicy :)

Dzis odebralem przesylke z Wheel Stand Pro i nie czekajac zbyt dlugo, zainstalowalem na nim swoja kiere (Logitech DriveFX), podlaczylem do klocka i zobaczylem ile jeszcze musze sie nauczyc mimo, ze na padzie szlo mi calkiem niezle ;)

Zabawa na zupelnie innym poziomie - pal licho czasy - radocha wynagradza od razu a czasy "z czasem" beda lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpaliłem niedawno u znajomego gran turismo i poczułem się bardzo zdegustowany. Samochodami jeździ się jak pudełkami od zapałek :/ Forza 3 syci pod tym względem i pokazuje, że grafika to nie wszystko (choc ta z gran turismo powala tylko na screenach, w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej). IMHO tylko jazda na kierownicach pokroju g25 ratuje GT (kiedys smigałem i wtedy mi sie podobało) - na padzie jest niegrywalnie i sterylnie IMHO, o widoku zza samochodu nie wspominam bo to jest jakiś żart.

Ale skasowali piratów co? Wracam z urlopu a tu z 10 osób zbanowanych z "przyjaciół".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Znaczy odpaliłeś GT5P? Raczej bym się tą grą zupełnie nie sugerował, wydaje mi sie że pełna wersja to będzie zupełnie inny produkt, ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpaliłem niedawno u znajomego gran turismo i poczułem się bardzo zdegustowany. Samochodami jeździ się jak pudełkami od zapałek :/ Forza 3 syci pod tym względem i pokazuje, że grafika to nie wszystko (choc ta z gran turismo powala tylko na screenach, w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej). IMHO tylko jazda na kierownicach pokroju g25 ratuje GT (kiedys smigałem i wtedy mi sie podobało) - na padzie jest niegrywalnie i sterylnie IMHO, o widoku zza samochodu nie wspominam bo to jest jakiś żart.

Ale skasowali piratów co? Wracam z urlopu a tu z 10 osób zbanowanych z "przyjaciół".

W rzeczywistości jest taka sama tylko z rażącym AA i stąd wydaje się taka różnica. :) I co masz na myśli z widoku z za samochodu bo tu nie kumam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tu nie kumam

Mam wrażenie, że kamera się jakoś za sztywno trzyma.

wydaje mi sie że pełna wersja to będzie zupełnie inny produkt, ale zobaczymy

Również na to liczę, bo chciałbym zmienić x-a na ps3 głównie dla tej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wywala, ze takiej strony nie ma. Szukam tez w dodatkach do FM3 i sa 2 themsy, ale oba platne po 240MS. Nie zabije sie jesli tego nie sciagne, bardziej z ciekawosci chcialem zobaczyc jak to wyglada i skoro dawali darmo do LCE to czemu mam nie zassac. Gdzies tam wyczytalem, ze byl problem ze sciaganiem tego, ale ze naprawili i odpowiednie osoby dostaly wiadomosci w panelu w grze z instrukcjami co i jak, ale ja mam tylko 4 "gifty" z samochodami, ale o themsie ani slowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne. U mnie działa :) A spróbuj tego linka: http://marketplace.xbox.com/en-US/games/of...00-00004d53084d

W spisie dodatków tego nie ma, są tylko płatne tematy.

 

edit:

Aha może zmień region na stronie xbox.com (u góry po lewej) na USA. Może to pomoże :)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten car pack z Hyundajami to sa tam bodajze 3 fury, 3 wersje Genesisa. Jest za darmo to zassalem, ale nie jezdzilem jeszcze zadnym z nich.

 

edit.

Jakby ktos chcial fury z LCE http://allegro.pl/item823849508_x360_zdrap...asy_sklepg.html

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spejcalnie kupilem xboxa dla tej gry i mam pare uwag co do grafiki , ogólnie samochody są ok , to środowisko mnie przeraża ( ta jaskrawa trawa i dziwne lokacje? )

 

Ale fajnie sie bujać starym CRX'em ze swapem od s2000 i mieć 400hp+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wczoraj VIP-y dostały Murcielago z paintjobem Halo Waypoint.

 

Fajnie ogólnie że robią coś takiego, choć osobiście czekam na fajniejsze malunki. Najlepszy jak dla mnie podarunek póki co to Audi R8 z malunkami FM3, jest chyba fajnie stuningowane bo świetnie się prowadzi, stockowe z upgrade-ami takie nie było.

 

A ogólnie najlepsze auto jakim póki co jeździłem to Audi A4 Touring Car. Żadnym innym autem klasy R mi się tak przyjemnie nie jeździło, oczywiscie nie da się bez TCS, ale tak to handling jest rewelacyjny.

 

Dziś też powinien być patch, który wielu zapewne ucieszy:

- Fixes to all known glitches.

- The addition of cockpit view driver shift animations.

- Fixes for all known Time Trial and Leaderboard exploits/bugs.

 

EDIT.

 

Patch już jest. Coś opóźniona ta animacja zmiany biegów. ;)

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja mi się ściągnęła, ale nie zauważyłem animacji zmiany biegu. Może to kwestia auta? Nie we wszystkich jest animacja?

 

BTW

Niby jest te 400 aut, ale dziwi mnie brak niektórych modeli. Nie mówię już o Nissanie GT-R bo to różnie mogło być, ale przecież Turn 10 jest w tak bliskich stosunkach z Audi, a brakuje wielu świetnych modeli tej firmy. Bardzo fajnie, że jest Audi Q7 V12 TDI, ale czemu nie ma np. Audi RS6 (C6) 5.0 TFSI? Najlepiej w Avancie :rolleyes: Albo czemu nie ma TTS-ki, ani nawet TT RS. Nie ma S4 (B8) 3.0 TFSI, nie ma żadnej S3-ki czy S6-tki. W ogóle bardzo mało nowych modeli jest (czyt. 2008-2009 rocznik).

Mam tylko nadzieję, że niedługo wyjdzie jakiś Audi Car Pack z w/w modelami :)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja mi się ściągnęła, ale nie zauważyłem animacji zmiany biegu. Może to kwestia auta? Nie we wszystkich jest animacja?

 

BTW

Niby jest te 400 aut, ale dziwi mnie brak niektórych modeli. Nie mówię już o Nissanie GT-R bo to różnie mogło być, ale przecież Turn 10 jest w tak bliskich stosunkach z Audi, a brakuje wielu świetnych modeli tej firmy. Bardzo fajnie, że jest Audi Q7 V12 TDI, ale czemu nie ma np. Audi RS6 (C6) 5.0 TFSI? Najlepiej w Avancie :rolleyes: Albo czemu nie ma TTS-ki, ani nawet TT RS. Nie ma S4 (B8) 3.0 TFSI, nie ma żadnej S3-ki czy S6-tki. W ogóle bardzo mało nowych modeli jest (czyt. 2008-2009 rocznik).

Mam tylko nadzieję, że niedługo wyjdzie jakiś Audi Car Pack z w/w modelami :)

Carpack wychodzi 8 grudnia(chyba?) i będzie zawierać m.in Ferrari 458 i najnowsze S4

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to jest straszna wada europejskich zdrapek, 2100 to zupełnie beznadziejna liczba, bo prawie wszystkie ceny są tak ustalone że są dzielnikami 1600.

 

A jedyny sposób na mniej to kupno wielokrotności 500 MSP na stronie, tylko musisz mieć zagraniczną kartę kredytową, bo naszych już nie akceptują (kolejny debilizm).

 

Ew. poluj na 800 MSP na allegro, ale bardzo rzadko są i nie koniecznie się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. poluj na 800 MSP na allegro, ale bardzo rzadko są i nie koniecznie się opłaca.

800 mnie nie urzadza, bo nadal 300+800=1100 czyli z du.py. Co im do lba strzelilo zeby akurat 2100 dac. No nic, poczekam moze beda dawac jakies 100MSP kiedys za free to sie pozbede balastu. Co do carpacka to wiadomo kiedy podadza liste fur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kody na R8 i M3 z preordera w Game.co.uk, jakby ktos chcial to chetnie oddam, bo waza po 70MB kazdy i troche szkoda mi transferu w Play :( Jak cos to PW, decyduje kolejnosc zgloszenia.

 

edit.

nieaktualne

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...