Skocz do zawartości
nyper

Płyta Z Agp + Geforce 7600gs Niekompatybilne?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem karte graficzna geforce 7600GS sparkle 512 MB DDR2 po włozeniu jej do płyty głownej asuus a7v133 nie moge jej poprawnie zainstgalowac jest wykrywana sterowniki instaluja sie ale po restarcie komputer wiesza sie przy wejsciu do windowsa.

 

 

czy stare płyty głowne maja problemy z obsluga stosunkowa nowych kart graficznych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem karte graficzna geforce 7600GS sparkle 512 MB DDR2 po włozeniu jej do płyty głownej asuus a7v133 nie moge jej poprawnie zainstgalowac jest wykrywana sterowniki instaluja sie ale po restarcie komputer wiesza sie przy wejsciu do windowsa.

 

 

czy stare płyty głowne maja problemy z obsluga stosunkowa nowych kart graficznych ??

jak kupowales na allegro, to moze sie okazac ze karta jest uwalona, albo ze sterowniki są złe. Na przyszłość pisz w przyklejonych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duże prawdopodobieństwo że to konflikt sprzętowy.

Twoja płyta do najmłodszych nie należy: ma AGP x4- karta niby AGP x4 i x8 czyli kompatybilna w dół. Tyle teorii- w praktyce różnie to bywa.

Możesz spróbować jeszcze postawić nowy system i wgrać najnowsze sterowniki do płyty (chipsetu) i próbować z różnymi sterami do grafy- być może starsze będą umożliwiały poprawną współpracę grafy z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie sterownikami fastwrite zasialcz to 400 Wat nieobciazona linia 12 v podlaczona pod grafe tak jak przeczytalem w poradniku w tej chwili sytuacja wyglada tak ze komputer czasami łapie zwiechy i non stop artefakty.

 

grafika ma 512 mb ram i jest chodzona pasywnie wiem ze to moze powodoowac przegrzewanie karte ale przeciez producent nie wypuscilby takiego bubla ktory przegrzewa sie na kazdym sprzecie i w kazdych warunkach, karta lapie maksymalnie 85 C.

 

 

 

a gdybym oddal tego geforca i kupił radeona ? moze to rozwiazaloby moje problemy z niekompatybilnoscia geforca 7600 + plyta z agp?

 

 

jaki radeon bylby odpowiedni do konfiguracji

 

athlon 1800+ 512 MB ram??

 

a co do z miany biosu to moze nie jest to klopotliwe ale w specyfikacji zmian wersji nic nie ma na temat naprawy wspolpracy nowych kart graficznych z ta plyta jest tylko wzmiana aktualizacji nazw procesorów

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie sterownikami fastwrite zasialcz to 400 Wat nieobciazona linia 12 v podlaczona pod grafe tak jak przeczytalem w poradniku w tej chwili sytuacja wyglada tak ze komputer czasami łapie zwiechy i non stop artefakty.

 

grafika ma 512 mb ram i jest chodzona pasywnie wiem ze to moze powodoowac przegrzewanie karte ale przeciez producent nie wypuscilby takiego bubla ktory przegrzewa sie na kazdym sprzecie i w kazdych warunkach, karta lapie maksymalnie 85 C.

 

 

 

a gdybym oddal tego geforca i kupił radeona ? moze to rozwiazaloby moje problemy z niekompatybilnoscia geforca 7600 + plyta z agp?

 

 

jaki radeon bylby odpowiedni do konfiguracji

 

athlon 1800+ 512 MB ram??

a co do z miany biosu to moze nie jest to klopotliwe ale w specyfikacji zmian wersji nic nie ma na temat naprawy wspolpracy nowych kart graficznych z ta plyta jest tylko wzmiana aktualizacji nazw procesorów

9600PRO, ew. 9800 ale i tak będą się nudzić raczej.

 

A jakiej firmy ten zasilacz bo 400W innym 400W nie równe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...