Skocz do zawartości
superboi

Komputer Dla Brata ~ 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Core2Duo E8400 OEM

Pentagram HP-120 ALCu Karakorum + Zalman ZM-STG1

Asus P5K PRO

Mushkin 2x2GB 800MHZ EM

GeForce 8800GTS 512MB

Enermax Pro82+ 525W

Samsung 640GB 16MB Cache F1

Pioneer DVR-215 SATA

Chieftec CH/BH/LBX/Aegis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale nie znam nikogo kto by brał taki sprzęt bez OC...

Miałem E8500 w rękach i powiem że połówkowy dzielnik sprawia trochę problemów przy OC (głównie przy obliczaniu potencjalnego FSB etc.), i w efekcie i tak się schodzi w dół żeby można było FSB bardziej precyzyjnie ustawić (w końcu przy tym samym zegarze, procek jest wydajniejszy z wyższym FSB). Najlepiej zrób tak: weź wszystko oprócz procesora i na samym końcu, w zależności ile kasy zostanie, weźmiesz E8300 lub E8200, a jak da radę to nawet E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 8600GT

Myślę, że lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> takidysk, gdyż ma większą pamięć cache, ma mnieszą pojemność, ale tak naprawdę do kompa do "gier" nie potrzebny jest taki wielki dysk.

 

I macie też zajawkę na te Muskhiny, wybierz sobie jakieś ocz-e z tąd i nie płacz ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ze zmianą przeklejony z przyklejonego...

Więc mogą być to nawet zwykłe Kingmaxy/Kingstony 800mHz cl5.

 

Co do dysku:

Śmiem twierdzić, że przy dzisiejszych tendencjach (gry po 8-15GB) im większy dysk tym lepiej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać dysk komponentem mniej ważnym.Dla każdego co innego jest w komputerze ważne i wązniejsze.

 

A co do pamięci tutaj nikt nie płacze tylko Muchy są dobrymi pamięciami i dlatego je sie podaje, tak jak mówi Serwal do tego zestawu można dać jakiekolwiek 800Mhz i bedą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zależności kiedy to będzie kupowane można brać zamiast tego 8800gts HD4850, jest wydajniejszy a minimalnie droższy na chwilę obecną. Po oficjalnej premierze ceny polecą w dół jeszcze. A pozatym jak będą dostępne sapphire to też będą tańsze. Myślę że to ok tydzień, góra 2 i nic więcej, ceny szybko spadną bo Nvidia też spóściła z ceny 9800gtx (który jest słabszy od tego radka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysku:

- w tej chwili TYLKO Samsung F1...

- dobre modele z serii F1 to 320GB, 640GB i 1TB; wszystkie inne są głośniejsze i mniej wydajne (wynika to z procesu produkcyjnego, seria F1 jest robiona z 332GB talerzy)

- gry (a zwłaszcza konwersje z konsol) rosną bardzo szybko; kilka lat temu brałem 80GB, co wystarczyło przez jeden rok; skoro komputer ma służyć długo, polecam zakup dysku na wyrost...

 

Karta graficzna: w tej chwili najlepszy stosunek cena/wydajność zapewnia GeForce 8800GT. Jednak za niewiele więcej jest 8800GTS z lepszym GPU. 9800GTX to 8800GTS, więc nic ponad 8800GTS nie powinno zwracać twojej uwagi (chyba że kanapki nvidii i longery ati).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS kosztuje ok 540zł

HD4850 mozna mieć za 600zł, a niedługo stanieje, myślę że warto.

 

No ale jeśli komputer ma być kupowany na już to bierz 8800GTS

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT nie mam poejcia co maile snamysli piszac " nie placz" oO al emneijsza z tym..

Z komputerem mozna jeszcze poczekac bo fundusz na niego prawdopodobnie ma byc dopiero na pocztaku przyslzego miesiaca.. wiec przypuszczam ze spokojnie do 10 lipca jest jeszcze czas na zastanowienie ;)

Teraz tak slsyzalem ze z e8400 czesto sa jakeis problemy nie wiem jak ma sie to w rzecyzwistosci, moze ktos cos wie na ten temat ?

co do pameici to 800mhz mysle ze wystarcza tylko jakie opozniena ? Przecyztalem dzis ze nv ma obinizc ceny 9800gtx.. wie cmoze warto poczekac z tym ze nie mam poejcia kiedy to nastapi. Zastanawswialem sie tez nad podwojnym dyskiem jaki mam u siebie (2x250gb) ale widze ze nie wposminacie za bardzo o takiej opcji tylko radzicie zbey kupic jeden dysk a czy brat moglby widziec roznice miedzy dyskiem posiadajacym 16mb cache a 32mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej różnicy nie odczuje wielkiej, ale też zależy od zadań.

 

A po obniżce cen przez nv 9800GTX nadal będzie droższy i gorszy od radka HD4850. Nvidia zaczyna stosować jakieś chore praktyki wypuszczając jakiegoś 9800GTX+ który będzie tylko trochę podkręcony, a sporo droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNet - 9800GTX+ ma jądro w technologii 55 nm. Czy to taka chora praktyka? :)

Chociaż przyznam się, na pewno będzie droższy od zwykłego 9800GTX.

 

Też się chyba zdecyduję na nowego Radosława. Wiecie może, czy problem z AA został naprawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wiecie może, czy problem z AA został naprawiony?

Podobno tak.

 

ale wracając do wydajności to zdecydowanie nie należy lekceważyć 9800gtx. Obecnie trzeba przyjąć, że wydajnosć jest taka sama przy obu kartach, a to faworyzuje Radka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nei zagladalem a brat chce komputer ;)

Wszyscy chwala osatnio tego radeona chcoiaz ja nigdy nie bylem do niego przkoenany.

Jesli na karte moglbym przeznaczyc 1200zl to co bysci emi doradizli.. 1200zl to max najlepiej jakby tak 800-900zl

BTW: co myslicie o zakupie tego quada 9300 a np e8500 ? bo ja np nie jestem do kladow na razie przekonany no ale moze cos ktos doadzi ciekawego ?! pozdrawiam i czkema na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...