Skocz do zawartości
ath

Biostar Tforce Series I45 | Tp45 Hp | Tp43 Hp | Tp45d2-a7 | Tp43d2-a7 | P43-a7

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ja mam zamiar ją kupić właśnie- Racuch będzie miał E8600....

Wypadałoby by go przywitać LN2, skoro "jest" :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

BTW. To będzie w bachcomp za te 320zł ??

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam tylko Commando, a do dobrego FSB na i965 trza coś mocniejszego na NB <_<

Ew. myślę nad czymś na P45 z ofert Asusa, oby tanie, np. P5Q, P5Q-E, chociaż nie wiem jakie to FSB robi i na jakim PL{tj, P5Q-Dlx jest w miare ok, ale to już wyższa cena niestety :sad: }

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam zamiar ją kupić właśnie- Racuch będzie miał E8600....

Wypadałoby by go przywitać LN2, skoro "jest" :

@ pablopawel, nie będziesz w okolicach wrocka przejeżdżał z tym dewarem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bachkomp juz dzisiaj nie widzialem biostarow.

Jednak wiesc gminna niesie ze moze ktos cos bedzie mial za jakis czas.

Z kolei inna plotka chodzi po wsiach ze shift nie bedzie mial tego do konca wrzesnia.

tylko nie po " wsiach " :wink: , miły pan z Shift poinformował mnie o tym osobiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pablopawel, nie będziesz w okolicach wrocka przejeżdżał z tym dewarem ??

Niestety nie. My w Bialymstoku mam East Wall Squad :razz: i krecimy sobie od czasu do czasu.

A może ekipa wrOC teamu bedzie przejeżdżala w okolicach Białegostoku??

Jak coś to zapraszamy :wink:

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do kupienia w 4speed.pl. http://www.4speed.pl/index.php?id_towaru=7941&stan=opis

 

Dołączona grafika

 

Powoli zaczynam benching. Opcji w biosie jest masa, trochę chaotycznie poukładane, ale biosik ogólnie przyjemny.

 

Z ciekawostek: nie udało mi się pobrać poprawnych napięć w punkcie pomiarowym. Trzeba będzie to obadać jeszcze raz, narazie nie mam wszędzie dostępu. Chłodzenie zasłania.

Wyświetlacz POST po zboootowaniu do windowsa zaczyna pokazywać temperaturę CPU.

 

 

Zaraz zacznę jakieś poważniejsze OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś koniec, ale chyba przydałaby sę mała relacja.

 

Rekordów nie będzie, nie mogę ogarnąć wszystkich ustawień. Poza tym wydaje mi się, że memki mogą robić problemy. Narazie prównałem jak prowadzi się E8400 na BloodIronie i bohaterze tego tematu. Także +60 MHz na 1,25 na korzyść I45. Dalej nie sprawdzałem. Co ciekawe patrząc po wskazaniach CPU-Z włączenie Orthosa powoduje spadek Vcore o 0,02V. Początkowo napięcie wahało się od 1,248 przez 1,252 do 1,264 finalnie jednak ustaliło się na 1,248. Trzeba będzie sprawdzić co powie na to miernik.

 

Co zwróciło moją uwagę, to w biosie CPU PLL zaczyna się dopiero od 1,5V. Trochę wysoko ?? Dla GTL są wartości od 59, 61, 63 do bodajże 73 dla CPU, a dla NB 61, 63 i 73. Dla FSB są 3 strapy, 800, 1066 i 1333, każdy posiada po 3 dzielniki dla pamięci. Timingów nie powstydziłaby się żadna DFI, także jest pole do popisu. Kolejną ważną opcją jest Overclocking count retry, czyli ilość prób wczytania nowych ustawień po save. Dodatkowo nawet, gdy ustawień nie uda się wczytać płyta startuje na safe defaults pamiętając w biosie jednak ostatnie zapiswane ustawienia. Chłodzenie NB/PWM spokojnie daje sobie rady, nawet bez tego dodatkowego modułu HP.

 

Aha, regulacja napięć spokojnie wsytarcza nawet do kręcenia pod Ln2. Uwaga jest taka, że ustawianie V odbywa się na zasadzie +/- V do Vid (tak jak w BloodIron) a nie poprzez ustawianie sztywnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toman dawaj na procka DI/LN2, jak to ten E8400 od meerona to powinny z tego ładne wyniczki wyjść :wink:

 

Ja narazie odpadam ,drogie to to i w ogóle :sad: a mieliśmy z Racuchem E8600 na LN2 na tym kręcić.

 

Czekam na wyniczki. Pozdrawiam

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja juz wpakowałem w blache :)

Ogrom miejsca w kolo socketu co mnie dość ucieszyło

Nie odnotowalem podwojnych startow itp..

po nieudanym OC płyta zawsze wstaje bez koniecznosci CLR-Cmos

Na weekend planuje poszukac jej max FSB, ale nie sadze aby była gorsza niz te z XS ;)

 

Jak by ktos potrzebował to po 499zł jest u mnie, 24m gwarancji i takie tam.

Oferta mocno ograniczona ze wzgledu na ilość sztuk.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z prowadzeniem pamięci? sa jakies problemy?

Jak już pisałem pierwszego dnia nic nie zrobiłem. Musiałem przespać się z opcjami biosu, które ujżałem. Dziś też nie szło mi najlepiej, punktem zwrotnym była zmiana DDR2 RCOMP Configuration: 2 a pomocne w tym były ustawienia dinos22 z XS. http://www.xtremesystems.org/FORUMS/showthread.php?t=193739. Nie mam pojęcia, co to za opcja, zdaje się, że jakieś profile dla DDR2. Gemmy??

Pamięci miałem 2 komplety, Kingstony na Elpidach i aXeRamy na D9, DC działało normalnie na obu, więcej się nie wypowiem, bo dziś mierzyłem jedynie w max FSB, z resztą wszyscy czekają przede wszystkim na to ;). Jutro zrobię trochę SPi i pomęczę coś więcej memki jeśli zajdzie taka potrzeba. Mogę porównać bezpośrednio te D9 do X38-T2R, bowiem wiem jak chodziły na DFI.

 

Uwagi: 1* Pyłta na default daje bardzo niskie napięcia NB i FSB ~1,08V.

2* Wyświetlanie timingów w sekcji DDR Timing Configuration. Jesli ktoś posiadał Biostara Ultra A9A (Socket 939) powinien kojarzyć. Chodzi o to, że przy zmianie Configure DRam Timing By SPD z Auto na Manual i regulacji poszczególnych wartości a następnie zachowaniu tego i ponowym wejściu do biosu i ponownej zmianie z Manual na Auto pola odpowiadające za konkretne czasy stają się nieaktywne (nic dziwnego), ale wyświetlają nadal wartości wprowadzane manulanie, a nie przywaracają wartości wczytywanych z automatu np. przy resecie biosu. Także to może być trochę mylne, lepiej zawsze sprawdzić aktualne timingi w Everescie (Memset 3.5 na P45 nie działa).

 

A tak pozatym, to przyciski Power ON/OFF oraz Reset są baaardzo praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, bo juz mnie na gadu zjechali ze nawet nie zajrzałem do biosu to na poczatek FSB 620 :D

 

Screen

FSB juz przyzwoite ;)

Kręć dalej... A nie płacz ze nie dodatkowego radiatora nie masz itd... Złej baletnicy nawet rąbek u spódnicy przeszkadza.

Pogode masz fajna bo zimno, kręć ;)

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 RCOMP Configuration:

Biostar Fine-Tuned modes enhance the memory module’s stability and durability,pirdołka jakaś wymyślona :lol2: ,ale trzeba dobrze trafić w ustawienia,choć trudne to nie jest zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...