Skocz do zawartości
ath

Biostar Tforce Series I45 | Tp45 Hp | Tp43 Hp | Tp45d2-a7 | Tp43d2-a7 | P43-a7

Rekomendowane odpowiedzi

przy okazji szukania informacji o moim procku znalazlem cos takiego LINK

text po japonsku ale najistotniejsze widac 8)

 

jako posiadacz dotychczas nForca musze powiedziec, ze nie moge dojsc z ta plyta do skladu i ladu....jak narazie to nie kumam opcji o.O

 

...jakis drobny help? :blurp:

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm cos cichutko tu ostatnio a tymczasem po milych przygodach z oc na tym mobo jak dla takiego laika jak ja pojawil sie pierwszy problem mianowicie postanowilem postawic na nowo system i ale nie da sie zainstalowac windowsa po sprawdzeniu konfiguracji przez instalator wyskakuje bluescreen 0x0000007e...hm macie jakies pomysly??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad pol dnia zajelo rozpracowanie tej plyty.....i wkoncu jest stabilnie :)

z pamieciami to trzeba sie bawic jak tu juz ktos wczesniej zauwazyl z ustawieniami DDR2 RCOMP Configuration.....ale ktore z nich to nie mam pojecia...u mnie pamieci te z siga sa stabilne na Config 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie panowie pocieszyliscie:) no ale mialem wlasnie takie wrazenie u mnie powyzej 1000 na pamiatkach plytka dostaje szalu...hm ale zeby przy instalacji...heh...zrobie jak zwykle zainstaluje winde na mompie u kolegi...a sterowniki i reszte u siebie...obecna instalacja tez jest z poprzedniego kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie panowie pocieszyliscie:) no ale mialem wlasnie takie wrazenie u mnie powyzej 1000 na pamiatkach plytka dostaje szalu...hm ale zeby przy instalacji...heh...zrobie jak zwykle zainstaluje winde na mompie u kolegi...a sterowniki i reszte u siebie...obecna instalacja tez jest z poprzedniego kompa...

jak na mnie to ona targa memki konkretnie.

poka screna z memseta cos tam naustawiał

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."
1000MHz to z DDR1 wyciskam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie to ona targa memki konkretnie.

poka screna z memseta cos tam naustawiał

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."
1000MHz to z DDR1 wyciskam ;)

 

heh zle sie wyrazilem plyta napewno swietnie daje sobie rade z pamiatkami starczy patrzec na wyniki czepiam sie tu raczej do swojej niewiedzy...a ustawienia tj timingi na auto...dzielnik 1:1 no i przy 510 fsb nie wyrabiam:)al;e to mnie teraz nie frapuje troche samo zaparcia i problem sie rozwiaze bardziej mnie martwi opisany przezemnie blad przy instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem paczkę z Biostarem TP 45 HP od Svende (thx :rolleyes: ). Zanim poskładałem wszystko do kupy, zmieniłem pastę na NB i SB (na NB był taki różowy klej, a na SB jakaś biała pasta). Za długo się nie bawiłem w OC i trochę chaotyczne to wszystko było, bo chciałem jak najwięcej rzeczy wypróbować :wink: Zrobię takie mini porównanie do DFI DK P35. Po pierwsze - Biostar jest trochę gorzej wykonany od DFI, ale nie jest to jakaś specjalna wada. DFI jest solidniejsza po prostu. Bios jest trochę "porozrzucany", ale idzie się połapać. Jeśli chodzi o napięcia i timingi to jest podobnie jak w DFI. Szkoda, tylko, że skoki napięć dla RAMU np. wzrastają, i potem jest regulacja co 0,1V a to już sporo. Oprócz tego, jak zostawię Auto, to same się zwiększają, trzeba każde podbić minimalnie. Brakuje mi też profili w biosie, ale jakoś wytrzymam :) Biostar zauważalnie lepiej prowadzi procka i pamięci - można kręcić memki powyżej 1200MHz bez problemu (tak na razie to 1280MHz 2,4V 5,5,5,18 i 1200MHz 4,4,4,4 2,625V). FSB nie sprawdzałem. Ogólnie płytka spoko, ma trochę dziwnych ustawień, które trzeba przetestować samemu, żeby ją rozgryźć do końca. Szkoda tylko, że nie mam jakiegoś 45nm, bo tak to bym już DI zamawiał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ja chyba panowie też niebawem dołacze do rodzinki :wink:

Na dobrą sprawę nei wiem po co ale co tam :P

 

Mam tylko takie jedno pytanie- usiłował ktoś rozdzielić chłodzenie sekcji od tego hp ? Chciałbym założyć od razu bloczek na nb, ale nie bardzo mi sie chce potem kombinować z dorabianbiem chłodzenia na sekcje... Niszczyć fizycznie hp też nie chcę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielić się tego chyba nie da. Nie wiem czy jest potrzeba, żeby zakładać bloczek, ten chipset się niewiele grzeje. P35 na DFI był cholernie gorący w porównaniu do tego. Dołączaj do rodzinki, bo mobo wymiata :wink: Powiem tyle, że dzisiaj już 1400MHz 5,5,5,18 widziałem, a bawiłem się może z 20 min. Dzielnik 5:8, PL 7, napięcie 2,5V, na chipset 1,4V. Policzyłem 1M, a potem od razu reset. Pewnie trzeba podbić jeszcze napięcie na chipsecie, bo standardowo to jest niecałe 1,1V (i to jest już za mało), a 1,4V to jeszcze nie aż tak dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar jest trochę gorzej wykonany od DFI, ale nie jest to jakaś specjalna wada. DFI jest solidniejsza po prostu

co ma dfi solidniejszego ? chlodzenie sekcji czy moze kondziolki ? ;)

Brakuje mi też profili w biosie, ale jakoś wytrzymam :)

u mnie jest ich 10 :D Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się w końcu sprawa z tym raidem? tp45 hp ma ich10 bez r więc jak rozumiem raida ni ma tak ?

 

Z moich obserwacji płytek HP i I45 wynika co następuje:

HP (tańszy model) tylko 320zł lepiej prowadzi procka (e7200), daje jego lepszą reakcje na dovoltowanie (na I45 sie skończył, na HPku idzie dalej), oraz później następuje potrzeba podniesienia CPU VTT. Do oczywistych zalet dołożyć trzeba lepsze umieszczenie IDE oraz regulację vcore w mniejszych skokach

Jak ktoś nie wierzy, może czekać na screeny, czas oczekiwania na screeny to 2 tygodnie <_<

Na moje jak ktos nie potrzebuje SPDIF i eSATY, nie musi sie brandzlować, ze ma najwyższy model, to ta płytka jest dla niego. Poza tym dementuje brak raidu w HPku, bo jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma dfi solidniejszego ? chlodzenie sekcji czy moze kondziolki ? ;)

Sztywniejszy laminat, lepsze sloty na RAM i inne takie. Co nie oznacza. że Biostar jest badziewny ;) Profile w biosie już znalazłem. Cpuz podaje, że płyta ma ICH10R, ale ja żadnych opcji związanych z raidem w biosie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba nikomu jeszcze nie padła. Na xtremesystems też są zadowoleni z tej mobo. ;) Mi tylko w niej przeszkadza spory skok regulacji napięcia.

 

Wracając do regulacji obrotów to naprawdę fajnie jest to zrobione. Ustawiasz sobie minimalne i maxymalne RPM wentyla. W poprzedniej mojej mobo (DFI Infinity NF4 Ultra) można było ustawić tylko stałą wartość, więc jestem miło zaskoczony tą funkcją. ;)

 

Edit: Biostar ma w planach wypuścić jakiś nowy biosik do naszej mobo?

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj złożyłem właśnie kompa z Biostarem T-power.Montaż i instalacja bez żadnego problemu.Drażni mnie tylko to że Rivatuner i CoreTemp pokazuje cały czas temperature procka 40 st a na płycie pokazuje 24.Tak samo miałem wcześniej na płycie Evga 650i ultra.Nie wiem dlaczego tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kręceniu E4300 będę musiał się bawić tymi GTL PL VTT itd? Jeśli tak to podajcie mi jak najbezpieczniejszy to ustawić bo puki co nie łapie trochę o co w tym chodzi ;/ no i jakich granic ABSOLUTNIE nie przekroczyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie przyszła płytka :D Jest świetna jak na razie ;]

Ktoś tu pisał że płytka daje niskie napięcia na NB, faktycznie tak jest ale prócz tego daje też niskie napięcia na procka ;p u mnie na E4300 dała 1.113 :P ale procek działa ;p jutro biorę się za o/c :D

a powiedzcie mi czy GTL zostawić na auto czy jak ustawić? Zaznaczam że mam E4300

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...