Skocz do zawartości
ath

Biostar Tforce Series I45 | Tp45 Hp | Tp43 Hp | Tp45d2-a7 | Tp43d2-a7 | P43-a7

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie B-) Na sub zero 700 powinno pęknąć. Nie oszczędzaj tak tych pamięci, moje do 1400 MHz 5,5,5,18 chcą 2,5V tylko :lol: Zauważyłem, że na tym mobo trzeba na chipset dość sporo napięcia dowalić, bo 1,1V na starcie to bardzo mało. Kiedy mrozisz tego cepa? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz...o takim triku nie wiedzialem 8)

w weekend sie jeszcze pobawie, bo teraz juz mi sie nie chce :)

 

tylko, ze jest to valid w singlu a nie dualu ;) w dualu cos kolo 610fsb bylo...

 

no dobra ogolnie zapisalem plik z validem na 645fsb ale cos nie teges jest bo pisze, ze musze uzyc cpuz w versji>1.45...no coz....

ale mam tez na 640 fsb

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=446146

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś znacząca różnica między TPower i45 a Tp45 Hp?? Jest sens dopłacania 130zeta do tego pierwszego?? Czy może lepiej brać coś całkiem innego (neo2-fr; p5q;...) Cel spore i stabilne OC e8500. Choć jakoś tak ciągnie mnie do tych biostarów :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to się nie martw :wink: a pytanie ponawiam

te decyje to sam musiz podjac, jest troche roznic miedzy tymi plytami, a wiekszosc jest opisana w tym temacie

ja tam zazwyczaj biore "pełne" wersje płyt ale co kto lubi, dodatkowo niebieski laminat wywoluje u mnie nieprzyjemne wspomnienia ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj po raz pierwszy się za o/c zabrałem

Już nie pamiętam kiedy ostatnio mi kompa na stock leciał...

 

Pierwsze testy i chyba cepik zsotanei mi na 3.82-3.85 ghz na codzień , p[odczas gdy na dfi niewiele poand 3.75 ghz można było zrobić na 1.36 na cepie...

 

Niestety cudów nie ma i np o 3.9ghz na tym napięciu nie mam co marzyć - ot procek jest mocno średni i to delikatnie mówiąc i tyle...

Chyba po nowym roku zacznę się za selektem rozglądać :wink:

 

 

ps.

cep 3.8ghz, napięcie na nb 1.35v + orthosik i dopiero teraz ten dodatkowy hp na pasiv jest ciepły. Na def to to nawet letnie nie było

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na Raid (jeszcze go nie mam, ale planuję), ale i tak poszukuję wersji tańszej, mniej bogatej. Chociaż przez ten laminat obudowę trzeba będzie zamknąć i nie otwierać. :D

 

Jak ktoś sprzedaje to chętnie wezmę (mocniejszy model w niższej cenie również). Chyba czynnikiem przekonywującym mnie do wersji HP, jest rzekomo lepsze prowadzenie proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Napięcie dla mnie już za duże na codzień, ale da się cepa ustabilizować na 4 ghz :wink:

 

Smutne że niektórzy tyle robią na 1.25-1.3v :sad:

 

Problemem jest dobór napięc- jednak zdecydowanie za mało płynne są ich zmiany np z 1.38v można przejść już tylko na 1.44v z biosu- brakuje kilku ustawień pośrednich

Acha macie też tak,że przy większym o/c ten program biostara do kręcenia zwiesza kompa ?

Jak bawiłem się w granicach 3.6-3.8ghz działał dobrze, przy 3.9-4.1 ghz zwis kompa momentalnie przy zmianie ustawień...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha macie też tak,że przy większym o/c ten program biostara do kręcenia zwiesza kompa ?

Jak bawiłem się w granicach 3.6-3.8ghz działał dobrze, przy 3.9-4.1 ghz zwis kompa momentalnie przy zmianie ustawień...

bo ten program wyglada jak przyozdobiona choinka i pewnie dziala do kitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponaiwam pytanie - ktore zworki poprzestawiac, a moze cos w biosie, zeby w trakcie wstrzymiania systemu (win vista) nie krecily sie wentylatory i płyta przeszła w stan niskiego poboru energii ?

no nie ukrywam, ze sie to czasem przydawalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi faceci wyłaczeją eist i inne badziewia .. więc meeron nie bądz baba- twardym znaczy się prądożernym trzeba być a nie miętkim :wink:

 

 

Swoja drogą cepa mam marnego ale przynajmniej mi postuje na fsb 577, gdzie na bloodzie max 535 było :wink:

 

Kto się zamieni na dobrego proca za moją padlinę? Dopłace :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zmienia się napięcie VTT w i45 tpower? bo widze tylko ustawienia gtl np 63*VTT i nigdzie ta plyta nie podaje napiecia VTT w biosie, ze pisze np VTT 1.1V

Vfsb bodajże

 

A opłaca się robić na tej płycie Crossfire z 2x Radeonów HD4670? Czy osiągną one pełną moc czy raczej nie?

jak juz masz 2 grafy ,to się opłaca,jak masz zamiar kupić drugą to licz się ze stratą ok 10% w 3D.Zresztą chyba w temacie o 4870 masz porównanie chipset/pciE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mam z tą płytą lekkie problemy...nie mogę prze taktować pamięci a teraz po podkręcaniu procka C2D E4300 do 2.4 GHz miałem dziwny reset... Najpierw wszytko było ok ;D GTA4 chodziło wszytko ok max temp 36 i nagle się zresetował...i nie mogłem go włączyć bo nie wykrywało dysku :o a do biosa nie chciało wejść ;/ pomógł Clear COMS. No i teraz pytanie o co kaman? napięcia podniosłem każde o najmniejszą możliwą wartość bo nie chciałem zostawiać na def. Nie podniosłem tylko napięcia VTT. Help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...