Skocz do zawartości
ath

Biostar Tforce Series I45 | Tp45 Hp | Tp43 Hp | Tp45d2-a7 | Tp43d2-a7 | P43-a7

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku probach doszedlem do 4.1ghz na procku.Nie mialem z tym zadnego problemu,podnosilem tylko szyne w gore :) Teraz zabieram sie za sprawdzenie stabilnosci :)

Bo w tym nie ma nic trudnego ;) Po prostu metoda prób i błędów.

 

czater -> widzisz 1,113V, bo pewnie masz włączone E1ST i te inne funkcje dotyczące oszczędzania energii. Tak ma być. No chyba, że masz procka z takim niskim VID. Płyta daje normalne napięcie dla P45 tzn. 1,1V, ale żeby się pobawić jest to za mało, spokojnie można podbić, bo chłodzenie jest dobre. Jakbyś przeczytał cokolwiek o OC C2D to byś wiedział, ze GTL dotyczy tylko 45nm i Quadów 65nm i raczej ma znaczenie przy większym FSB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem dużo i wiem...tylko źle sformułowałem pytanie xd chodzi mi o to czy GTL mam zostawić na auto czy ustawić na jakimś poziomie? I do jakiej V NB mogę podbić bezpiecznie?

 

EDIT: są jakieś biosy dostępne? bo na ich stronce się nie mogę nieco odnaleźć ;/

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki ;]

A powiedzcie mi jeszcze taka rzecz...na tej płycie jest obok karty połączenie MOLEX i jest to do karty graficznej...i z tego co zrozumiałem jak podłącze tam molexa to nie muszę podłączać dodatkowego zasilania na karcie. Dobrze zrozumiałem?

 

EDIT: @up

nie rozumiem...

 

EDIT2: Jeszcze nie podbijałem... ;p ale zaraz zobaczę :D jak się mają kolory zmieniać to muszę to zobaczyć :D choć biosa jeszcze rozkimić nie mogę ;/ gdzie jest ta regulacja wiatraków?? ;/

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie jedno pytanie- usiłował ktoś rozdzielić chłodzenie sekcji od tego hp ? Chciałbym założyć od razu bloczek na nb, ale nie bardzo mi sie chce potem kombinować z dorabianbiem chłodzenia na sekcje... Niszczyć fizycznie hp też nie chcę ...

wkoncu sie zajalem wodowaniem tego mobasa....i "rozdziewiczylem" ten heatpipe...byl on sklejony czyms co jest albo mega gesta pasta albo bardzo slabym klejem...takze troszke zabawy i da sie to rozmontowac :)

teraz tylko czekam na bloczki i woduje...jedynie na mosfetach zostawie to co bylo (czyli pomalowany na kolor miedzi alominiowy radiator 8) )

 

 

niby plyta podaje, ze temperatura NB to ok 21 stopni i jak sprawdzam reka to radiator jest letni, ale jak dam wiecej V na NB to wyswiela, ze jest niby 25 stopni...ale jak sprawdzam reka radiator to jak dla mnie jest on goracy i to bardzo....takze sie zastanawiam czy przypadkiem ta temperatura co jest niby od CPU nie jest faktycznie od NB, a ta od NB pokazuje temp SB...to tylko taka moja teoria, sprawdze ja jak przyjda bloczki i zwoduje plytke....

 

a swoja droga do podkrecenia procka tak na 24/7 to na NB wystarcza mi 1,15V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ta regulacja wiatraków??

Advanced==> smart fan configuration (czy jakoś tak)

 

Edit: Jeśli chodzi o temp NB to napoczątku miałem okolice 30*C, a za którymś włączeniem spadła na ok 20*C, a ani chłodniej się na dworze nie zrobiło w tym czasie, w budzie też nic się nie zmienilo. Myślałem ze mi czujniki zgłupiały, skonfigurowalem ponownie, i dalej było 20. Ale teraz widzę że temp ~20*C jest "normalna" dla tej płyty. ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jakiś konkret dla mnie :D V NB 1.15 ;]

Musze Ci przyznać racje...bo u mnie jest V NB 21C a jak dotknę ręką to jest już lekko ciepły...a temp proca niby jest 27C.. coś tu może być nie tak ;p

 

EDIT nie wiem jak u Was ale u mnie ten dodatkowy radiator z wentylem chyba nie spełnia roli...cały układ jest lekko ciepły a on jest lodowato zimny :S

 

U mnie jakieś ~25C

 

EDIT2: a jak się napięcia reguluje? bo mam jakieś wartości ale one są oznaczone np "+0.50V" to oznacza ze doda mi do tej wartości która jest aktualnie 0.5V czy jak to jest? I jak to jest z tym molexem dla kart graf ;p

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP45 HP nie wyświetla temp. chipsetu, być może TPower tak, ale może to też być temp w obudowie :wink: Z dodatkowym zasilaniem to różnie jest, mam grafę z PCI 2.0, a płyta też ma, więc sprawdzę czy działa bez podpinania wtyczki. Nie pytajcie się więcej o te napięcia, proszę - jeśli dla kogoś to jest za trudne to może złe forum. Przecież to zwykłe dodawanie jest. Więcej czasu schodzi na napisanie posta niż sprawdzenie tego samemu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na wszelki wypadek podlaczylem tego molexa do plyty...pierwszy raz sie z tym spotkalem :)

wsumie to dziwne...skoro zlacze pcie v2.0 dostarcza wiecej V i obecne karty maja dodatkowe wtyki do zasilania, co jest juz standardem, to po co ten molex na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;p coś rozkimałem płytę ;] a raczej bios no i pierwsza próba kręcenia i... FAIL! ;p nie wstaje.. ;/

napięcię na proca dałem +0.25V (najmniej ile mogę dać) i wszystko inne też o te 0.25V. A dlaczego tak dałem? bo nie wiem czy na AUTO są to napięcia które zostaną tak jak są czy będą się podnosić w miarę jak będę podkręcał... jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zostawisz na auto to napiecia beda sie same zmienialy...jak Ci komp nie wstaje (co sie rzadko zdarza) wystarczy przestawic zworke clrmos na 5 sekund na wylaczonym kompie i ustawic do pierwotnej pozycji.

Jak zaczynalem zabawe z plyta i prockiem to ustawilem napiecie NB i FSB na ostatnia opcje (te zaraz przed "czerwonymi", NB chyba +0,275 i FSB +0,325 jesli sie nie myle) a potem zjezdzalem w dol z napieciami NB i FSB jak juz znalazlem napiecie odpowiednie dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś jest nie tak ;/ wyłączam te wszystkie niepotrzebne funkcje dla procka. Ustawiam tak jak chce to wszytko mieć, czyli daje napięcia odrobinkę wyższe żeby były sztywne a nie na AUTO. No i wszytko się włącza pięknie ładnie :D ALE jak włączę ten program Tpower2 (który jest na płytce) żeby sobie wiatraki poustawiać to następuje reset... ;/ jakieś pomysły?? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie wstaje po o.c a potem dual boot i ustawia na def wszytko. No zobaczę jak to jest z tym i dam znać ^^

mi plytka nie wstawala jak bawilem sie oc ramu...ale tak to zawsze wstaje...

a ustawiles Over Clock Retry Count?

 

 

co do tego Tpower2 to nie mam pojecia...a przy testowaniu orthosem (jak ustawisz stale wartosci) tez Ci sie sys wysypuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ramy przestawiałem...ale to tylko z 667 do 800 a przecież to nie wiele...a co to takiego to Over Clock Retry Count?

a i jeszcze jedno czy ten LED obok ramu to on się ma świecić cały czas czy tylko jak są jakieś błędy?

A orthosa nie oblukałem bo jak wywalało mnie z Tpower2 to stwierdziłem że jest płyta nie stabilna i nie chciałem czegoś uszkodzić ;/

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to wyczaję ;] ale co do tej diody...na opakowaniu pisze coś o 3 diodach chyba...i tak się zastanawiam czemu reszta się nie świeci :P

 

EDIT: no szlag mnie trafi...pamięci wstają na MAX 667 CL4 ;/ a tak to mogę dawać +250mv i nie wstaną nawet na 800 CL5 ;/ próbowałem już multum ustawień i nic ;/

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...