Skocz do zawartości
Piotr23x

Import .doc Do Bazy Danych. Czym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nietypowy problem, muszę odtworzyć prostą bazę adresową, mającą ok 3000 pozycji składających się z nazwy firmy , ulicy , kodu , miasta , ew. z telefonu i osoby kontaktowej. Baza była zapisana w formacie dBase i widziana była w Excelu jako 6 kolumn z odpowiednią ilością rekordów . Problem stanowi

źródło danych z których mam odtworzyć tą bazę, są to pliki Word w ilości ok 3000 szt z zapisanymi w/w danymi. Dane zapisane w każdym pliku .doc pełnią rolę etykiety adresowej, czyli wyśrodkowane 3 lub 4 linijki tekstu z danymi adresowymi. Czy istnieje sposób( jakim oprogramowaniem) na szybkie odczytanie takiej ilości plików .doc i zapisanie każdej linijki tekstu z pliku do odpowiedniego rekordu bazy danych, czyli otwieramy pierwszy plik i pierwsza linijka zapisywana jest kolumnie nazwa , druga w ulica , trzecia w kolumnie kod/miasto itd. ?

Wszelkie pomysły mile widziane , jak umieściłem post w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam

i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Udało mi się utworzyć z tych 3 tys. plików doc jeden plik txt w którym dane spisane mam w postaci:

 

FIRMA 1""

UL.WROCŁAWSKA 222""

62-800 KALISZ""

++

FIRMA 2""

UL.KLECZKOWSKA 44""

62-510 KONIN""

++

 

czyli po każdej linijce znacznik "" oraz po każdym adresie znacznik ++.

Może ktoś ma pomysł jak ten jeden plik zapisać w postaci tabeli np Excela tak aby każdy adres był osobnym wierszem , a każdy wiersz z pliku txt był w odpowiedniej kolumnie tj:

 

FIRMA 1| UL.WROCŁAWSKA 222 | 62-800 KALISZ|

FIRMA 2| UL.KLECZKOWSKA 44 | 62-510 KONIN |

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...