Skocz do zawartości
polbo

Zestaw ~1800pln Z Mobo Pod Penryna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolega prosil mnie o złożenie jakiegos sprzetu w cenie ~1800pln (czesci+buda+psu, bez monitora klawiatury itp.)

Chodzi o to, zeby za jakis czas mozna bylo latwo i za niewielkie pieniadze sprzet zmodernizowac.

Stwierdzilem, wiec, ze warto wziac mobo, ktore obsluguje penryny.

 

To chyba najrozsadniejsze wyjscie, za chwile bedzie mozna kupic mocne cpu 45nm za stosunkowo niewielkie pieniadze.

 

Problemem jest wybór plyty, mam już metlik w glowie i nie wiem co wybrac.

 

Zdaje sobie sprawe, ze sporo jest juz podobnych tematow, ale w sumie nie szukam czegos pod ekstremalny o/c, raczej taki nazwijmy go "uzytkowy w razie potrzeby". Czy mogłbym prosic o jakies propozycje. Chodzi mi o stabilna plyte z mozliwosciami o/c ale nie niesamowitymi, bo i fundusze sa ograniczone (moze cos od gigabyte?).

 

Komp poniekąd ma rownież sluzyc do grania...bojowe zadanie.

 

Prosze o propozycje.

 

1. Procesor: tu raczej nie zmiescimy sie z penrynem, wiec wiadomo, ze cos tanszego.

2. Plyta: Stabilna, bez oszalamiajacych mozliwosci o/c, ale moglaby dawac z siebie cos wiecej. Z obsluga 45nm!

3. Ram: 2x1gb na magistrali 1066MHz (w apollo jest ocz za 155pln, w proponowanych zestawach widzialem Aeneon 2x1GB 1066MHZ X-Tune - 155 zł - co to jest?)

 

4. Grafika: mysle, ze cos pomiedzy 9600gt, a 8800gt powinno wystarczyc.

 

5. Dysk: 320gb prawdopodobnie wystarczy, jakis niezbyt glosny osobnik na sata2

6. PSU - zeby to wszystko pociagnal + cos przyjemnego dla ucha (...po prostu zeby nie byl bardzo uciazliwy, wiadomo o co chodzi)

 

7. Obudowa - jesli mozecie cos zaproponowac?

 

8. DVD-RW. Moze jakis Pioneer?

 

Generalnie jakbym mu to poskladal to od razu polecialby lekki o/c tyle, ze nie chce ingerowac, bo to jego sprawa.

Caly problem w tym ze chcialby miec COS za niewiele pieniedzy, boi sie o/c jak ognia, a marzą mu sie super parametry :(

Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny daję takie jak pamiętam ;D Coś może poszło w górę, ale wtedy coś też poszło w dół :D

 

1. Core 2 Duo E8200 OEM - 400zł

2. ASUS P5K Pro - 320zł

3. Te Aeneony co podałeś (jak zostanie, to warto brać 4GB) - 155zł

4. Palit 9600GSO 768MB - 359zł

5. Samsung F1 320GB - 160zł

6. Pewniak Corsair CNPS-VXEU450 450W, albo coś z nowych Enermax'ów Modu 82+ ~220zł

7. Cooler Master Elite 33x - 150zł

 

I się chyb zmieściliśmy, a w dodatku masz penryna. Warto dołożyć do 4GB w takim zestawie. Jak jeszcze kaska zostanie, to zamiast 9600GSO można brać 8800GT a zamiast P5K Pro nowego ASUS'a P5Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. W miedzyczasie przeanalizowalem ceny i rzeczywiscie mozna zmiesic sie z penrynem.

Zapomialem dodac, ze kupowac bede w Apollo, wiec ceny z tego wlasnie sklepu ;)

 

Wyszlo jakos tak:

 

Procesor [775] Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB BOX 1 443.00

Płyta główna [iNT][775] Płyta Asus P5K PRO 1 312.00

Pamięć Pamięć DDR2 2x1GB PC8500 1066MHz OCZ SLI Ready EPP CL5 OCZ2N1066SR2GK 1 155.00

Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 9600GT Palit 512MB Sonic XNE/960TSX0252-PM8194 1 412.00

Dysk twardy [sATA2] Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ 1 143.00

Nagrywarka CD/DVD Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black 1 74.90

Obudowa [ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330 1 111.00

Zasilacz Enermax Pro82+ 425W 1 252.50 albo

Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W 1 203.00

 

W sumie ~1854pln (biorac corsaira)

 

Niestety RAM maja tam na dzien dzisiejszy tylko taki.

 

Grafika: Czy GSO jest duzo slabsze od GT? Roznica w cenie to prawie 100zl. Co do 88GT - jest drozszy od 96gt o 75pln - chyba nie ma sensu dokladac, bo i tak jestem blisko granicy mozliwosci finansowych :)

 

Co do plyty - jest jakas istotna roznica pomiedzy P5K a P5K Pro?

Plyta jest niezla, moglbym prosic ewentualnie o jakas alternatywe?

Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika: Czy GSO jest duzo slabsze od GT? Roznica w cenie to prawie 100zl...

Ze zwykłym GSO jest tak: bez AA jest wydajniejszy od 9600GT, jednak w rozdzielczościach 16:10 jest trochę wolniejszy. Ale zauważ że ja poleciłem wersję z 768mb pamięci, która w wysokich rozdzielczościach może być szybsza nawet od 8800GT (bo ma o połowę więcej pamięci), no i jak recenzje w sieci mówią: "wersja z 768mb pamięci gwarantuje fantastyczne OC" - nie wiem skąd się to bierze, ale na pewno nie z kosmosu i śmiem przypuszczać że kości pamięci na tej karcie, to te same, w które wyposażone były 8800GTX...

Co do plyty - jest jakas istotna roznica pomiedzy P5K a P5K Pro?

Plyta jest niezla, moglbym prosic ewentualnie o jakas alternatywe?

Ciężko mi teraz znaleźć jakąś tabelkę, ale powiem tak. P5K to główne oznaczenie dla płyt ASUS'a z chipsetem P35. Dzielą się one na dwie kategorie: słabsze i lepsze. Główne różnice pomiędzy płytami z tych kategorii, to inne zasilanie procesora, brak RAID'u (w słabszych OFC) i ogólnie biedniejsze chłodzenie i potencjał OC.

Do słabszych należą: P5K (zwykła), P5K SE, P5K-V etc.

Do lepszych należą: P5K Pro (najtańsza z lepszych), P5K-E, P5K Premium/Deluxe/WiFi-AP etc.

Najłatwiej rozróżnić po kolorze laminatu - czarny laminat jest domeną lepszych płyt. Wszystkie "lepsze" mają 8-fazowe zasilanie itp.

 

Po więcej info zapraszam do tematu o serii "P5K" w dziale o płytach głównych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak recenzje w sieci mówią: "wersja z 768mb pamięci gwarantuje fantastyczne OC" - nie wiem skąd się to bierze, ale na pewno nie z kosmosu i śmiem przypuszczać że kości pamięci na tej karcie, to te same, w które wyposażone były 8800GTX...

Zwróć uwagę jakie mają pamięci wersje 768MB i zauważ też ża wszystkei są wersjami OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wyczerpujaca informacje :)

 

Czy chodzi o tę karte:

http://www.agito.pl/seria_9/palit_xpertvision_geforce_9600_gso_sonic_768mb_ddr3_pcie_box.1988.332826.html
?

Czyli wedle recenzji bardzo ladne O/C gwarantowane? Przegladalem kilka review i osiagi GSO sa praktycznie takie jak GT (mowa o kartcie z 768MB). Po o/c powinno byc bardzo pozytywnie.

Jesli to nie ta karta to gdzie moge ja dostac (sprawdzalem na ESC i Apollo)

 

pozdr.,

Polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej z kartą ciężkiego wyboru nie masz - wszystkie produkowane są przez Palit'a:

- Palit

- XpertVision

- Inno3D

- Gainward

Wszystkie mają identyczne PCB. Widziałem że Gainward miał trochę inne chłodzenie, coś typu full-cover, a przynajmniej tak mi się zdaje, bo plastikowa osłonka zasłaniała całą kartę (podobne do Galaxy z chłodzeniem CM). Reszta ma chyba zwykłe chłodzenie z serii Sonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to zanim napisalem, zastanawialem sie nad tymi 3 plytami (+lanparty, ale to troszke drozsze).

Dlatego mialem drobny dylemat i nie wiedzialem co wybrac icon_smile3.gif

Dobry ten Foxconn? Nadaje sie pod o/c? W zasadzie nie slyszalem jakis zlych opinii o tej plycie...

 

Co do GB, w porownaniu do ASUSa - nie wiem czy to lepsze rozwiazanie, choc obie plyty sa dosc dobre?

 

Kurcze powaznie zastanawiam sie nad tym jaka plyte wybrac bo chcialbym dzis ten komputer zamowic, za kilka dni bede juz daleko stad ;p

Bylem na ASUSa zdecydowany, tyle ze biorac cos tanszego moge wziac albo E8400, albo lepsza grafike, badz RAM...

 

Doradźcie jesli mozecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Enermax Pro82+ 425W 1 252.50 albo

Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W 1 203.00

Jeżeli dalej się zastanawiasz nad zasiłką to ja Ci polece ze swojej strony Enermaxa. Mam jeszcze ze starej serii Liberty, ale gdybym dziś coś składał znów kupiłbym Enermaxa (moje pozytywne wrażenia z użytkowania + dobre testy w sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza - tu wybór juz raczej zapadl, bo to nie moje pieniadze. Gdybym skladal kompa dla siebie wzialbym wlasnie Enerka jakiegos, albo bequiet, teraz przejsciowo jade na amacroxie i nie jest tragicznie, choc wspominajac czasy modecom'a z serii feel - zastanawiam sie czasem, ktory jest/byl cichszy...

 

Kwestia jest taka: Czy lepiej wziac na przyklad foxconna, lub ep-35ds3 (lub cos innego tanszego od p5k pro) i zainwestowac pieniadze w procesor, lub grafike, ewentualnie ram. Czy jednak dobra plyta i ewentualny upgrade w przyszlosci.

 

 

btw. warto brac Sonic'a? Roznica w cenie to okolo 60pln. Przy takich roznicach w taktowaniu raczej skoku wydajnoscie to nie bedzie....

mowa o tych kartach:

 

http://www.ceneo.pl/1481020http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=16694
Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8200 - 400zł

Gigabyte Ep35C-DS3R - 280zł

Samsung HD322HJ 320gb - 150zł

Crucial ballistiX 2x1Gb - 150zł

Pioneer DVR-215D - 90zł

CoolerMaster Elite 331/332/333 - 120zł

OCZ StealthXStream 500W rev.2 - 180zł

8800GT palit/inno3d 512Mb - 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...