Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P45 Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazaly sie nowe plytki od MSI, moje zainteresowanie rosnia :). Po wczesniejszych milych doswiadczeniach z P35Neo2-FIR jestem ciekawy co to mobo potrafi, chyba trzeba sie pozbyc P5E i wyprobowac msika.

 

Widac ze 504 FSB na Twaektown osiagniete bez zadnych problemow.

 

Strona Producenta

 

Test PCLab

 

Male OC na XS-521 FSB

 

Screen z Tweaktown

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy płytka będzie miała problem znów ze strapem powyżej jakiegoś FSB...mowa tu o zworkach i czy znów przez nie, nie będzie kłopotów :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy płytka będzie miała problem znów ze strapem powyżej jakiegoś FSB...mowa tu o zworkach i czy znów przez nie, nie będzie kłopotów :wink:

Właśnie wyjąłem z pudełka .............. Może jeszcze dzisiaj jakieś testy :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyjąłem z pudełka .............. Może jeszcze dzisiaj jakieś testy :D :D :D

No dawaj dawaj cekamy na testy co mobo potrafi i faktycznie gdzie i w ktorym miejscu bedzie przelaczal sie strap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobi fsb 600+ to będzie godna uwagi, w innym wypadku nada się tylko na skup miedzi, bo p5q ją zje :)

z tego co widzę przy długiej grafice może być problem z wyjęciem ramu

 

 

ps. Biostar na p45 zrobił rekord fsb 724mhz, więc msi będzie miało problem ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawaj dawaj cekamy na testy co mobo potrafi i faktycznie gdzie i w ktorym miejscu bedzie przelaczal sie strap.

 

No więc płyta wystartowała ale nie do końca ale o tym za chwilę. po włączeniu wygląda jak choinka - mnóstwo światełek. Niektóre przydatne - syganlizują błędy.

Zapodałem proca, ramce OCZ REAPER 1006 na D9 i wio. na def ustawieniach wszystko cacy. RAID 0 zrobiony na MAXIMUSIE tutaj bez problemu jest widoczny i działa - pomimo, że to przecież ICH10.

Zmiana czegokolwiek w biosie związanego z OC powoduje zawieszenie płyty. A po restarcie światełka sygnalizują błąd pamięci. Reset biosu, wyciągnięcie bateryjki a w końcu włożenie innych pamięci niestety nie pomogło. Po kilku restartach płyta jednak wstaje i znowu def.

Po kilku takich akcjach płyta całkowicie odmówiła współpracy. Błąd pamięci i koniec.jedzie dzisiaj na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520FSB słabo słabo...tym bardziej że P45 potrafi ponad 700mhz....może to kwestia ustawień u Ciebie bo tu widze 643mhz FSB :wink: Klik

 

p.s mobo daje tylko 1,45v na CPU? :unsure:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wątpię , jutro wsadzę innego proca może ma walla na 520 aczkolwiek wątpię. Jednak takie łatwe to OC to na niej nie jest, dość sporo ma ustawień w porównaniu z p35 neo2 fir(ale tutaj oc to dla przedszkolaka). Tam z tym 520 fsb to ponad 1h walczyłem, ale jeszcze mam parę bajerków do zbadania w biosie więc może się uda coś więcej. Wsadzę coś z serii 45nm i obadam. Posiedzę nad nią jeszcze z 1h i dam jej szansę .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wątpię , jutro wsadzę innego proca może ma walla na 520 aczkolwiek wątpię. Jednak takie łatwe to OC to na niej nie jest, dość sporo ma ustawień w porównaniu z p35 neo2 fir(ale tutaj oc to dla przedszkolaka). Tam z tym 520 fsb to ponad 1h walczyłem, ale jeszcze mam parę bajerków do zbadania w biosie więc może się uda coś więcej. Wsadzę coś z serii 45nm i obadam. Posiedzę nad nią jeszcze z 1h i dam jej szansę .

Jeżeli rzeczywiscie tylko FSB=520 to marność straszna. biorąc pod uwagę krętliość p45 powinno chyba być troszku więcej. Trzeba testować

 

Którą macie wersję płyty? Ja mam 1.1.

A performance level też taki marny ustawia jak P5Q? ktoś sprawdzał?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta robi max 520 fsb :(. Niedługo zamieszczę test ;) nv kontra intel czyli wojna chipsetów. Za to p45 ma mnóstwo dzielników ;) jedyna zaleta.

Jaki procek i ile robi on na innych plytach? Poczekajcie na nowe biosy do tych plyt, bedzie poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież dawałem screena z 643 mhz fsb :wink:

 

Już nie wspominam o tym całym Drmoss, który oszczędza w IDLE aż całe 8 wat ;/.

Dobre i to, do tego dochodzi jeszcze Intelowskie EIST i C1E i zawsze coś się przy oszczędzi a wątpię żeby EPU od Asusa było lepsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś w błędzie ;). Asus chyba najelpiej ma to rozwinięte. Jeśli chodzi o eist itp to zazwyczaj każdy maniak wydajności to olewa i wyłącza. Zresztą kupując płytę na p45 idzie się na wydajność , a nie na oszczędność energii. Ja tam i tak nie widzę większego sensu zmieniać mobo z p35 na p45 , z testów jakie przeprowadziłem to p45 w jednym przypadku lepsze od p35 , a w innych testach p35 wypada lepiej. Nic zostały mi jeszcze płyty na nforce 780 i 790 to zobaczymy co one potrafią , aczkolwiek zostawiłem sobie je na koniec , bo jak mój fumfel powiedział , że z pewnością będą leciały k.... ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie bios do tego MSI?

Bios z koncowka 15 - totalna klapa.

Nowsze biosy poprawiaja oc ale dalej cudow nie ma. Jak bede mial jeszcze okazje to wybadam o co kaman z jakims innym procem niz q6600.

P45 Platinum -A7512IMS.P0D

P45D3 Platinum - A7513IMS.P0C

 

pap, ide testowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzji, jakie dane było mi zobaczyć w internecie "wydarzyły się" na wersji płyty 1.0

 

Do sklepów, prawie wyłącznie trafiła wersja 1.1 Jest to płyta dość problematyczna, zdecydowałem się na nią dlatego, iż w momencie zakupu części do PC prócz Asusa nie było nic innego, a do Asusa mam awersję. Widząc w ofercie sklepów DFI Lanparty na P45, obecnie za 445pln i mając za sobą niemiłe doświadczenia z tą płyta zdecydowanie bym jej jeszcze raz nie kupił.

 

Zalety:

-bezgłośne chłodzenie chipsetu

-sprawnie działające funkcje "auto" biosa, jeśli chodzi o napięcia, na przykład na mostkach. Płyta sama wie ile dać +V wraz z rosnącym fsb.

-zespół diod ułatwia lokalizowanie problemów

-wyprowadzony reset CMOS (oj przydawał się :rolleyes: )

 

Wady:

-niska kompatybilność z pamięciami

-bardzo problematyczne OC, wymaga ekwilibrystyki

-beznadziejne rozmieszczenie elementów na płycie głównej(na przykład: po instalacji Radeona 4850 można zapomnieć o jednym gnieździe na wentylatory, radiator na NB uniemożliwia zainstalowanie Mugena w ten sposób aby powietrze było wyrzucane do góry, w stronę zasilacza, etc.)

 

Jak wygląda OC?

 

Swój plan wykonałem, tj. 475mhz fsb = E8200@3.8ghz. Jednak zawsze muszę włączać dwa razy swój komputer(power, po 15 sek reset), gdyż za pierwszym razem mam coś w rodzaju cold boota(wg diód "nie udało się skopiować biosa do pamięci").

 

Mały OC walktrough dla tej płyty:

-wyłączyć spread spectrum, funkcje oszczędzania energii

-nie dokonywać zmian w sekcji pamięci razem z innymi zmianami w Biosie. (nie potrafię tego wytłumaczyć, ale stosowanie tej reguły w moim przypadku ograniczyło częstotliwość macania przycisku clear CMOS, w stopniu znacznym)

-manipulować tylko napięciami na proc i ram. reszta śmiało może zostać na "auto"

-koniecznie ustawić tryb oc w "mode 1", czyli oc applied tuz po POSTcie. Generalnie nie zostawiać tej funkcji na disabled, no chyba że nie interesująa nas fsb wyzsze niz 400.

-nie bawić się zworkami na płycie

-ustawić ramy na 1:1 z fsb

 

I jeszcze jedna uwaga:

Memtest nie zgłasza zastrzerzeń, small FTTs może sunąć godzinami. Jednak najbardziej czuły na niestabilności (jeśli już) był zawsze Blend. Obecnie już jakiś czas nie miałem zwiechy/resetu systemu, ale obawiam się, że inżynierowie z MSI dali tu(współpraca chipset - pamięć ram) ostro [gluteus maximus], i ewentualne nowe biosy nie pomogą.

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję w dyskusji zwrócić uwagę też na płytę MSI P45 Neo2-FR, gdyż za cenę 360zł jest to płyta na identycznym PCB jak omawiany Platinum a do tego nie ma tego śmiesznego słonecznika na radiatorze NB. Zachodzi chyba identyczna zależność jak między płytami FR oraz Platinum z serii opartej na P35.

 

Sporo ludzi rozgląda się za tymi nowymi płytami na P45, aż dziw że tak mało jest recenzji w sieci.

 

Sam obecnie mam Foxconna P35 i mam nadzieję jak najprędzej oddać go mojej siostrze, bo to straszny gniot strzelający fochy. Wydaje się, że obecnie optymalnymi konstrukcjami są płyty MSI na P35, ja jednak potrzebuję czegoś, na czym da się zbudować sensowne cross-fire. Mam nadzieję, że na dniach będzie wysyp jakiś recenzji tych nowych płyt MSI na P45, bo na razie to nawet za granicą niewiele na ich temat napisano (ale nic dziwnego, bo niedawno była ich premiera).

 

Co do samego OC na Platinum, to ja nie byłbym takim pesymistą jak Boundrose. Pamiętacie historię z Neo-F z poprzedniej serii? Nowy bios po prostu odmienił tą płytę (piszę to co wyczytałem, bo sam nie miałem jej w ręku). Odwagi panowie, MSI w poprzedniej serii nie zawiodło z biosami, na pewno w tydzień lub dwa wypuści jakis porządniejszy bios do P45 Platinum.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na forum hardwarezone pierwsze nieśmiałe testy P45 Neo2-Fr, przypominam, że to jest ten sam laminat co wersja Platinum (nawet rewizja płyty ta sama: 1.1 ). Patrzeć tutaj: KLYK Co prawda 501 FSB nie robi wrażenia :mur: , ale to dopiero pierwsze testy (nowy bios beta).

 

Patrząc na sprawę z drugiej strony, wygląda na to, że choć w SuperPi rekordów się na tej płycie bić się nie będzie, to OC do 500 FSB w zupełności do domowego użytku 24/7 wystarczy. Ciekawym, co pokażą kolejne testy tej płyty w PL (a mam nadzieję że jakieś się prędko pojawią).

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Odp. nt. Foxa"
Sliza, może trochę zbyt szorstko się wyraziłem o Foxconnie, ale OC dość średnio mi idzie na tej płycie, mimo, że w temacie podkręcania PeCeta obracam się już ponad dwa lata i przebiłem się przez CAŁY wątek o tej płycie na forum PPC. Być może trafiła mi się po prostu gorsza sztuka i tyle. Peace :wink:
Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla posiadaczy tego modelu: pojawił się nowy bios. Nie jest to co prawda zapowiadany "bios nowego typu", ale zainstalowałem go, po cichu licząc, że może rozwiązać moje problemy z tą płytą.

 

Jeżeli kogokolwiek to interesuje, mogę za jakiś czas podzielić się wrażeniami.

 

EDIT:

 

Ok, darujcie sobie ten BIOS. Mam ten sam problem co Ci panowie na przykład:

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=118145.msg892281

 

<_<

 

2nd EDIT:

 

:damage_wall:

 

Obecnie testuje beta bios A7512IMS.P0G

Komputer (jak dotąd) normalnie się uruchamia oraz nie ma problemu z odświeżaniem obrazu po starcie XPka. Duży krok naprzód, zobaczymy jak z OC...

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę, bo sam sie zastanawiam nad tą płytką. Jakieś sukcesy z nowymi biosami?

 

Tu jest wątek o tej płytce ze spokojnym 549 MHz FSB na E8200. A tu 599.5 MHz na E8500.

 

Jest też już dostępny Click BIOS (UEFI) jakby ktos chciał się pobawić.

Już nie pisałem, ale wspomniany w poprzednim poście bios zlikwidował 80% problemów jakie doświadczałem z tą płytą. Nadal raz na 10 uruchomień kompa zwiesi się komp tuż po poście lub na etapie ładowania Windowsa albo wykrzaczy system (niezależnie czy XP czy Ubuntu) podczas instalacji sterów do grafiki, ale da się żyć.

 

Obecnie na codzień mam procka (E8200) podkręconego 3.8Ghz. Nie kręcę wyżej bo trafił mi się średniak i po 3.8ghz za dużo napięcia chce w zamian za kolejne Mhz.

 

Click biosa nie sprawdzałem w myśl za zasady "lepsze jest wrogiem dobrego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...