Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P45 Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem te plyte na wyprzedazy w ktr za 311pln :) tak wiec prawie 200pln mniej niz normalnie a tylko pudelka nie ma i niby po naprawie

 

na poczatku myslalem ze mam faktycznie walniety egzemplarz bo nie chciala wstawac (czarny ekran - blad z rozpakowywaniem biosu a po resecie blad memory test) - pamieci kingmax 800mhz niby szajs ale na 650i ultra smigaly bezproblemowo

 

zdobylem kostke geil ultra 800mhz i plytka ruszyla, upgrade biosu do 1.4 i na kingmax juz ruszalo ale pojawily sie zwiechy w poscie itp

 

na geilu zainstalowalem winde, po zainstalowaniu sterow pojawily sie random zwiechy, ale po przeczytaniu tu ustawlem vmem na 1.95 i na razie dziala

 

 

musze skrytykowac bogactwo biosu, a raczej jego brak

 

1) na mojej poprzedniej evga 650i ultra moglem sobie ustawic kolejnosc dyskow, wlaczanie kompa z klawiatury, flashowanie biosu z POST a tu czegos takiego nie ma!!??

 

 

2)jakie polecacie mi kupic tanie pamiatki (geil ultra?) 800mhz do tej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat trochę, otóż zakupiłem wczoraj tą mobo i już nie mam do niej siły dzisiaj, nie mogę przekroczyć 420 fsb tragedia....fakt że pamięci mam chwilowo słabiutkie, ale na neo3fr i tych pamięciach robiłem bez żadnych problemów 460 fsb.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? mam dobrego E8400 i nie po to kupiłem taką płytę żeby chodziła 400x9, bawiłem się napięciami, dawałem już na MCH 1,4v na pamięci 2,3V i wiesza się podczas ładowania windows, jak ustawię MCH poniżej 1,25V to wcale płyta nie wstaje, trzeba clear robić, ale bez jaj, na NEO3 fr przy 460fsb napięcie na MCH miałem 1,2V a na pamięciach 2,1V.

 

Nie wiem, może to msi gryzie się z moimi patriotami, ustawiam 5 5 5 15, dzielnik 1:1 tRFC 45 i winda się nie załaduje na 420fsb,

Zobaczę na innych pamięciach, jak będzie to samo to poleci płyta przez okno

 

Edit:

Właśnie patrzyłem na xtremesystems na zdjęcia z ustawieniami biosu przy 500fsb i w sumie wystarczy trochę podbić MCH i plyta sama robi 500fsb.

Sprawdzę na pamięciach 1066, jak dalej będzie to samo to znaczy że mam jakąś trefną tą msi...i się wtedy nieźle wkurzę że dałem 250zł za taki badziew.

 

Edit:

Dobra, zmieniłem w zakładce oc na MODE 2 i windows wstaje przy 455fsb ale po 10 sekundach jest reset....zabawa wszystkimi napięciami nic nie daje, no ale już jest jakaś nadzieja. Może pamięci nie dają rady już.

 

Edit: Halo, zagląda tu ktoś jeszcze? czy wszyscy już na 1366 sie przesiedli ;) ?

 

Edit: Nigdy więcej MSI, już nie mam siły do tej płyty, toto się do niczego nie nadaje, toż to przecież śmiech na sali, na zwykłym najtańszym NEO F robi się w 5min 500fsb....a Platinum 440 nie zrobi stabilnych, memki mam aeneoon xtune 1066 cl5, może się gryzie z nimi, już nie mam pomysłów....najgorsza płyta jaką miałem.

Ale chyba pisze sam do siebie ;)

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...