Skocz do zawartości
elomelo

Vortex 2 - Wada Sprzetu Czy Sterowniki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otoz Vortex 2 strasznie cicho gra, musze muzyki na Solo 7C sluchac na 40 (nie jest to kwestia utworow), po zainstalowaniu od jednego uzytkownika panelu do Vortex 2 bylo glosniej ale co chwile sie cos kaszanilo. Moze ktos rozwiazal ten problem? Jakies dobry panel? Bo ten, ktory uzytkowalem przez krotka chwile dzialal niepoprawnie (trzeba bylo w niego wejsc, aby gralo glosniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ja to rozwiązałem ;)

Nie jest to kwestia sterowników tylko ustawień w Windowsie.

Panel Sterowania->Dźwięki i urządzenia audio->Zaawansowane->Opcje->Właściwości

Zaznacz "Inne", daj ok i zwiększ głośność "front/rear control"

 

Enjoy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemo ;)

 

Przy okazji... Jak Ci się widzi dźwięk Vortex 2 + Solo7C? Możesz porównać do innej karty?

 

 

Sam zastanawiam się ile mogłaby dać inwestycja w coś lepszego...

...ale bardzo lubię mojego Vortexa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie chcialem nikogo martwic ;) ale ja nie slysze roznicy miedzy zintegrowana na Asusie P5B a Vortexem 2, nie wiem w sumie dlaczego, moze zbyt krotko mam 7C i sie niewygrzaly cokolwiek mialoby to znaczyc lub po prostu dolaczone kable, ktorych uzywam rzeczywiscie sa do kitu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym raczej, że nie potrafisz usłyszeć tych różnic albo bardziej że te głośniki sporo z nich maskują. Albo to i to. :lol2:

 

Jedna rada dla posiada czy vortexów. Dajcie suwak Wave (drugi suwak) na 100% a pierwszy - Głośność główna, im mniej tym będzie mniej szumów i zniekształceń. Przy trzecim pasku od dołu na słuchawkach szumu nie ma. Ja mam ustawione przed pierwszym od dołu bo jest bardzo głośno. To samo tyczy się innych kart na wyjściu analogowym.

 

Sam zastanawiam się ile mogłaby dać inwestycja w coś lepszego...

...ale bardzo lubię mojego Vortexa :P

Niedługo się do tego przymierzam. Ale wybór może być chyba tylko jeden ASUS Xonar D2. Ma podobne brzmienie do Vortexa, na tym podobieństwa się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica między Vortexem 2 a integrą na DFI lanparty ultra-d s939 jest przeogromna... ale testowałem to tylko na moich Senkach HD280.

 

Microlabów nie podłączałem do integry. Podłączałem je do moich playerów ale bez specjalnego wsłuchiwania różnic nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym raczej, że nie potrafisz usłyszeć tych różnic albo bardziej że te głośniki sporo z nich maskują. Albo to i to. :lol2:

Wlasnie wydaje mi sie, ze dzwiek na obu jest w miare czysty, roznice np. miedzy FLAC a mp3 kiepskiej jakosci to slysze dosc mocno ale miedzy dwoma kartami nie. W kazdym razie jeszcze potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...