Skocz do zawartości
KrokodyL

Co robic jak komp nie wstaje wogóle?

Rekomendowane odpowiedzi

jak podkręcasz i za którymś razem komp ni wstanie to odpowiednią zworką (clear cmos) czyścisz ustawienia biosa i zabawa od początku, tylko pamiętaj poprzednie ustawienia żebyś znowu od początku nie leciał.

podejrzewam, że w FAQ to jwt opisane więc ciesz się, że cię jeszcze nikt nie zbluzgał choć to niedługo pewnie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się niebuj , overcocking to bezpieczna żecz (chyba że masz jakiś kiepski zasilacz itp. ale wtedy to masz gwarancje ) .

Jeśli zresetujesz bios to wtedy wszystko co pozmieniałeś wróci do stanu sprzed kręcenia. Będziesz musiał poprosyu wyjąć taką bateryjke..........

 

Ps. Jak wygląda ta zworka clear cmos , gdzie ona się znajduje bo ja resetuje biosa przez wyjecei baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się niebuj , overcocking to bezpieczna żecz (chyba że masz jakiś kiepski zasilacz itp. ale wtedy to masz gwarancje ) .

Jeśli zresetujesz bios to wtedy wszystko co pozmieniałeś wróci do stanu sprzed kręcenia. Będziesz musiał poprosyu wyjąć taką bateryjke..........

 

Ps. Jak wygląda ta zworka clear cmos , gdzie ona się znajduje bo ja resetuje biosa przez wyjecei baterii.

Zworka jak jest to jest najczęściej koło baterii właśnie. A mniemam że wiesz jak wygląda zworka...

Zamiast robić clear (reset) cmosa można na części komputerów startować komputer trzymając ins i wówczas działa totak samo jak clear cmosa.

Na innych zaś płytach (np. na moim abicie) jak 2 razy komp newt do postu nie dojdzie to sam resetuje biosa.

 

A uświadomcie mnie, czy to prawda że nia niektórych płytach nie ma zwoki do clear cmosa (tak cosik mi się o uszy obiło :? ) :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest... widziałem to na przykład w antycznej płycie z Socket w której za cholere nie mogliśmy usunąć hasła na biosie, próbowaliśmy ( - ja i kumpel) nawet włożyć płytę na pół dnia do zamrażarki ale nie puściła. A bateryjka była tak zamocowana że w razie wymiany pękłaby cała "obudowa w której siedziała i trzeba by było nową przykleić na plaster.

Tak z innej beczki - na ostatnich gigabajtach jest tak samo jak na Twoim abicie - jeśli komp nie zbudzi się przez 20 sekund - startuje na domyślnych ustawieniach (wiem bo miałem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...