Skocz do zawartości
J.Piotr

Komputer Z Prockiem Intel Core 2 Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

czyli tak chciałbym wiedzieć jaką płytę główną do tego (chce włożyć 2 karty graficzne ) dobrze by było DDR2 1000+MHz 8gb (nie pamiętam dokładnie prędkości) +jaką obudowę z chłodzeniem proponujecie i jaki zasilacz do tego? gdyby karta mogła mieć 2 karty sieciowe i niebyła zbyt droga:) i licze też na wasze inne propozycje:)

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele z tych waszych skrótów nieznam ale pewna osoba polecała mi 2 karty graficzne zamiast 1 a jak bym chciał kupić jedna naprawde dobrą (gf 9800gx2 1gb) to wydam juz 1400 a to duzo. chciałbym zrobić sobie taki komp który byłby wstanie odpalić wszystkie(prawie) nowe gry:) i jaki zasilacz proponujecie? obudowe to bym chyba wybrał jedną z tych-> obudowy.info/kategorie.php?kategoria_id=199 <-

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 2 karty nie dają jakiegoś superowego wzrostu wydajności w grach.

to jaką kartę proponujesz?/-proponujecie? i widziałem tą płytę główną Asusa i ona może mieć 16gb ram na 4 slotach a widziałem tylko 4gb dual (2x2gb) to w sumie daje max 8gb a nie 16gb^_^i gdybym teraz chciał zrobić kompa za 2000-2500 ale tak aby potem mozna było np dokupić ramu albo coś np. nie odrazu 16gb ale na start tylko 4 czekam na propozycje:) i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Szukam w sumie na Proline.pl bo na komputronik.pl jest prawie wszystko droższe o jakies 30-100zł droższe niż na Proline (sam procek q6600 jest o ok 50 zł tańszy bodajże... a gwarancja ta sama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jedną z najszybszych kart jednoprocesorowych (nie liczę GT200, bo to smok) jest Radeon HD4850. Dostaniesz już za 495 zł, tylko link mi się zapodział.

 

Na razie 4 GB RAM-u starcza z zapasem, ale owszem, na przyszłość warto zaopatrzyć się w te 8 GB.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc najlepszym wyborem będzie HD4850 :) Zdecydowanie najlepszym:)

a nie lepiej jakiegos GF?

i gdybym w przyszlosci chcial wstawić 2 karte graficzna (tez hd 4850) to sa w tym jakies komplikacje co do crossfire?. i czym się różni hd 4850 z Sapphire od hd 4850 Gigabyte? wszystko to samo i gwarancja ta sama ale cena inna to jest jeszcze jakaś inna różnica?

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam płyte główna procek karte graf. obudowe

potrzebuje:

-dysk twardy myśle że 500 gb to MAX jaki potrzebuje a pozatym wiekszy=droższy

-zasilacz(kabel jest w zestawie?)

-cd rom

-RAM DDR2

licze na propozycje wyzej wymienionych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a skoro biore juz taka lepsza plyte glowna to moze warto zainwestowac w 1000 albo 1200mhz?(zaokraglilem bo dokladnie niemoge zapamientac:P) zaraz zobacze ten zasilacz i HDD mam nadzieje ze nie za drogie^^

edit:

Producent

Gwarancja 60 miesięcy 60 miesięcy

Cena 279,- zł 215,- zł

Wytrzymałość w czasie spoczynku 225 G 350 G

Wytrzymałość w czasie pracy 63 G 68 G

średni czas dostępu 8,5 ms 8 ms

Technologia NCQ Tak Tak

Technologia S.M.A.R.T. Tak Tak

Waga 726 g 635 g

Długość 146,550 mm 146,99 mm

Wysokość 26 mm 26,1 mm

Producent Seagate Seagate

Maksymalny transfer wewnętrzny 1287 Mbps 760 Mbps

Interfejs Serial ATA Serial ATA

Pojemność 500 GB 500 GB

Format szerokości 3,5 in 3,5 cala

Wersja interfejsu Serial ATA/300 Serial ATA/300

Rodzina produktów Barracuda ES.2 Barracuda 7200.11

Pamięć cache 32768 kB 32768 kb

Prędkość obrotowa 7200 obr./min. 7200 obr./min.

Typ łożyska FDB (Fluid Dynamic Bearing) FDB (Fluid Dynamic Bearing)

Ilość talerzy 2 szt. 2 szt.

 

który lepszy?

edit2:

czym się różni w RAM 4-4-4-12 od 5-5-5-15 które lepsze?

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sie to podkreca???? hmm sproboje pokupowac i podkrecic:)

sorry ale pisze na laptopie mojego brata a ja jestem do niego nieprzyzwyczajony i gubi i litery bo niewduszam wystarczająco mocno

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlookaj 2x @up a czy w przyszlosci daloby sie zrobic CrossfireX z 2 hd 4850 512?

 

Odświeżam i czy możnabyło kupić zamiennik tego zasilacza ze strony www.proline.pl gdyż znajomy tam pacuje a pracownicy maja znizke na wszystko tam a różnice cenowe niesą duże procek, plyte główna, RAM, HDD, CD-ROM kupie tam ale czy zasilacz jakis mozna by z tamtad wziac? bo corsair niema:( i na pewo 450Watt starczy na ten sprzęt?

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak byś mógł podaj dokładny model prooosze ^^ a to wszytko juz starczy? czy moze musze jakies dodatkowe chlodzenie kupic? obudowa: http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&a...;id_towaru=6322 i jezeli tak to jakiewentylatory dokupic?

dzienks za odp o ile taka dostane:) cierpliwi jestescie^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka różnica 57zł:( na tym zasilaczu ale ok kurcze wyszlo ze zestaw za 2447 troszeeeczke za duzo o jakies 347zl^^

a dodatkowych wiatraków niemusze dokupic??

wybralem tak:

procek>q6600 2,4ghz kazdy 8mb cache 535zl

grafika>radeon hd 4850 512mb ok 500zl

płyte główna> P5Q-e 435zl

obudowa> Sidewinder z oknem z boku za 239zl:/ troche duzo ale pożadna

http://proline.pl/sklep.php?prodid=LOGIC+SIDEWINDER+S

RAM>PariotDDR2 dual channel 2x2gb 4-4-4-12 800mhz 269zl

zasilacz>chieftec cft 560a atx 560Watt 235zl

HDD>Seagate 7200.11 500gb 7200/s 215zl

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SEAGATE+ST3500320AS

CD-ROM> Liteon za 79zl sata oem niewiem czy bedzie pasowac wiec licze ze mi poradzicie

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LITEON+20A1S+O+W

I teraz najważniejsze o ile gdzie sie niewalnelem we wpisywaniu to wyszlo mi 2447zl bez dodatkowego chlodzenia

dalo by sie obniżyć koszty?(to jest beztransportu i bez zniżek wiec licze ze sie t wyrówna o ile nie odbiore osobiście) może dalo by sie co nieco zmienic na cos innego bo to jest jednak troche za duzo no albo poczekam sobie jeszce 1 miesiac lub 2 w ostatecznosci az z deka stanieje.

i moze zamiast tej karty lepiej kupic 2 mniejsze na proline.pl?i po znizkach wyszlo by taniej a karta moze troche lepsza niewiem licze na WASZĄ POMOC^_^

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logic FUJ....

Weź chłodzenie na Quada - Pentagram Karakorum lub Ultima 90i + Fander FX120 (oczywiście + Zalman ZM-STG1 lub AS5)

Ram zmień - na Mushkin 2x2GB 800MHZ EM

Zasilacz - Corsair 450W

HDD - Samsung 640GB F1 16MB Cache

Napęd - Pioneer DVR-215

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...