Skocz do zawartości
J.Piotr

Komputer Z Prockiem Intel Core 2 Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

chialbym sie dowiedziec czy bedzie przez ten komp duze zluzycie energii? dysku na lepszy/drozszy zmieniac niechce ten i starczy wiekszego niechce... a w razie czego kupie ten zasilacz corsair tanszy jest w zasadzie ale corsair ma 450W a chieftec 560 a to duza różnica w sumie... napęd tez wzielem jeden z najtanszych niepotrzebuje jakiegos "smoka":P a ten ram hmm zlookam czy jest na prolinie i niewiem czy to jakas duza roznica ale co to EMC bo jest ram z EMC i bez EMC a ta plytka P5Q-E obsluguje EMC wiec licze na odp:)) a do procka niejst dolozone chlodzenie przypadkiem jakies?

 

a ten ram jest duzo lepszy czy po prostu tylko tanszy? bo ja na ten sprzet z proline bede miec znizke od kilku % do nawet 20% na niektorych rzeczach(oby na procku^^) a ta firma od ramu to pierwszy raz widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/ddr_2/mushkin_ddr2_pc6...607.328291.html

tu jest ten ram i pisze ze dozywotnia gwarancja wiec calkiem niezle hmm ale czy to bedzie pasowac? bo jakies dziwne te zdjecie :) ja myslalem ze to takie zielone plytki z czarnymi kwaacikami <lol>

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=PATRIOT+DDR2+4GB+D84

tu jest za nieco wiecej 4-4-4-12 gwarancja 36miesiecy Patriot 2x2

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wsioryba pozatym mam mdramy w starym kompie (czy cos takiego starsze od DDR1) i sie niezepsuly^^ wiec chyba tak czy siak wezme te patriot 4-4-4-12 chyba ze to zly wybór

 

Logic FUJ....

Weź chłodzenie na Quada - Pentagram Karakorum lub Ultima 90i + Fander FX120 (oczywiście + Zalman ZM-STG1 lub AS5)

Ram zmień - na Mushkin 2x2GB 800MHZ EM

<<Zasilacz - Corsair 450W>>

HDD - Samsung 640GB F1 16MB Cache

Napęd - Pioneer DVR-215

tu ci o obudowe chodzi hmm twoje zdanie mi sie podoba:)

czy do procka niedolozone jest chlodzenie? czy poprostu lepiej jest zmienic/kupic takie jak Ty proponujesz? i ile to zmieni?

czym one sie różnia od tych patriot 4-4-4-12 sa jeszcze 5-5-5-12 ale te pierwsze sa nieco droższe i chyba lepsze prawda?

<<niema tańszego odpowiednika tego chieftec'a? bo chieftec zaraz droższy o ~60zl od corsair'a a ma 540Watt(wiec chyba wiekszy pobór pradu...:(>>

biore 500gb 32mb cache i jest dosc tani na czym mi zalezy 7200/s to nie tak zle i to mi staczy w 100%(tak sądze)wzielem tani i prosty model który odtwarza i nagrywa i to mi starczy narazie chce wyjsc tanio^^

I Co Mógłbym Zmienić na tańsze^^ bo troche za duze koszty wyszly:((

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logic "znany" jest ze swoich zasilaczy (słabych jakościowo). Obudowy też nie są najlepsze....

Zmieni to, że ciszej i wydajniej.

Wcale nie są o niebo lepsze, bo to samo można ustawić na nich, a potencjał do OC mają w sobie. IMO Mushkiny są lepszym wyborem.

Samsung F1 640GB zbudowany jest na dwóch lepszych talerzach 332GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie formatuj tak tego tekstu :/

 

Jeżeli chcesz obnizyć koszta, to zmień budę na jakiegoś CoolerMastera - Elite stoi za 110 zł, a jest bardzo dobrą obudową.

 

I pytanie, czy tak naprawdę chcesz tych 4 rdzeni... Obecne karty graficzne i tak bardzo wspomagają procesor, a quad przydaje się dopiero przy jakimś potworze (ew. tri/quad-sli, cfx) by sprawnie obsłużyć ich potencjał. E7200 dostaniesz już za 338(!) zł, a po podkręceniu do 3 GHz nie odczujesz braków w cache'u, a wydajność będzie podobna do e8400 bez OC.

 

A komp pobiera tyle wat, ile musi. Nieważne, czy podepniesz 350, czy 1000W - zawsze to samo. Dlatego też nie warto przepłacać i pakowac się w potwory 600W dla zwykłego mid-endu bez CF czy SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechce aby moj komp sie szybko "zestarzał" wiec narazie chce te 4rdzenie obudowe fakt moge zmienic ale te coolermaster z tch do ~150zl sa brzydkie:( moze cos innego by sie dalo jak juz nie logic?

 

edit:

hmm niepodoba mi sie ta "siatka" ale moze przezyje wkoncu dzieki temu lepsza wentylacja w środku nie?:)

 

może coś takiego byłoby dobre?

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=YESICO+OPENAIR+BLACK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz taniego kompa na quadzie - prawie niemożliwe. Skoro quad, to dużo ramu. Skoro quad, to czemu nie dobra grafika - komp ma byc przecież wydajny. I takie małe "domino" się tworzy i składamy kompa za prawie 3 patyki. A jeżeli komputer ma służyć przede wszystkim do grania, to 2 rdzenie w e72/e82/e84 są jak najbardziej wskazane.

 

eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp na quadzie równie szybko się zestarzeję jak na dwujajowcu. I tak za max 2 lata komp będzie do kompletnej wymiany (jak nie szybciej). Dlatego lepiej ciut przyoszczędzić na procku i wziąć lepszą resztę.

 

Ta buda Yesico poza ładnym wyglądem nic więcej nie oferuje - te siatki bardzo zaburzają obieg powietrza - nie da się w niej zrobić dobrej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na HD 3850 Ultimate edition 512? karte graf zamiast tego radeona bo ciezko go dostac i niektorzy mowili o cenach po 450-480zl a ja widzialem najtaniej 530zl...

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz, żeby twój komp był tańszy, czy nie? Weź się, kurna, zdecyduj. Wersja z glaciatorem, o ile sie nie myle, ma kosztować 200 euro, czyli lekką ręką 700 zł. Dodatkowo trzeba zakupić radiator na sekcję zasilania, ponieważ spece z Asusa nie pomyśleli o chłodzeniu najgorętszej, po rdzeniu, części karty graficznej. Ale jeżeli koniecznie chcesz ten 1 GB pamięci, to możesz czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jak juz pisałem 2200-2400 MAX dobrze by było q6600 duzo cache i niezly procek ale wciaz niemoge sie zdecydowac czy lepiej P5Q-e +4850 lub moze zrobic mobo+sli i na poczatek 1x 8800GT 1gb a potem dokupic 2 jak dozbieram na 2. 4gb ramu i wsio nie?

 

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...mp;&u=10815

a gdy uzbieram 2x 500zl kupie 2 karte graf:)

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 4 ale myśle ze 1,5-2x a radeony czasem są niezgodne z XxX a ja gram często w niepopularne gry:) dlatego do teraz na RPG-i jak baldur etc starczylo mi do teraz 1.6GHz atlon ale teraz chce gothic III Wiedzmin i pare innych ^^

(XxX-jakaś gra np radeon 9xxx jest niezgodny z grą I-ninja powoduje to czarny ekran zamiast gry;P)

 

Chciałbym też wiedzieć jaka PŁYTA GŁÓWNA jest NAJLEPSZA do SLI w cenie do !4!0!0!zł max no chyba ze takich niema to moze do 500... a nie zaraz płytke za 1 patyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miquel w zestawie za 2,5patyka wstawil procek C2D za 525zl a Q6600 kosztuje tyle samo... wiec sobie zostane przy tym procku ramów 4gb starczy narazie poszukam tez tego radeona ale moze moglbym wziac plytke główna taka jak miguel pisał chyba w zestawie za 3 patyki z Wi-Fi za 370+zł a ta p5q-e jest za ok 450 ale jezeli mowicie ze ten p5q jest naprawde dobry to moge go wziac

 

CZYM SIĘ RÓŻNI BULK/LITE BOX/FULL BOX? ja widzialem mniejwiecej różnice 30-50zł bul/full box

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4850, a nie kombinuj!!! Ta karta zjada na śniadanie 8800GT, 8800GTS, 8800GTX, 9600GT, 9800GTX!

 

Jak stanieją, bierzesz drugą i robisz Crossfire. Do tego potrzebujesz płyty głównej na P45, która obsłuży CF 8x/8x - chociażby P5Q PRO

 

I po co ci Wi-Fi? Przecież net i tak masz pociągnięty kablem do kompa jak mniemam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale mam problem bo moj brat ma laptopa i ciagle problem z netem(1 kabel) to bym mu przez WI-Fi puścil ale teraz przez 1h czytalem i masz !1000%!racji kupie P5Q-E(inaczej zwana pro nie?) a cross daje ok 20% wiecej niz 1 karta wiec chyba narazie sobie odpuszcze ale jakie dodatkowe chlodzenie? bo czytalem i teraz wiem ze taki nowy komp sie niezle grzeje ofc

 

ale jest 4850 bulk lite box i full box czym sie różnia oprócz ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupic sieciówkę z Wi-Fi tak, jak ja mam...

 

Rav85 -> chipset P35 pozwala na CF tylko w 16x/4x, więc można sobie go odpuścić. Ja brałbym coś z P45 zwłaszcza że wybornie się kręcą procki na P5Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak juz zdecydowałem i czym sie różni bulk/lite box/full box(chodzi o HD 4850)????

wezme tego P5Q-E zdecydowanie i chyba te ramy co mówił Miquel procka tego co mowilem 4850 Sapphire albo Gigabyte ale niewiem czy bulk czy lite box czy full box... HDD jakis cichy bym chciał ale niewiem jaki... mysle ze 500gb to juz duzo dla mnie :) i co z tym chłodzeniem? bo kupie nowego kompa i jeszcze mi sie sfajczy ^^ i zalezy mi na dosc tanim chlodzeniu... bo w koncu ten procek ma juz jakies chlodzenie a jak se dozbieram do kupie nowe chlodzenie i 2 karte 4850 <lol>

ten HD 4850 jest ok ? HD4850 << 506zł

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...