Skocz do zawartości
lspm

Podkręcenie staroci...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy podkręcał ktoś kiedyś taką staroć jak AMD k6?

Na starym komputerze podkręciłem AMDk6-2 350 na 400 - 4*100 (na 350 nie da się DivX oglądać :( ) i działa w miarę stabilnie, tylko nie mam czujnika temp na starej płycie. Metoda chałupnicza - czyli przykładanie termometru w okolice procka pokazuje około 40 stopni ale tam na pewno sa jakieś nieścisłości.. (no i ciężko dotrzeć blisko procka).

aa i jeszcze jedno: kupiłem sobie wentylator nołnejm (tzn jakieś name tam jest ale to nie jest żadna firma ;) ) dużo większy niż tamten (60mm) ale radiatorek zostawiłem.. generalnie wygląda to dziwnie ale działa.

 

I mam pytanko o doświadczenia w podkręcaniu tego rodzaju sprzętu..

 

 

PS To mój pierwszy post i mam nadzieję że nie złamałem żadnego obowiązującego regulaminu (a starałem się w miarę dokładnie przeczytać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy podkręcał ktoś kiedyś taką staroć jak AMD k6?

Na starym komputerze podkręciłem AMDk6-2 350 na 400 - 4*100 (na 350 nie da się DivX oglądać :( ) i działa w miarę stabilnie, tylko nie mam czujnika temp na starej płycie. Metoda chałupnicza - czyli przykładanie termometru w okolice procka pokazuje około 40 stopni ale tam na pewno sa jakieś nieścisłości.. (no i ciężko dotrzeć blisko procka).

aa i jeszcze jedno: kupiłem sobie wentylator nołnejm (tzn jakieś name tam jest ale to nie jest żadna firma ;) ) dużo większy niż tamten (60mm) ale radiatorek zostawiłem.. generalnie wygląda to dziwnie ale działa.

 

I mam pytanko o doświadczenia w podkręcaniu tego rodzaju sprzętu..

 

 

PS To mój pierwszy post i mam nadzieję że nie złamałem żadnego obowiązującego regulaminu (a starałem się w miarę dokładnie przeczytać).

Witam!

Oczywiście i takie cuda były klręcone. Niestety głównie słąbo. 350 najczęściej na 400 chodza i to jeszcze z kłopotami.

Sam miałem 450@504 która u późniejszego właściciela z lekko podniesionym napięciem na 550 poszła.

Lepiej zmień standardowy radiator na jakiś większy (np. zwykłego titana z wentylem 80x80) i wówczas może przy lekko podniesionym napięciu do 450 dojdziesz...

 

Oczywiście o kręceniu tych procków sporo jużbyło, więc polecam opcję "szukaj" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo szukaj bedzie jak znalazl :).

Ja w sumie nie wiem jak to mozna wykrecic ale interesuje mnie ten temat bo tez mam dostep do takiego kompa i tez mozna by go podkrecic :twisted: :twisted: :twisted:

tylko zeby sie nie spalil :P bo to nie moj tak do konca :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem k6II 266 na 300/350 czasem 400 z podnoszeniem napiec, potem 400 na 450/500 z napieciami, a teraz 500 na 550 bez napiec bo wiecej sie na tej plycie nie da (brak mnoznika>5.5 i fsb>100)

 

a mialem kiedys jeszcze 486 40/50 ... ale to stare czasy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i takie cuda były klręcone. Niestety głównie słąbo. 350 najczęściej na 400 chodza i to jeszcze z kłopotami.

Max co mi się udało wymęczyć z K6-2 350 mhz to 448 (4x122), ale rzeczywiście było ciężko.

 

Sam miałem 450@504 która u późniejszego właściciela z lekko podniesionym napięciem na 550 poszła.

Poszła na 560 :) Na 616 (5.5x112) już nie chciała :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem k6II 266 na 300/350 czasem 400 z podnoszeniem napiec, potem 400 na 450/500 z napieciami, a teraz 500 na 550 bez napiec bo wiecej sie na tej plycie nie da (brak mnoznika>5.5 i fsb>100)

 

a mialem kiedys jeszcze 486 40/50 ... ale to stare czasy ...

che che mam do opchnięcia płytę GigaByte max 6x140MHz ;) tanio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450@500 z 2,2 na 2,4v

ja kupilem radiator z wentlem do athlona za 25pln 60x60 titana

i zimny jest

 

kup se titana d5b,pewnie wlezie i napiecie na 2,6v nastaw,moze wycisniesz 450MHz ,a temp niska pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzial K6-2 350@450->500 odpowiednio 2.5v i 2.9v ;-D ,tyle ze mialem zamocowany jak na tamte czasy w miare spory wentyl i radiat (z kolei ciekawostka bo bez pasty :P ) wiec az tak zle sie nie krecily tylko trzeba im bylo dac DUZY vcore ,mojemu to nie zaszkodzilo dalej lazi na 450 (juz nie u mnie).

Z ciekawostek mialem kiedys P166mmx i przez jakis czas lazil na fsb 112 :) =280mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutecznosc podkrecania K6-2 byla glownie uwarunkowana posiadaniem dobrej plyty glownej trzymajacej dobrze napiecie Vcore - typowe plyty jak FIC, A-TREND itp. mialy slabe stabilizatory i zanizaly napiecie (np zamiast 2.7 bylo 2.35). Stad legenda o wyjatkowo slabej podkrecalnosci K6-2. Ja mialem przez jakis czas EPoX MVP3G-2 ktora podawala rzeczywiscie dobre napiecie. Dodatkowym ograniczeniem byly slabe w poroznaniu do dzisiejszych wentylatory, a K6-2 resetowaly kompa po przekroczeniu bodajze 55 stopni.

Z tego co pamietam to mialem:

K6-2 300 -> 400 (jakis Chaintech, potem FIC)

K6-2 400 -> 450 (FIC)

K6-2 500 -> 600-660 (EPoX MVP3G-2)[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutecznosc podkrecania K6-2 byla glownie uwarunkowana posiadaniem dobrej plyty glownej trzymajacej dobrze napiecie Vcore - typowe plyty jak FIC, A-TREND itp. mialy slabe stabilizatory i zanizaly napiecie (np zamiast 2.7 bylo 2.35). Stad legenda o wyjatkowo slabej podkrecalnosci K6-2. Ja mialem przez jakis czas EPoX MVP3G-2 ktora podawala rzeczywiscie dobre napiecie. Dodatkowym ograniczeniem byly slabe w poroznaniu do dzisiejszych wentylatory, a K6-2 resetowaly kompa po przekroczeniu bodajze 55 stopni.

Z tego co pamietam to mialem:

K6-2 300 -> 400 (jakis Chaintech, potem FIC)

K6-2 400 -> 450 (FIC)

K6-2 500 -> 600-660 (EPoX MVP3G-2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest tak, ze Twojego sprzetu po prostu nie warto juz podkrecac. Przeciez te dodatkowe 50-100Mhz-ow i tak Ci nie "pomoze". Moze lepiej zastanowilbys sie nad zakupem jakiejs plytki z duronkiem. jest teraz duzo ofert sprzedazy zestawow plyta+procek. Wiem ze nie sa to jakiej gruszki na wierzbie, ale bardzo poprawiloby Ci to komfort pracy za stosunkowo nieduze pienadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przeciez te dodatkowe 50-100Mhz-ow i tak Ci nie "pomoze"... .

Mylisz sie bracie - te 100MHz moze zapewnic plynnosc w DIVXach, a podkrecona magistrala zwieksza przepustowosc pamieci i wydajnosc dysku. Jak pieknie pracuje MVP3 na magistrali 133MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutecznosc podkrecania K6-2 byla glownie uwarunkowana posiadaniem dobrej plyty glownej trzymajacej dobrze napiecie Vcore - typowe plyty jak FIC, A-TREND itp. mialy slabe stabilizatory i zanizaly napiecie (np zamiast 2.7 bylo 2.35). Stad legenda o wyjatkowo slabej podkrecalnosci K6-2. Ja mialem przez jakis czas EPoX MVP3G-2 ktora podawala rzeczywiscie dobre napiecie. Dodatkowym ograniczeniem byly slabe w poroznaniu do dzisiejszych wentylatory, a K6-2 resetowaly kompa po przekroczeniu bodajze 55 stopni.

Z tego co pamietam to mialem:

K6-2 300 -> 400 (jakis Chaintech, potem FIC)

K6-2 400 -> 450 (FIC)

K6-2 500 -> 600-660 (EPoX MVP3G-2)

FIC byla jedna z lepszych plyt,a jej stabilizatory (dwa) malo sie grzaly

K6-2 pracowal do 65C,a jak udowodnilem przez odpalenie bez radiatora (male przeoczenie) chodzily stabilnie na duzo wyzszych (pazylo to jak cholera)

i jaki MVP3 mial fsb133 i jak by mial pojsc,skoro u mnie 124 nie chodzilo (max 112)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem k6II 266 na 300/350 czasem 400 z podnoszeniem napiec, potem 400 na 450/500 z napieciami, a teraz 500 na 550 bez napiec bo wiecej sie na tej plycie nie da (brak mnoznika>5.5 i fsb>100)

 

a mialem kiedys jeszcze 486 40/50 ... ale to stare czasy ...

Moj 486 z 66 wystartował na 80 ale się grzał ;) a po drugi i tak nie było w co pograć bo labo 286 albo pentium były wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...