Skocz do zawartości
Mr. J

Konfiguracja Routera - Blokada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam od niedawna modem\router Thomson ST546 v6. który jest własnością operatora Multimedia Polska. Otóż nie mogę wejść w ustawienia routera poprzez przeglądarkę. Niby coś się ładuje, ale w końcu wyskakuje błąd "Nie udało się nawiązać połączenia". Czy operator jakoś specjalnie zablokował klientom dostęp do menu konfiguracyjnego sprzętu? Czy jest jakiś sposób żeby mimo to dostać się do ustawień?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość jest taka: Multimedia blokuje routery i nikomu nie podaje loginu i hasła do modemu :P

A dobra? Jak znasz login i hasło do usługi (nie mylić z hasłem do zarządzania routerem) to będzie działał każdy INNY router ;) nie sprawdzają MAC sprzętu (modemu).

Ustawienia: VCI/VPI 0/33 PPPoE (no i oczywiście login/hasło)

 

Reset jest zaplombowany? (pewnie jest) nawet jeśli uda ci się zresetować roter, to ADSL przestanie działać, przyjedzie monter i ponownie ustawi ... oraz założy hasło. Zdaje się że masz router z zablokowaną administacją (wejściem do menu) od strony LAN, słyszałem że ostatnio tak blokują dostęp użyszkodnikom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Prawdopodobnie powstrzymałeś mnie przed resetem. Czyżbyś miał styczność z tym samym co ja, bo widzę że wiesz dużo na ten temat? :)

 

1. Tak, jest plomba na resecie w postaci naklejki. Skoro ADSL przestanie działać po resecie i tylko monter będzie w stanie to ustawić, to do jego ponownego skonfigurowania są potrzebne jakieś inne dane prócz loginu i hasła do usługi?

 

2. Druga sprawa że router dzieli sygnał na komputer i dekoder od IP-TV. Czy w routerze jest zrobiony specjalny konfig dla dekodera?. PC jest podpięty pod złacze LAN nr1, dekoder pod nr4, pozostałe 2 gniazda są zablokowane, więc nic więcej podpiąć już nie mogę.

 

3. Do konfiga chciałem wejść głównie ze względu na to że teraz gdy internet idzie mi przez router, podwyższyły się mi czasy pingów do wszystkich serwerów. Korzystam z karty sieciowej Realtek na PCI. Z czym to może mieć związek?

 

4. Czy update firmware moge zrobić bez problemu, czy to też jest poblokowane?

 

Napisalem w punktach, żeby łatwiej się czytało :)

Edytowane przez Mr. J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Prawdopodobnie powstrzymałeś mnie przed resetem. Czyżbyś miał styczność z tym samym co ja, bo widzę że wiesz dużo na ten temat? :)

Osobiście nie, znajomi są [nie]szczęśliwymi użytkownikami neta z Multimedii (najpierw jakiś chore limity, teraz "zahasłowany modem" ... fajna firma).

 

1. Tak, jest plomba na resecie w postaci naklejki. Skoro ADSL przestanie działać po resecie i tylko monter będzie w stanie to ustawić, to do jego ponownego skonfigurowania są potrzebne jakieś inne dane prócz loginu i hasła do usługi?

Do konfiguracji - nie (poza parametrami ktore podałem wczesniej); do działania usług dodatkowych - tak (nie ustawisz IP-TV)

 

2. Druga sprawa że router dzieli sygnał na komputer i dekoder od IP-TV. Czy w routerze jest zrobiony specjalny konfig dla dekodera?. PC jest podpięty pod złacze LAN nr1, dekoder pod nr4, pozostałe 2 gniazda są zablokowane, więc nic więcej podpiąć już nie mogę.

Tak, są wpisane ustawienia dla IP-TV i ja tych parametrów nie znam.

 

3. Do konfiga chciałem wejść głównie ze względu na to że teraz gdy internet idzie mi przez router, podwyższyły się mi czasy pingów do wszystkich serwerów. Korzystam z karty sieciowej Realtek na PCI. Z czym to może mieć związek?

Karta sieciowa swoją drogą, ale to nie jest najlepszy router a w połączeniu z IP-TV działa jakoś "ospale". każdy egzemplarz, nie tylko ty tak masz.

 

4. Czy update firmware moge zrobić bez problemu, czy to też jest poblokowane?

Upgrade spowoduje że stracisz dostęp do IP-TV (tak samo jak reset). Zdaje się że za grzebanie przy modemie są w Multimedii spore kary umowne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie będę nic grzebał przy sprzęcie bo jeszcze będą kłopoty z tego.

A jeszcze takie pytanie: wczesniej uzywałem zwyklego modemu na USB, bodajże SpeedTouch 330. Czy mógłbym kupić sobie np z allegro taki sam model i poprzez niego łączyć się czasem z internetem? Wiem, że wtedy nie będzie działać TV, ale mi zależy właśnie na niższych pingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie będę nic grzebał przy sprzęcie bo jeszcze będą kłopoty z tego.

A jeszcze takie pytanie: wczesniej uzywałem zwyklego modemu na USB, bodajże SpeedTouch 330. Czy mógłbym kupić sobie np z allegro taki sam model i poprzez niego łączyć się czasem z internetem? Wiem, że wtedy nie będzie działać TV, ale mi zależy właśnie na niższych pingach.

Ktoś odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...