Skocz do zawartości
gore

Tv + Hdmi + Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Mój monitor 26' samsung s81 działa jako monitor od dłuższego czasu. Podłączony jest d-subem przez przejściówkę dvi do karty i d-subem do tv. Jednak D-sub ogranicza orzdzielczosc w tym tv do 1024x768. Jest mozliwosc ustawienia większej (panoramicznej bo taki jest tv) ale wszystko trzesie się i dygocze. Na innej karcie graficznej nie dalo się ustawic chyba większej. Pytanie jest takie: czy jezeli podącze tv do kompa przez hdmi (karta ma wbudowane) czy uzyskam możliwość ustawienia większej rozdzielczości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 8600GT

Ta. Chociaż na moim 37" LCD HD READY LG z przed 1,5roku wszystko przez D-Sub ładnie śmiga, ale jeżeli masz możliwość ciśnięcia przez HDMI to podłączaj kabel i jadziesz, a masz jak podłączyć głośniki?? Chociaż może twój TV ma max taką roździelczość, a skacze obraz dlatego, że potem jest za duża roździała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby piszą w necie: Rozdzielczość: 1366 x 768

w windowsie mam 1360x768 i własnie wtedy wszystko drga.. i czarne niepodswietlone elementy widac tak migają ... własnie nei wiem czy to wina d-suba czy telewizor więcej nie przyjmuje... bo wole nie kupować kabla tylko po to by zmienić transmisję sygnału.. po co przepłacać ..

 

edit:

Znalazłem chwilę i znalazłem coś: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=13...=Szukaj&lr= Może komuś się przyda ale nie odpowiada to w pełni na mój problem ;p wiem tylko ze to wina tych 6pixeli

Edytowane przez gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam nowego tematu, bo mam praktycznie ten sam problem.

 

Chciałbym podłączyć PC z TV by osiągnąć jak najwyższą rozdzielczość i jakość:

TV: Samsung 26" z wejściami: D-Sub, HDMI. obsluguje na pewno 1024x768, ale jako ze jest hd ready (1366x768) to chcialbym na tym pracowac.

 

PC: gf7600gs -> D-Sub, DVI.

 

Jakie połącznie najlepiej zastosować, by osiągnąć najlepszą jakość oraz rozdzielczość?

Rozważam (PC <-> TV):

d-sub <-> d-sub

dvi <-> d-sub

dvi <-> hdmi

 

No i pytanko czy w ogole jest mozliwe bym puscil z kompa rozdzialke 1366x768 w jakis sposob? :)

Using DVI NVidia and ATi X1x00 cards can output 1366x768.

czyli powinienem uzywac z kompa wyjscia dvi?

 

No a w takim razie pakowac hajs w kabel dvi <-> hdmi czy nie warto i lepiej kupic dvi <-> dsub sporo tanszy?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę.

 

Podpiąłem się kabelkiem DVI->HDMI do Telewizora LCD HD Ready (Panasonic TX-26LE7PA). I mam kompletną kaszanę na TV. Czyżby to starego wina Radeona 9000 ?? Testowałem na Win2000, WinXP, OpenSUSE 11.0.

 

A obraz mam taki jak na obrazku poniżej. Coś jakby potrójne pokazywanie się obrazu.

Dołączona grafika

 

Podpiąłem też TV do drugiego kompa z Redeonem HD3470 i nie ma żadnego problemu w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie obstawial DVI-HDMI. Taki kabelek nie jest drogi, a na bank bedzie lepsza jakosc niz dsub-dsub czy dsub-dvi.

A czy bedzie jakas roznica miedzy kablami:

- hdmi - dvi (18+1)

- hdmi - dvi (24+1)

 

w grafice mam 24+5.

 

no i drugie pytanko:

czy odczuje strate na jakosci (wzgledem kabla dvi-hdmi) gdy uzyje polaczenia:

adapter dvi-hdmi + kabel hdmi <-> hdmi ?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego topicu, drążę temat nieszczęsnego połączenia komputera z TiVi i wpadłem na pomysł jak znalazłem to COŚ na allegro.

 

Mogę takie coś wykorzystać? Równolegle bym podpiął monitor i TiVi kablem hdmi. Po prostu gdy chciał bym oglądać film na tv przestawiał bym na rozdzielczość 1920x1080p(karta na to pozwala od kopa) a jak buszowanie po internecie na monitorze wracał bym do 1440x900.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa wejścia DVI w karcie ? jak tak to podłaczasz do jednego monitor dvi-dvi a do drugiego TV przez DVI -HDMI

 

sygnał dvi-hdmi to daje taki sam efekt jak hdmi-hdmi , mam ten sam TV -Panasonic TX-26LE7PA tyle że 36" obraz lekko drga przy 1366/720 ale to drganie jest tylko na pulpicie w czasie oglądania filmu obraz kryształ -- 9600 GT

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa wejścia DVI w karcie ? jak tak to podłaczasz do jednego monitor dvi-dvi a do drugiego TV przez DVI -HDMI

 

sygnał dvi-hdmi to daje taki sam efekt jak hdmi-hdmi , mam ten sam TV -Panasonic TX-26LE7PA tyle że 36" obraz lekko drga przy 1366/720 ale to drganie jest tylko na pulpicie w czasie oglądania filmu obraz kryształ -- 9600 GT

mam d-sub i dvi :( chciałem monitor dać pod d-sub ale kaszana z obrazu jest :( i co teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...