Skocz do zawartości
Michael86

Nvidia Physx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elviso26

Decyzja Futuremark'a względem kart obsługujących PhysX jest dość kontrowersyjna - wynika z tego, że pod większością nowych modeli nVidii nie uruchomimy Vantage'a :/

Możesz kolego rozwinąć tą myśl bo ja nie rozumiem o czym ty mówisz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mu się pomieszało , po prostu wyniki z kartami nvidia + stery physix nie będą widniały w Hall of fame. Sytuacja ma się zmienić jak oficjalnie karty od fizyki będą miały support w Vantage.

 

W graw 2 jak już pisałem wcześniej to chyba jakaś ściema , po włączeniu physix nie grafika nie zostaje zarzynana tylko cpu , także nvidia robi jakieś wałki i pewnie grafika h.. tam oblicza , po podkręcenie grafiki nic nie daje. Poza tym gra na większości mapach się więsza oraz mapie agei island po kilku minutach gra zwalnia i staje się niegrywalna pomimo , że nic się nie dzieje na mapie. Warmonger śmieszna fizyka , którą obliczy byle jaki cpu :wink: . Cellfactor brak obsługi , ale za to niby Jericho działa , o czym nvidia wogóle nie wspominała. Jedynie dema technologiczne mocno obciążają gpu i widać power jaki posiadają karty graficzne :wink: . Na dzień dzisiejszy ciekawostke physix można sobie darować i głowy sobie nie zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te sterowniki wraz z najnowszymi 177.79 i sobie potestowałem.

Rozumiem, ze oprócz ut2007 nigdzie nie zobaczę różnic? :lol:

Bo w mass effect (który niby wspiera tą technologię) różnicy nie widzę żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem , że obsługe ma tylko ut3 , warmonger , graw2 i niby jericho także tam zobaczysz różnice :wink: .

W sumie to sugerowałem się tą listą ze strony nv.

A tam właśnie jest mass effect i gears of nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na stronie nvidii to jest podana tylko część gier obsługująca physix , jak physix nie umrze to stopniowo pewnie co miesiąc będą pojawiać się nowe stery physix z obsługą kolejnych gier.

 

Wrzucajcie jakieś tech demka np. http://www.fileplanet.com/187286/download/PhysX-Carwash :]

Ale to demko nie działa , bo sterowniki nie mają wsparcia pod to demko :lol2: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w mass effect (który niby wspiera tą technologię) różnicy nie widzę żadnej.

ale tutaj nie chodzi o to, ze jak jest physx to zaraz musza byc efekty na poziomie hardware. physx to glownie silnik fizyki, ktory w wiekszosci wykorzystujacych go tytulow dziala na poziomie CPU, z mozliwoscia wykorzystania dedykowanego hardware pod katem bardziej zlozonych/dodatkowych efektow, jezeli developer je zaimplementuje. tak wiec na stronie nv sa tytuly wykorzystujace physx jako silnik fizyki, ale tylko czesc z nich dodatkowo wykorzystuje hardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GRAW 2 wywala mi taki komunikat po wysypaniu gry:

 

Crash in application version: 30899.3048

 

Unhandled exception - -529697949

 

 

 

C STACK:

kernel32 (???) : RaiseException

graw2 (???) : ???

graw2 (???) : ???

 

Renderer: threaded

Physics : threaded

 

 

Sterowniki mam 177.79 i do fizyki PhysX_8.07.18_SystemSoftware

Gra nagle zwalnia po czym się zatrzymuje wywala do Windowsa z tym komunikatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest dokładnie to samo , tylko nie na wszystkich mapach , agei island tam gdzie nvidia zaleca robić testy działa bez problemu. Po prostu nvidia leci w h... , spiepszony ster od physix , ale benchmarka jakiegoś sobie zrobisz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiła się "paczka" od nV GEFORCE POWER PACK 2719MB LINK

 

znaleźć tam można nowe stery 177.83 WHQL dla serii 8, 9 i 200, które zawierają w sobie nowe stery PhysX v8.08.01, a także nowe demka, benchmarki i grę Warmonger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problemy z Nurien... po włączeniu akceleracji mam co prawda ciekawy efekt materiału, ale kolizje w ogóle nie działają... Po wyłączeniu akceleracji wszystko jest w normie tyle, że materiał wygląda jak z gierki z poprzedniej generacji...

drivery:Forceware 177.83 XP 32bit by side + physx 8.06.12

 

post-14570-1218972335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GRAW 2 wywala mi taki komunikat po wysypaniu gry:

 

Crash in application version: 30899.3048

 

Unhandled exception - -529697949

 

 

 

C STACK:

kernel32 (???) : RaiseException

graw2 (???) : ???

graw2 (???) : ???

 

Renderer: threaded

Physics : threaded

 

 

Sterowniki mam 177.79 i do fizyki PhysX_8.07.18_SystemSoftware

Gra nagle zwalnia po czym się zatrzymuje wywala do Windowsa z tym komunikatem.

TEN oraz inne podobne wywałki do systemu sa niezalezne od PhysX'a ma je duzo ludzi (wynika tak z googlowania) i jest to wina Łubisoftu, cos spieprzyli bodaj z paczem 1.05 czy jaki on tam ostatni jest. Mi sie podobne komunikaty pokazuja nie tylko z physx :)

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma ktoś z was może problem z instalacją tych sterowników do karty?

Miałem tak przy sterach 177,83 z tego power packa i teraz przy177.92, instalacja trwa strasznie długi aż w końcu się kończy komunikatem "system has not been modified".

Może ktoś powiedzieć o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz miec dodatkowa karte do fizyki to poprostu zamontuj 8500 gt do slotu pci-e kolo 8800 i uruchom komputer.

System wykryje druga karte i bedzie chcial zainstalowac sterowniki. Oczywiscie zainstalujesz je pobierajac z stronki nvidii:

 

xp 32 bit:

 

http://pl.download.nvidia.com/Windows/197.57/197.57_desktop_winxp_32bit_international_beta.exe

 

vin7/vista 64 bit:

 

http://pl.download.nvidia.com/Windows/197.57/197.57_desktop_win7_winvista_64bit_international_beta.exe

 

Ale zanim zaczniesz montowac karte do fizyki, pozbadz sie sterownikow, ktore masz (chyba, ze masz wlasnie te sterowniki, ktore zapodalem w linku to wtedy je zostawiasz)i zasinstaluj te z linka.

Podalem dwa linki do sterownikow, bo nie wiem jaki masz system operacyjny.

Wybierzesz sobie odpowiedni.

 

Po zainstalowaniu sterownikow do glownej karty 8800 montujesz 8500 dla fizyki i instalujesz dla niej sciagniete sterowniki.

Potem w panelu nvidi (wejdziesz do niego klikajac na pulpicie ppm) sprawdzasz czy jest widoczna karta fizyki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejność instalacji sterów jest taka: (opcja Radeon+Nvidia)

 

nowe stery radeon 10.4 (nie resetować)

nowe stery Nvidia 197.45 (teraz reset kompa)

Nowy patch Hybrid PhysX Mod 1.03

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam Win 7 23 bit. Rozumiem że żadne spinanie kart nie wchodzi w grę? BO nie mam tego SLI konektora.

Do PhysX nie trzeba.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...