Skocz do zawartości
Martinii

Ubezpieczenie Oc+ac

Rekomendowane odpowiedzi

PZU wyszło 1020zł (na 2 raty po 510zł) w tym jest OC + minicasco + ubezpieczenie szyb na 1500zł, za samo OC pan powiedział że wyszło prawie 930zł w porównaniu z Link4 gdzie za samo OC wyszło 707zł to dość spora różnica, generalnie myślę żeby wybrać się do oddziału PZU żeby jeszcze raz wyliczyć może się uda zejść niżej, póki co muszę poczytać regulaminy mimicasco z PZU i SmartCasco z Link4 i wtedy podejmę decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU wyszło 1020zł (na 2 raty po 510zł) w tym jest OC + minicasco + ubezpieczenie szyb na 1500zł, za samo OC pan powiedział że wyszło prawie 930zł w porównaniu z Link4 gdzie za samo OC wyszło 707zł to dość spora różnica, generalnie myślę żeby wybrać się do oddziału PZU żeby jeszcze raz wyliczyć może się uda zejść niżej, póki co muszę poczytać regulaminy mimicasco z PZU i SmartCasco z Link4 i wtedy podejmę decyzję...

 

z tego co piszesz to w Link4 jest taniej. 707 do 930 to calkiem niezla roznica. W okienku nie wydaje mi sie zebys dostal jakies wieksze upusty, bo oni tam na prowizji pracują, obnizka dla Ciebie oznacza mniejsza skladke, ale zrobisz jak Ci wygodniej.....pzodro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warcie maja ciekawa 'promocje'

ubezpieczajac auto wraz z osoba ktora ma juz jakies znizki w nastepnym roku zachowujesz te znizki dla siebie (pod warunkiem ciaglosci ubezpieczenia w Warcie)

 

i tak stalem sie posiadaczem 65% znizek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się za bardzo nie chce wierzyć w tą promocję, świeżych kierowców też to dotyczy? jesli to prawda to moge sie zalozyc ,ze haczyk tam moze byc taki, ze tracisz te znizki jesli od nich uciekniesz, i wtedy co, idziesz do kogos innego i nie masz znizek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warcie maja ciekawa 'promocje'

ubezpieczajac auto wraz z osoba ktora ma juz jakies znizki w nastepnym roku zachowujesz te znizki dla siebie (pod warunkiem ciaglosci ubezpieczenia w Warcie)

 

i tak stalem sie posiadaczem 65% znizek :)

Sprytny chwyt.

Dowalą Ci w następnych latach i jak będziesz chciał coś z tego wyciągnąć to będziesz musiał u nich siedzieć.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cwaniaczki z Link 4 - obliczyłem sobie składkę na ich stronie, po godzinie mialem telefon od miłej Pani czy korzystałem z ich systemu, czy dobrze się dodzwonili i czy mam czas na rozmowę :-P

 

Jeśli kogoś by to interesowało to za 14 letnią Astrę 1.6 ja bez zniżek + ojciec 60% zniżki OC + bezpłatnie NWW na 4 tys. zl wyszlo na rok 625zl.

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cwaniaczki z Link 4 - obliczyłem sobie składkę na ich stronie, po godzinie mialem telefon od miłej Pani czy korzystałem z ich systemu, czy dobrze się dodzwonili i czy mam czas na rozmowę :-P

 

Jeśli kogoś by to interesowało to za 14 letnią Astrę 1.6 ja bez zniżek + ojciec 60% zniżki OC + bezpłatnie NWW na 4 tys. zl wyszlo na rok 625zl.

Nie za bardzo rozumiem co oznacza to "ja bez zniżek" ?

Będzie ubezpieczenie na Ciebie czy na ojca posiadającego 60% ?

Bo wtedy te 625zł to albo kosmicznie dużo albo śmiesznie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co oznacza to "ja bez zniżek" ?

Będzie ubezpieczenie na Ciebie czy na ojca posiadającego 60% ?

Bo wtedy te 625zł to albo kosmicznie dużo albo śmiesznie mało.

Będzie to mój pierwszy samochód, więc zniżek nie mam w ogóle. Ojciec będzie współwłaścicielem w dowodzie posiadając 60% zniżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w oddziale PZU i wyszlo tak za OC + NNW + Minicasco + Szyby (na 1000zł) 860zł w tym samo OC 667zł więc w porównaniu z tym co mi przedstawił konsultant to ogromna różnica, do tego poprosiłem pana z infolinii PZU o przesłanie mi na maila tej kalkulacji i co się okazało, jest ona całkowicie inna od tej co mi przedstawił, przez telefon powiedział mi 1020zł (OC + Minicasco + Szyby na 1500zł) a w tej kalkulacji wychodzi ponad 1100zł, w tym za samo OC wychodzi 1020zł... muszę jeszcze zadzwonić do PZU i dowiedzieć się jak dokładnie wygląda minicasco, według regulaminu szkody poniżej 500zł nie są uznawane więc wystarczy że mi ktoś urwie lusterko czy coś w tym stylu a pieniędzy i tak nie dostanę, oraz zadzwonię do Link4 żeby mi powiedzieli dokładnie jak wygląda ich SmartCasco, bo jeśli się okaże, że dają lepsze warunki to wolę dopłacić i mieć spokojną duszę ;)

 

-----------

edit:

 

dzwoniłem do PZU i do Link4, ci drudzy mają jeden duży plus - brak udziału własnego w szkodzie, natomiast PZU ma 20% udział własny, co mniej więcej wychodzi 1000zł mniej pieniędzy przy kradzieży auta, do tego w smart casco mam już ubezpieczone szyby, dodatkowo na minus dla pzu jest to że szkoda poniżej 500zł nie jest uznawana przez nich. Póki co mam dylemat, PZU to ubezpieczenie za 860zł a Link4 1130zł (z uwagi na 2 raty), już sam nie wiem na co się zdecydować czy Link4 jest warte dopłaty?

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to mój pierwszy samochód, więc zniżek nie mam w ogóle. Ojciec będzie współwłaścicielem w dowodzie posiadając 60% zniżek.

Więc będzie na niego te 60% zniżek.

Średnia ta oferta ale możliwe, że wiele czynników pobocznych miało działanie na końcową cenę (młody drugi kierowca posiadający krótko prawko, duże miasto, parkowanie pod "chmurką", itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w oddziale PZU i wyszlo tak za OC + NNW + Minicasco + Szyby (na 1000zł) 860zł w tym samo OC 667zł więc w porównaniu z tym co mi przedstawił konsultant to ogromna różnica, do tego poprosiłem pana z infolinii PZU o przesłanie mi na maila tej kalkulacji i co się okazało, jest ona całkowicie inna od tej co mi przedstawił, przez telefon powiedział mi 1020zł (OC + Minicasco + Szyby na 1500zł) a w tej kalkulacji wychodzi ponad 1100zł, w tym za samo OC wychodzi 1020zł... muszę jeszcze zadzwonić do PZU i dowiedzieć się jak dokładnie wygląda minicasco, według regulaminu szkody poniżej 500zł nie są uznawane więc wystarczy że mi ktoś urwie lusterko czy coś w tym stylu a pieniędzy i tak nie dostanę, oraz zadzwonię do Link4 żeby mi powiedzieli dokładnie jak wygląda ich SmartCasco, bo jeśli się okaże, że dają lepsze warunki to wolę dopłacić i mieć spokojną duszę ;)

 

-----------

edit:

 

dzwoniłem do PZU i do Link4, ci drudzy mają jeden duży plus - brak udziału własnego w szkodzie, natomiast PZU ma 20% udział własny, co mniej więcej wychodzi 1000zł mniej pieniędzy przy kradzieży auta, do tego w smart casco mam już ubezpieczone szyby, dodatkowo na minus dla pzu jest to że szkoda poniżej 500zł nie jest uznawana przez nich. Póki co mam dylemat, PZU to ubezpieczenie za 860zł a Link4 1130zł (z uwagi na 2 raty), już sam nie wiem na co się zdecydować czy Link4 jest warte dopłaty?

Tak czytam ten wątek i ja na Twoim miejscu wziął bym Linka. Znajomy ma u nich pakiet już od ładnych kilku lat i nie narzeka. Potem w razie czego jak Ci wyliczą ten udział własny w PZU to możesz się zaskoczyć. Z tymi szybami też przegięcie żeby tylko powyżej 500 PLN uwzględniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się za bardzo nie chce wierzyć w tą promocję, świeżych kierowców też to dotyczy? jesli to prawda to moge sie zalozyc ,ze haczyk tam moze byc taki, ze tracisz te znizki jesli od nich uciekniesz, i wtedy co, idziesz do kogos innego i nie masz znizek....

nie wiem czy swiezych tez, prawko mam juz od 8lat.

jezeli od nich uciekne zalozmy po 3 latach to do nastepnego ubezpieczyciela przejdzie mi tyle %znizek ile powinienem miec po 3 latach.

wiec calkiem uczciwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warcie maja ciekawa 'promocje'

ubezpieczajac auto wraz z osoba ktora ma juz jakies znizki w nastepnym roku zachowujesz te znizki dla siebie (pod warunkiem ciaglosci ubezpieczenia w Warcie)

 

i tak stalem sie posiadaczem 65% znizek :)

65 % to całkiem niezły wynik. Ale jak najbardziej do pobicia :P

ja, przy uwzglednieniu tego - http://prportal.pl/2009/07/lato-w-miescie-...acji-miejskich/ - mam 70 %. Warszawa, Clio, silnik 1,2, 60% plus 10% z tej promocji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce żeby mój Ojciec był właścicielem/współwłaścicielem auta-wiadomo taniej, ale nie ma prawka, słyszałem że można tak zrobić? Na zniżki nie mogę liczyć, ale gdybym brał auto tylko na siebie to mam zwyżki za wiek i za prawko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały trik dla posiadaczy polis OC (przedłużających ubezpieczenie), którzy czują się pokrzywdzeni nową promocją w PZU w postaci 25% zniżki na OC ale tylko dla klientów, którzy przeniosą swoje ubezpieczenie od innego ubezpieczyciela.

 

Trzeba złożyć pisemne wypowiedzenie umowy na polisę OC i w ten sposób uzyskać 20% zniżki na kolejne ubezpiecznie :)

 

Jest to tzw. jednorazowa zniżka incydentalna aby utrzymać klienta :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłuższy czas nie miałem netu (przeprowadzka), ubezpieczenie już jest, zdecydowałem się na PZU, polisa zawarta u agentki i co się okazało że jest dużo taniej niż na infolinii, fakt zamiast 50% zniżki dała mi 60% bo grymasiłem że za dużo wychodzi, generalnie za OC + Szyby + minicasco wyszło 808zł, więc w porównaniu do Link4 gdzie wyszło 1050zł i nic niżej nie dało rady myślę że jest dobrze ;) , poza tym bardzo dużo naczytałem się o Link4 i większość to były opinie nie zbyt pochlebne, fakt faktem te reklamy PZU że u nich jest tanie OC to jak zawsze bajka, wcześniej miałem OC w HDI (60% zniżek ojciec + ja) i było 450zł za samo OC w PZU przy takim samym układzie OC wychodzi 590zł...

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taka stronke http://www.ociac.pl/index.php/1 przy okazji poszukiwania najtanszego OC. Wyliczam OC suma w miare ok. Ale za cholere nie mam pojecia u jakiego ubezpieczyciela jest owa stawka. na stronie jest podane, tylko jak zamowic polise i wsio :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet robi z mózgu wodę.

Pofatygujcie się chociaż o telefon, potwierdzenie takiej wyceny później na maila.

Te internetowe kalkulatory to jest baaaardzo ogólnikowo potraktowana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale zalezy mi na ogolnej orientacji w cenach. Bo z tego co widze wachlarz cen jest ogromny, roznice na poziomie 1000-2500zł. Więc nie ma sensu rozmowa z ubezpieczycielem, ktory obliczy mi stawke na 2500zł. Cena ubezpieczenia bedzie miala wplyw na marke i model auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allianz direct - moze nie tanie ale szyby wymieniaja na ac nawet przy minimalnych zadrapaniach od kamieni... - tak samo malowalem maske i przedni blotnik - a wszytko to byly naprawde male odpryski - zadnych problemow wszytko bezgotowkowo i oczywiscie w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

sprzedaje auto, dwa miesiące temu wykupiłem pakiet oc+ac.

czy jest jakaś możliwość odzyskania choćby części pieniędzy za wykupioną, a niewykorzystaną polisę?

jak to zrobić?

zadzwoń na infolinię Twojego towarzystwa i zapytaj :rolleyes:

różne towarzystwa mogą mieć różne zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

sprzedaje auto, dwa miesiące temu wykupiłem pakiet oc+ac.

czy jest jakaś możliwość odzyskania choćby części pieniędzy za wykupioną, a niewykorzystaną polisę?

jak to zrobić?

jasne, tylko ze nowy wlasciciel musi sie go zrzec, bo teraz ubezpieczenie przechodzi razem z samochodem, wiec najlepiej jak odrazu przy sprzedazy napisze ze nie chce twojego ubezpieczenia, wtedy ty wypowiadasz umowe w ubezpieczalni i zwracaja ci procentowo wyliczona kwote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

sprzedaje auto, dwa miesiące temu wykupiłem pakiet oc+ac.

czy jest jakaś możliwość odzyskania choćby części pieniędzy za wykupioną, a niewykorzystaną polisę?

jak to zrobić?

Nowy właściciel dziedziczy jedynie OC (to od niego zależy czy je sobie zachowa czy nie), ale za AC należy Ci się zwrot, bo do tej polisy nabywca nie ma już prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zahaczyłem przednim zderzakiem o dość wysoki krawężnik i gdy cofałem to go niemal wyrwałem.

Jest dość pokiereszowany.

Mogę zgłosić takie coś i uwzględnią mi to pomimo, że to ewidentnie moja wina ?

Mowa oczywiście o pełnym AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zahaczyłem przednim zderzakiem o dość wysoki krawężnik i gdy cofałem to go niemal wyrwałem.

Jest dość pokiereszowany.

Mogę zgłosić takie coś i uwzględnią mi to pomimo, że to ewidentnie moja wina ?

Mowa oczywiście o pełnym AC.

 

oczywiście, od tego typu zdarzeń chroni Cię ub. AC :)

Zrób jednak wcześniej rozeznanie ile naprawa/wymiana Cię wyniesie i sprawdź osobno na infolinii ile za jedną szkodę stracisz zniżek i o ile będziesz miał droższe AC w przyszłym okresie ubezpieczenia.

Czasami jak jest jakaś mała szkoda to nie opłaca się zgłaszać, ponieważ więcej dopłacisz do przedłużenia ub. po utracie części zniżek.

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...