Skocz do zawartości
Nyny

Udostepnianie Netu Ze Skrętki Poprzez Wifi Ad-hoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i odrazu pytam czy to mozliwe bo mi sie nie udalo.

Mianowicie sa 2 laptopy polaczone ze soba wifi w trybie ad-hoc. 1szy laptop ma Win XP oraz łącze DSL i jest podlaczony do routera poprzez skretke RJ-45 - nadany jest mu jakis tam adres IP poprzez DHCP. Na karcie wifi ustawiony jest adres IP: 192.168.0.1 oraz maska 255.255.255.0. Drugi laptop postawiony na Viscie ma adres 192.168.0.2 oraz taka sama maske (dodatkowo wpisane DNS'y). Siec ad-hoc dziala, mozna spokojnie pograc w rozne gry. Gdy udostepniam polaczenie internetowe (karta ethernet) na 1szy laptopie to niestety drugi nie ma internetu. Wiec pytam czy jest mozliwe wogole cos takiego. Wyglada to tak:

 

-Internet DSL poprzez RJ-45

-karta Ethernet laptopa nr.1 (adres z DHCP) + udostepnienie połączenia ICS

-karta WiFi laptopa nr.1 (adres 192.168.0.1) + tryb ad-hoc

-karta WiFi laptopa nr.2 (adres 192.168.0.2 + DNS) + tryb ad-hoc

 

Gdy robilem taki zabieg z polaczeniem telefonicznym i dwoma systemami XP to wszystko smigalo. Teraz jakos nie chce:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bo router nie ma wifi a 2gi laptop jest troche oddalony od routera. I chcialbym wlasnie zrobic to w ten sposob. Wiem ze to kombinowanie ale tak mi sie ubzduralo. I dziwi mnie ze to nie chce zadzialac bo powinno. Moze to wina tej cholernej Visty bo nawet nie moge przegladac katalogow kompa z Vista bo sie nie widza w sieci. W grach juz moge sie podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kompy się nie widzą w sieci, czy tylko jeden nie widzi drugiego?

Grupy robocze ustawiłeś te same?

Adres bramy internetowej ustawiłeś na radiówce Visty? Włączyłes wykrywanie sieci i udostępnianie plików na Viście?

 

A i jest taki myk, że przy udostępnianiu Windows chce zmienić adres sieciówki na 192.168.0.1. Jak masz inny (DHCP) to może przez to nie chce udostępniać netu.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus.. Zapomnialem przeciez o bramie internetowej :D Normalnie czlowiek to robil tyle razy a tu taki glupi blad :). Dzieki wszystkim. Teraz to napewno zadziala.

A adres mimo ze jest z DHCP to podczas wlaczenia ICS nie zmienia sie na domyslny.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...