Skocz do zawartości
maSTHa212

Grill - Co Na Bbq Zeby Zaszokowac Siebie I Znajomych?

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisalem "grill" w wyszukiwarce i nic nie wyskoczylo :blink: wiec pomyslalem ze taki temat sie przyda, szczegolnie ze sezon letni dopiero na dobre sie rozkreca. Chciałem spytac o to, co milosnicy bbq lubia wrzucic na ruszt. Od razu zaznaczam, ze nei chodzi mi o zwykla kielbe nacieta w krateczke czy inna karkowke (a jesil juz koniecznie karkowka to przynajmniej w jakiejs wysmienitej marynacie). Chodzi mi bardziej o cos z wyzszej polki: jesli miesa to mniej popularne, jesli warzywa to tez takie za ktorymi sie czasem trzeba przejsc po paru sklepach. Szczegolnei chcialbym poznac jakis wypasiony przepis na owoce morza - krewetki moze albo cos w ten desen. Ryby wszelkiej masci tez mile widziane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uznaję nic poza grilowanym karczkiem. Jakaś dobra zaprawa, żeby została nutka czosnku i przypraw i niebo w gębie. Z wegetariańskich dań bardzo polecam nadziewane pieczarki:

-obierasz spore pieczarki i wycinasz nóżki

-o farszu sobie poczytaj, ale jest w nim ser, zioła i drobno posiekana papryka. Farsz ma mieć kremową lekko ciągnącą się konsystencję

-ładujez farsz do kapelusików pieczarek, a pieczarki do folii farszem do góry. (Trzeba je dać do folii bo podczas pieczenia pieczarki puszczają sok i bez tego zrobiłby sie z nich wiór, a tak puszczą sok do folii i będą się w nim gotować, dzięki czemu pozostaną miękkie świeże i sozyste. Górna część pieczarki, tam gdzie jest farsz powinna być odkryta, nie zafoliowana

-pieczesz to pare minut i jest niebo w gębie. Jak nie lubię pieczarek i innych grzybów tak tym mogę się zajadać bez końca. :rolleyes:

 

Jeszcze jedna fajna opcja, to kupić ten niedrowy miękki chleb z przennej mąki (u nas mówi się na to weka) i upiec go z masłem ziołowym.

Masło czasem można kupić, ale jak nie to można kupić jakąś torebkę ziół "do sałatek" albo czasem nawet jest do masła ziołowego i to rozrobić z masłem.

Teraz sa 2 opcje. Jak chcesz żeby chleb był chrupiący to kupujesz krojoną wekę, smarujesz kromki i pieczesz, ale jak chcesz żeby skórka była chrupiąca, a środek wilgotny i maślany (ja tak kocham) to kupujesz niekrojony chleb, sam nakrawasz, ale tak żeby dół chleba wciąż był cały, smarujesz środek i pieczesz wszystko jako jeden duży kawałek, a potem odłamujesz.

 

Tyle ode mnie. Sprawy mięsne zostawie bardziej doświadczonym. ;-)

 

@ down:

 

Ja jadłem zawsze z ziołowym, ale przyznaję, że ziołowe brzmi lepiej. :P

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki królewskie owinięte cienkim plasterkiem boczku - po prostu na grillu :)

 

Jako deser super sprawdza się sałatka owocowa - dobierasz owoce jakie chcesz, jeśli masz np. gruszki itp to lepiej żeby były nie za miękkie, bo temperatura zrobi swoje. Wszystko mieszasz, dodajesz trochę miodu z cytryną, rumu i parę listków mięty do każdej porcji. Przygotowujesz z folii aluminiowej torebki(prostokątny kawałek na pół, następnie na każdym boku robisz dwukrotnie zakładkę po 1-2 cm), wkładasz porcje i na grilla.

 

Z warzyw nieźle smakuje cukinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki królewskie owinięte cienkim plasterkiem boczku - po prostu na grillu :)

Ale tak zwykle czy jeszcze zatapiane czy skraplane w czasie grillowania jakas zalewa/sosem? Nie jadlem tego, ale jakos dziwnie mi wyglada polaczenie krewetka-boczek ;) Poza tym spodobaly mi sie te skrzydelka z miodzie, bedzie co testowac w weekendy letnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...