Skocz do zawartości
Kain16

Stronka mnie przerosła - co robić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stworzyłem nową stronkę, która ... mnie przerosła, a dokładnie moje doświadczenie i czas ! Strone główną robiłem prawie 2dni!!

Powiedzcie czy się opłaca dalsza praca, a jeśli ktoś mógłby mi pomóc

( dokładnie chodzi o HTML ) chciałbym żeby się skontaktował na Priv

Jak narazie stworzyłem tylko główną stronę, ponieważ nie wiem czy serwis ten będzie wart tyle spędzonym przy nim pracy.

 

Link : http://www.pecety.friko.pl/

 

Powiedzcie czy warto w niego inwestować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jAK DLA MNIE MA ŚWIETNY DESIGN, tylko że trochę Ci się rozlazła na dole i z prawej, i newsy zrob może tło max na 2-3 kolory. aby się powtarzały, bo ten fiolet, sieleń trochę nie pasuje do niej, a tak wg mnie warto a nawet bardzo w taka stronę, Bardzo przejrzysta jest. Gratuluję pomysłu. A i banner jeszcze musisz dopracwać, ale strona w fazie testów

, więc można wybaczyć, teraz skoro design masz to z pozostałymi stronami bedzie łatwiej, i pomyśl nad 800x600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ja zrobil na frame'ach (lub iframe'ach) - latwiej bedzie aktualizowac i meni bedzie zawsze na wlasciwym miejscu. jak dla mnie za duzo bialego koloru. robiles front pagem bo wygodniej, ja wole w notatniku, poza tym jest git, tylko jakos tak, jak to nazwac, ... na sile ... chociasz moze sie czepiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen dzięki za wyrozumiałość, co do baltazar:

Trudno snie robić na siłe gdy po 5godzinach roboty końca stronki jeszcze nie widać, a co do twoich rozważaniach, też tak myślałem ale na myśleniu się skończyło gdyż tak naprawde nie tak od razu się robi stronke.

 

Ps. Stronke robiłem w ExpressHTML, więc nazywając ją robioną w Froncie obrażasz mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen dzięki za wyrozumiałość , co do baltazar:

Trudno snie robić na siłe gdy po 5godzinach roboty końca stronki jeszcze nie widać, a co do twoich rozważaniach, też tak myślałem ale na myśleniu się skończyło gdyż tak naprawde nie tak od razu się robi stronke.

 

Ps. Stronke robiłem w ExpressHTML, więc nazywając ją robioną w Froncie obrażasz mnie :)

Wiem, że robota nad stroną się schodzi, ja sam zacząłem robić, taka małą ale czasu nie ma bo w LO męczą mnie niemiłosiernie, dzisiaj Zebranie było, nawet dobre oceny mam, i tylko 1 jedynka, (odpukać :wink: )

 

Ja bym się zasanowił nad dreamweaverem MX, bo to jeden z lepszych, masz przegląd graficzny strony, widzisz co się gdzie znajduje, natomiast w znacznikach, jeden bład brak ">" i sie wszystko wali.

 

 

Thx Kain16, jakbyś miał jakiś problem z html'em to wal na GG, albo PW.

 

Pozdr

Allen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do layoutu do wszystko z innej parafi. Lewe menu nijak sie ma do prawego. A seodek do zadnego z nich. Topu zadnego nie ma - oprocz napisu. Jezeli LOGO tzn to H robiles sam to dlaczego reszta laya nie pasuje do niego poziomem a raczej odstaje o 2 klasy ?

 

Dajmy spokoj layoutowi. Nie wiem jak wyobrazasz sobie tworzenie serwisu bez php, jak chcesz aktualizowac strone ? A jesli bedziesz chcial zmienic cos w menu ? Bedziesz zmienial na kazdej podstronie osobno ?

 

Na koniec:

Nie rob stron we front page'u

 

<META content="Microsoft FrontPage 5.0" name=GENERATOR>

On potrafi nasmiecic w kodzie. Nie popadaj w skrajnosc z pisaniem - IMO pisanie stron w notatniku to glupota. Owszem mozna cos poprawic na szybko ale do wygodnego pisania potrzebny jest edytor. Pokolorowana skladnia to nie to samon co czarne literki. Ja uzywam Adobe GoLive - jest to edytor graficzny, na poczatku troche skomplikowany - pozniej latwo sie przyzwyczaic. Z innych dobrych progsow moge CI polecic Macromedia Dreamweaver - nie uzywam ale duuzo pozytywnych opini slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pit, tak naprawde nie da się ustawić taką czcionke która się wszystkim spodoba. A w ogóle do tej prostackiej to o co ci chodzi?

chodzi mi o to zebys sie nauczyl czytac

nie napisalem ze jest prostacka tylko pstrokata

czyli kazdy element innym kolorem , troche balagan imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bys chcial cos z grafy na strone to msg me, chetnie pomoge cos zrobic moze nie jestem jakims super ekstra grafikiem ale wydaje mi sie ze nie ejstem tez z ost ligi (jezeli jest ich wiecej niz 2 :P). Dla przykladu mozesz zlookac moj homepage http://younior.homepage.prv.pl, nic specjalnego ale jak bedziesz czegos potrzebowal to chetnie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona wygląda jak 90% serwisów hardware - ludzie taki layout lubia, więc strona jest ok. Ja mam inny gust, ale niestety jestem w mniejszości.

tia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<META content="Microsoft FrontPage 5.0" name=GENERATOR>

 

to samo chcialem zacytowac, jesli chodzi o page'a, ale moze to tylko pozostalosc po jakims "wzorze" :wink: ... nie mowilem o robieniu calej strony w notaniku ale poszczegolnych frame'ow, bo wtedy jest do zmiany tylko to co sie chce zmienic (teks), bo generalnie w tego typu stronie chyba nie zalezy na zminie "stylu" przy kazdej nowej wiadomosci/tekscie, a grafiki to z zalozenia ma byc tylko tyle ile koniecznie trzeba, a nie jakies pierdy, myslalem o zrobieniu czegos w rodzaju "szablonu" do ktorego bys tylko wrzucal informacje. co do programikow: ja lubie i korzystam z notatnika, ale nikogo do tego nie namawiam, poprostu tak wole, wiec mowienie ze to glupota to troche obrazliwe, nie lubie uzywac do tego celu zadnych pajaczkow,dreamweaver'ow czy front page'ow, ale nie nazywam ludzi ktorzy ich uzywaja glupkami. wydaje mi sie ze naprawde duzy serwis nie obejdzie sie bez php i pracy ze strony tylko jednej osoby,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do layoutu do wszystko z innej parafi. Lewe menu nijak sie ma do prawego. A seodek do zadnego z nich. Topu zadnego nie ma - oprocz napisu. Jezeli LOGO tzn to H robiles sam to dlaczego reszta laya nie pasuje do niego poziomem a raczej odstaje o 2 klasy ?

.

Odnoście loga, logo niestety sam nie zrobiłem , pomógł mi w tym ( a raczej zrobił ) mój brachor grafik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona wygląda jak 90% serwisów hardware - ludzie taki layout lubia, więc strona jest ok. Ja mam inny gust, ale niestety jestem w mniejszości.

A moze mniejszosc sie nie ujawnia? :D

Mi sie np podobaja stronki z <iframe> - zazwyczaj nie trzeba scrollowac, i jest ok.

 

Kain odwaliles kawal niezlej roboty. Ale jezeli nie korzystasz z php, to nie dasz rady upilnowac wszystkiego tylko z samego HTMLa. Za duzo roboty. IMHO- strona fajna, design i kolory OK, jeszcze pare szczegolow dopracuj i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do php to sie zgodze, wiem tyle ze na friko.pl masz obsluge php, fakt ze nie ma tam mysql'a ale samo php to juz i tak o wiele lepiej niz html. Niestety pisanie w html'u, jezeli to ma byc portal to bedziesz pisal z 4 newsy dziennie, zupelnie mija sie z celem bo stracisz tylko czas, pomysl nad czyms. Poszukaj jakiegos ksryptu tylko na php, moze cos znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

<META content="Microsoft FrontPage 5.0" name=GENERATOR>

 

to samo chcialem zacytowac, jesli chodzi o page'a, ale moze to tylko pozostalosc po jakims "wzorze" :wink: ... nie mowilem o robieniu calej strony w notaniku ale poszczegolnych frame'ow, bo wtedy jest do zmiany tylko to co sie chce zmienic (teks), bo generalnie w tego typu stronie chyba nie zalezy na zminie "stylu" przy kazdej nowej wiadomosci/tekscie, a grafiki to z zalozenia ma byc tylko tyle ile koniecznie trzeba, a nie jakies pierdy, myslalem o zrobieniu czegos w rodzaju "szablonu" do ktorego bys tylko wrzucal informacje. co do programikow: ja lubie i korzystam z notatnika, ale nikogo do tego nie namawiam, poprostu tak wole, wiec mowienie ze to glupota to troche obrazliwe, nie lubie uzywac do tego celu zadnych pajaczkow,dreamweaver'ow czy front page'ow, ale nie nazywam ludzi ktorzy ich uzywaja glupkami. wydaje mi sie ze naprawde duzy serwis nie obejdzie sie bez php i pracy ze strony tylko jednej osoby,

Nie nazwalem Cie glupkiem i nie chcialem zeby tak to zabrzmialo. Sam posluguje sie notatnikiem gdy zmieniam cos na serwie szybko. Nie wyobrazam sobie jednak zrobienia strony z grafiki przy pomocy notatnika... Zamiast robic to 2h w GoLive robilbym 20 w notatniku. (a robie to dosc czesto)

 

Co do szablonu, jezeli serwis ma byc duzy to takie cos i tak nie ma prawa istniec, szablon jest - a materialy sie dodaje przez panel administracyjny do bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...