Skocz do zawartości
dymy

Intel Santa Rosa Wireless Mini Pci

Rekomendowane odpowiedzi

cieńko szukasz :lol2:

 

http://www.provantage.com/intel-4965agnmm2gn~7ITE901E.htm

 

http://www.provantage.com/intel-4965agnmm2wb~7ITE900M.htm

 

Wireless Technology Wi-Fi - IEEE 802.11a/b/g - czyli 4965AGNMM2WB nie obsługuje standardu "n"

To na pewno błąd w specyfikacji urządzeń, ja kupiłem 4965AGNMM2WB ze względu na trochę niszczą cenę i działa OK.

Pytałem o to samo co ty na różnych forach i sklepach internetowych i nikt nie umiał odpowiedzieć na to pytanie heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno szybkie pytanko:

karta z obsługą N - trzy wejścia: 1 3 2 - jak podpiąć kolorami kabelki?

szukam i jedni mają tak:

http://www.oc.com.tw/article/0705/imgs/gig..._070511_034.jpg

a inni tak:

http://www.nhl.pl/index.php?act=attach&amp...post&id=584

 

pamiętam takie coś:

The black WLAN antenna cable is connected to the WLAN module “Main” terminal. The

white WLAN antenna cable is connected to the WLAN module “Aux” terminal. If the computer is

equipped with an 802.11a/b/g/n WLAN module, the yellow WLAN antenna cable is

connected to the middle terminal on the WLAN module.

 

czyli

 

1 - czarny

3 - szary

2 - biały

 

ale nie jestem pewien :?

 

możecie zerknąć w waszych FLkach? (widać to od spodu bez rozkręcania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yellow WLAN antenna cable is

connected to the middle terminal on the WLAN module.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

czyli w twoim wolnym tłumaczeniu szary do środka co oznacza, że drugi rysunek, który zamieszczasz jest poprawny

poza tym, dla pewności na karcie i w załączonej broszurze będzie zaznaczone gdzie jest aux

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o witam mojego ulubionego doradcę od FLek ;)

tak zwróciłem uwagę na żółty ale dziękuję za gorliwość - cokolwiek to inny niż dwa, które bezbłędnie mogłem zlokalizować, ląduje w środku więc wypada na ten szary. potwierdza to też ten drugi obrazek. na samej karcie nie dopatrzyłem się oznaczeń typu main czy aux (choć) przyznam że miałem to w łapach tylko przez chwilę i mogłem przeoczyć. żadnej broszury nie otrzymałem. uznałem, że 1 to raczej main więc reszta wynikła sama :) cieszę się że właściwie trafiłem bo notebook już pofrunął do UK i nie miałem czasu sprawdzić czy działa poprawnie. jeszcze takie pytanie: w sklepie gdzie montowano ten WLAN serwisant zamontował 1 - biały 3 - szary 2 - czarny ~ czy mogło to w jakiś sposób uszkodzić urządzenie?

 

tak od siebie dodam, że w wielu (nie wiem może nawet wszystkich FL90) WLAN musi być montowany w slocie bliżej płyty tj. tym niżej bowiem w innym wypadku mimo, iż sama karta instaluje się poprawnie to nie można uruchomić funkcji bezprzewodowej (w WirelessSelectSwitch jest wtedy tylko BT).

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic stać, poza ewentualnym słabym sygnałem - to przecież tylko kawal drutu - w stacjonarnych rozróżniany jest tylko środkowy a dwa zewnętrzne są czarne(linksys)

 

z tym złączem to pewnie płyta jest tak zaprojektowana, że właśnie to pierwsze obsługuje włącznik wifi, poza tym to w te okolice doprowadzone są kable anten;

drugi przewidziany jest dla karty TurboMemory i może innych bajerów - chociaż sam nie wiem jakich, modem umts :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam, że nie ma najmniejszego problemu z zasięgiem kabelków i montażem tego w wyższym slocie. nie znam dokładnej specyfiki działania i pytam bo być może jakiś prąd, zła polaryzacja czy obwód i wiadomo, że elektronika tego nie lubi ;) ale jeśli mówisz, że just antena i nie ma obaw to.. cieszę się :D

 

co do Robsona to gniazdo na niego znajduje się chyba nad klawiaturą (ale nie lookam teraz w manual tylko tak coś mi w pamięci..)

 

pzdr i dzięki Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opartego możesz przelecieć różne kombinację i sprawdzić jak z zasięgiem.

Nic się nie stanie jak podłączysz inaczej bo jak już tutaj ktoś wspomniał to tylko kawał drutu zakończony kawałkiem blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelecieć to możesz panienkę

gdybyły to było obojętne to nikt by nie bawił się w kolorki - kredki to w przedszkolu

przy trzech pewnie sygnały będą się znosić lub nie uzyskasz takiej przepustowości - nie wiem jak to się nazywa - modulacja - mi się nie chce szukać specyfikacji standardu N - wszystko jest w google

 

przy a/b dwa kolory wynikają z budowy anten, żeby był zasięg - ściągnij sobie schemat anteny nawet takiej od telewizora to zrozumiesz

dodatkowo taka antena rownież nadaje a nie tylko odbiera

 

więc nie poprawiaj fabryki...

 

THE END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelecieć to możesz panienkę[...]THE END

Spokojnie... Przecież nikt nie podważa Twojej wcześniejszej teorii a sam zobacz że pisałeś to samo ;)

 

Wynikło drobne nieporozumienie z tego co zauważyłem. Pisząc że nic się nie stanie miałem na myśli uszkodzenie któregoś z podzespołów a nie stratę na transferze czy zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...