Skocz do zawartości
MarkPL

Wytrzymałosc dysków Seagate...

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ktos widzial testy barakudek 7200.7 po podlaczeniu do raida? z poprzedniczkami byly problemy - wydajnosc spadala zamiast wzrosnac. jak to sie ma z nowymi modelami 7200.7? drugie co mnie interesuje to ich trwalosc - ale wiadomo ze to pokaze juz zycie, wec niech nikt sie nie trudzi ;) trzecie pytanko dotyczy wspolpracy nowej barki z zasilkami - jej poprzedniczki powodowaly piszczenie niektorych zasilek - jak to sie ma do nowej barki? przymierzam sie do 120gb (w naszym pieknym kraju jeszcze ich nie widzialem - przynajmniej nie w lodzi) i w zasadzie waham sie midzy maxtorkiem a ta nowa baska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak wole sobie qupic WDC 800JB, ma 36 miechów gwarancji:)

...a co do szybkości to z tego co się zoriętowałem to są porównywalne

gdybym mial kupowac 80gb to pewnie bym wzial caviarka albo maxtorka z 8mb cache, ale niestety ciulam kaske na 120 i na 8mb mi juz na pewno nie starczy, wiec chce sie zorientowac jak tam konkurencja sobie radzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj segate padl raz ale to przeze mnie.... a tak to sie grzeje u mnie przy otwartej obudowie od 40 stopni do 43 stopni a w zamknietej nawet do 50 stopni :) ale sie jakos trzyma

Masz sie czym chwalic :) bo niedlugo ci padnie :) .

BTW zrob lepsza wentylacje w budzie , albo daj wiatraka na dysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ciągu ostatnich 3 miesięcy porobiły się badsektory na dwóch barakudach - najpierw na IV 80GB (dostałem nowy), a później na V 120GB (jeszcze go nie reklamowałem, narazie jest tylko 16kB badów). Jednak zacząłem podejrzewać, że mogła to być wina badziewnego zasilacza (jakiś IMPET). Teraz mam 300W "ciężkiego" FEEL-a, i ciekawe co się będzie dalej działo z moimi dyskami. Temperatura obu dysków nie przekracza 45*C.

Jezeli miales pod rzad bady na dwoch dyskach , to byla to wina zasilk( na 100 procent ) , ogolnie duzo awari dyskow Seagate powoduja kiepskie zasilacze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam wyniki z HDTacha

 

HDtach na 7200.7 ma wynik podchodzący pod 60 MB/s ( WD ma niecałe 50 MB/s ) natomist minimalny transfer 7200.7 ma na poziomie 30 MB/s (nie uwzględniam sporadycznych spadkow) a WD ma na poziomie 26 MB/s.

 

Odpowiednio średnie wyniki - 7200.7 - 46 MB/s , WD 800JB - 40 MB/s.

 

więc co jest wydajniejsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wszystkie testy jakie widzialem sa dla 80gb 7200.7 :(

chcialbym zobaczyc jakis dla 120gb 7200.7 bo ta ma juz 2 talerze a nie 1. no i ten test raidzika i wspolpraca z zasilkami tez by sie przydaly. widac bede musial jeszcze poczekac z miesiac albo dluzej. powiem szczerze ze planowalem zakup jakos w okresie wakacyjnym ale rozgladam sie juz teraz bo na obecnym dysku mam rozne dziwne historie rodem z archiwum x ;) i obawiam sie czy czasem nagle mi nie siadzie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż troche zmienie radosny ton.

 

Seagate 2,5 GB bady po 2 latach. Sprzedany...

 

Segate 17 gb, po 14 miechach padł bodajże silnik. Dysk wydawal odglosy charczaco-zgrzytajace i nie byl nawet widziany przez bios, na szczescie byl na gwarancji. W serwisie powiedzieli ze takiego to jeszcze nie mieli.

 

Seagate U6 40 GB. Ma w tym momencie 18 miesiecy i pierwszego bada. SeaTools podal ze dysk kwalifikuje sie do wymiany. Na razie nadal pracuje. Trzymam go jeszcze bo ma 3 letnia gwarancje, a na nowego dostalbym tylko rok. Wiec planuje go reklamowac za pół roku...

 

Do dzis mam Maxtora 7080AT z roku 1992. Przez 8 lat chodzil w kompie, wiekszosc czasu jako jedyny dysk. Obecnie robi za dyskietke dla kumpli bez wypalarek. 0 badów.

 

A tak w ogole to wiekszosc kumpli ma Seagaty (nawet te same modele co ja) i 0 problemow. Wiec chyba pecha mam

 

W teorie o słabych zasilkach w moim przypadku nie wierze. Moj Huntkey trzyma 3,34V, 4,97V i 12,3V wiec calkiem nieźle. A stary zasił AT to było coś. Niby 200 W a dzwigal po dwa dyski, cdrom wypalarke i inne graty...

 

Pozdro all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż troche zmienie radosny ton.

No to ja moze dorzuce cos od siebie

Seagate 1 GB chodzi od 96 roku wszystko OK

 

Barracuda 1 10gb - Wszystko OK

 

Barrracuda 4 80gb (nie ta nowa) - Cos trzeszczy przy zapisie i odczycie i sie cholernie grzeje 57st to normalka, nie wazne gdzie by stala i na jakim zasilaczu, jak widac z ta ostatnia mialem pecha, poczekam jeszcze z rok i pojde zareklamowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam barke IV i juz od ponad roku dziala idealnie cichutka i wogole :) i w odroznieniu od innych tylko niezncznie glosniej pracuje niz jak byla nowa

u6 tez jest bardzo dobry cichy i bezawaryjny

w pracy mamy okolo pol/pol dyskow seagte i maxtora (chodzi mi o nowe) tyle ze seagate nie padl ani jeden a maxtory z 4 lub 5 - ale tu z kolei chodzi o serie - te plaskie maxtory to straszne padaki

A tak pozatym to moze mam szczecsie albo zdrowy rozsadek i mi zaden dysk osobiscie sie nie zepsul a mialem juz wynalazki fujitsu, samsunga, wd, seagate, i nawet jakiegos noname w pojemnosciaach od 40 mb do 40 gb dobra spail mi sie raz u6 ale przez zepsuta kieszen hdd i mi na gwarancji wymienili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...