Skocz do zawartości
krzynek1

Dwie Karty Sieciowe W Xp

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam od niedawna dwie katy sieciowe w komputerze, dokupilem druga aby moc puscic utorrenta tylko na niej

 

zamontowalem, zainstalowalem sterowniki, ustawilem utorrenta i wszystko smigalo na ponizszych ustawieniach

 

polaczenie lokalne1

ip 192.168.1.2

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

 

polaczenie lokalne2

ip 192.168.1.6

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

 

z polaczenia 1 korzystalo wszystko, oprocz torrenta, z polaczenia 2 tylko torrent,

 

no i fajnie bylo, poki nie zrobilem restartu systemu, bo po tym windows nie ma zamiaru korzystac z obu polaczen lokalnych jednoczesnie podlaczonych do internetu, musze wylaczyc te drugie aby przez pierwsze miec internet

 

dlatego mam pytanie, czy mozna to tak ustawic aby jednoczesnie miec internet z obu polaczen lokalnych, czyli tak jak na poczatku jednak dzialalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam od niedawna dwie katy sieciowe w komputerze, dokupilem druga aby moc puscic utorrenta tylko na niej

Pomijajając problemy techniczne ... czy możesz nam *&^%^* wytłumaczyć PO CO chcesz używać 2 kart sieciowych do jednego połączenia?

Żeby było "ładniej"?

 

polaczenie lokalne1

ip 192.168.1.2

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

 

polaczenie lokalne2

ip 192.168.1.6

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

ta sama brama - to nie pójdzie pod windowsem (nawet gdyby miało JAKIKOLWIEK sens).

 

Zarządzanie priorytetami pakietów robi się np. tym , a nie dokładając kolejny interfejs sieciowy. Zresztą od tego są routery i QOS ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze moge, po to wlasnie aby idealnie wychwycic torrenta do qos, router mam z tomato

 

sens ma, dopoki nie restartnalem windy dzialalo znakomicie

czy wiec nie ma zadnej rady na moj problem ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to winda niema możliwosci korzystania z 2 laczy internetowych(2 karty) jednoczesnie....

 

Poczytaj sobie o QOS i ustaw go odpowiednio i to wszystko na jednej karcie. Przestan bawic sie w takie kombinacje.

 

Najpierw poczytaj o usludze QOS. I ustaw odpowiednio torrenta to unikniesz problemow z dzialaniem pozostalych uslug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, ja juz stawalem na glowie zeby konfigurowac qos na jednym polaczeniu, wszystko dziala tylko nie moge sklasyfikowac torrenta dlatego wymyslilem zeby przerzucic go na inne polaczenie sieciowe i w ten sposob go ujac w qosie

 

 

i to dzialalo, dopoki nie zrestartowalem windy, wiec moze to dzialac, tylko co zrobic by po retarcie zmiany sie nie anulowaly

 

a jezeli macie jakis pomysl jak poprawnie sklasyfikowac torrenta to jestem otawrty na propozycje, oto jak dotychczas go klasyfikowalem:

 

-po konkretnym porcie ktory jest w nim ustawiony i na routerze przekierowany- nie dzialalo

-po L7 - nie dzialalo

-po portach 1024-65535 - nie dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilku gostków używających torrenta klasyfikuje po portach i działa bez problemu. Tomato 1.11 + skrypcik na cięcie pakietów UDP i TCP.

 

 

PS

Możesz mi napisać jak konfigurowałeś to połączenie na 2 karty?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PartyBoy a podziel sie skryptem, czy tez przykladem jak mozna

 

mi w klasyfikacji torrenta chodzi o kontrole DL, bo UL mam opanowany bez problemu

 

a co do moich ustawien, to przypisalem do maca drugiej sieciowki staly adres, no i w zaawansowanych ustawieniach utorrenta net.bind_ip oraz net.outgoing_ip ustawilem adres drugiej sieciowki

 

podejrzewalem ze caly ruch sieciowy pojdzie przez dotychczasowe polaczenie lokalne1, a tylko utorrent pojdzie na drugiej sieciowce

 

i dzialalo, do czasu

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torrenty lecą do klasy Lowest, która ma ograniczenie pobierania danych (Inbound Limit) ustawiony na 3 Mbps.

 

Dla udp

iptables -I FORWARD -p udp -m iprange --src-range 192.168.1.1-192.168.1.25 -j DROPiptables -I FORWARD -p udp -m iprange --src-range 192.168.1.1-192.168.1.25 -m limit --limit 15/s -j ACCEPT

Dla tcp

iptables -I FORWARD -m mac --mac-source 00:1D:7D:D2:E0:05 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 100 -j DROP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...