Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls III: Morrowind

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Może ktoś z was będzie mógł mi pomóc. Przyłączyłem się do Wielkiego Rodu Redoran, zrobiłem wszystkie questy i mam status tylko "Brat Rodu", a wyżej są jeszcze "Ojciec Rodu", "Councilman (nie wiem co to znaczy)" i "Arcmistrz" (wiem z solucji) i nie mogę dostać awansu !! A bez niego nie mogę rozpocząć fazy 3 budowy twierdzy. Co jest dziwniejsze przeszedłem całą grę, Redoran uczynił mnie hortatorem i napewno wykonałem wszystkie questy. Próbowałem się spytać Athyna Sarethiego o awans a on daje mi zadanie aby odszukać Ondreasa Nerano i wytłumaczyć mu żeby nie opowiadał głupot o Bolvynie (nie żyje - zginął podczas głównego wątku). Co gorsza tego zadania nie da się wykonać. Po jego otrzymaniu nie ma żadnego wpisu do dziennika. Czy to jakiś bug czy da się to jakoś zrobić ?? A może są jakieś kody na największą rangę w danym rodzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie w ginsis w legionie znalesc tego kaplana co mi da zwoj uleczenia królowej kwamy ??!!

Znajdziesz go w chatce niedaleko świątyni (na mapie jest oznaczona jako Chata Abelmawia). W środku stoi chłopek od którego możesz kupić te zwoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KP zbroi zalezy glownie od tego jakiej jest klasy , oraz na jakim masz poziomie umiejetnosci zbroja ciezka/lekka/ i chyba srednia? nie pamietam jak to sie nazywalo ale chyba tak jak napisalem , jak masz np umiejetnosc zbroja ciezka na 100 to np deadryczna tarcza ma KP 266 czyli maksimum dla niej ... jesli masz mniej to sama tacza ma tez mniejsze KP (przelicznika nie znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zbroi "true true" z dokladnoscia do tego ze wplyw na KP ma dodatkowo sila/zrecznosc - zaleznie od tego ktory z tych skilli byl uzywany w danej zbroi

Przy DMG jest analogiczie - im wieksze umiejetnosci w danej broni tym wieksza celnosc i sila uderzen. Sila i zrecznosc (i chyba wytrzymalosc przy wloczniach) jako skille wplywaja rowniez na wartosc bojowa - przy czym wplyw maja oba parametry z przewaga tego, ktory jest odpoweidzialny za dana bron.

 

Oczywiscie max dla danej broni/ zbroi zdobywa sie przy umiejetnosci 100 co teoretycznie powinno pociagac za soba odpowiedni skill na 100.

Jak komus sie nudzi to moze przetestuje co sie stanie przy parametrze zbroi na 100 i skillu obnizonym do powiedzmy 50-70.

Ciekawe czy programisci przewidzieli cos takiego w algorytmie :twisted:

 

ps jak widze watek jeszcze sie trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeezu, pierwszy raz spotkałem się z takim systemem przeliczania KP i DMG w zależności od umiejętności. Do tej pory grałem w takie erpegi (a dużo tego nie było) gdzie KP jest stałe dla konkretnego przedmiotu (seria BG, NWN itp.) Dlatego się zdziwiłem gdy wczoraj u kolego zobaczyłem że stalowe zbroje mają KP 5. Ale jest tu pewien dynks - zarówno kościane jak i stalowe zbroje należą do średnich. A u niego kościane mają KP 16! U mnie kościane są słabsze (nie pamiętam jakie KP) od stalowych (chyba 31).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeezu, pierwszy raz spotkałem się z takim systemem przeliczania KP i DMG w zależności od umiejętności. Do tej pory grałem w takie erpegi (a dużo tego nie było) gdzie KP jest stałe dla konkretnego przedmiotu (seria BG, NWN itp.) <...ciach...>

Ale ten system jest jak najbardziej naturalny. W koncu im lepiej znasz sie na czyms tym wiecej z tego wycisniesz, a nawet pancerzem trzeba sie umiec posluzyc ). W BG zrobili tyle ze bazowe KP zalezalo od zrecznosci - a tutaj zalezy przede wszystkim od umiejetnosci.

Jak wysrubujesz poziom lekkiej zbroji a poziom ciezkiej masz taki sobie oplaca sie bardziej latac w szkle niz w daerycznych cudach (oczywiscie pomijajac tarcze - bo tu obowiazkowo dearic tower shield :twisted: )

 

Jak dla mnie to odwalili kawal dobrej roboty - szkoda tylko, ze w Daggerfallu byl bardziej rozbudowaly system awansow i walki :(

Jakby to przeszlo do Morrowinda byloby miodzio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Bloodmoona PL, ale nie moge loadowac saveow (pewnie dlatego ze sa z wersji ENG) Musze grac newgame i wszystko od poczatku? Kiedy zauwaze ze sa nowe rzeczy z dodatku?

Objawy zainstalowania Bloodmoona:

- na mapie pojawi sie wyspa (NW)

- wiele osob bedzie mowilo o tej wyspie

- w kuluum (czy jak sie to tam pisalo - wioska/port na N) pojawi sie nowy koles z lodka pozwalajacy sie na te wyspe udac

- w Ald-ruhn kolo Gildii magow pojawi sie koles zlecajacy jaka misje z rozbitym okretem powietrznym

- nowe bronie (w tym nowy surowiec z ktorego sa wykonane)

 

Z tych ktore mozna zobaczyc dosc szybko to wszystkie ktore pamietam.

 

Co do savow - to mozesz poszukac jakis programik konertujacy z en do pl ale jakos nie wierze ze takie cos zlapiesz.

 

ps jak spolszczyli nazwe Bloodmoon ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do trojcy (albo tribunala :) jak kto woli ) wlasnie dostalem 1 czesc ostrza nerevara , wiem ze druga jest w muzeum artefaktow , a trzecia ma karrod (straznik krola) i wlasnie z nia mam problem , pokonalem go w walce i juz ze mna gada ale zawsze jak go zapytam o element ostrza to caly czas milczy . co mam zrobic zeby dostac ta czesc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do trojcy (albo tribunala :) jak kto woli  )  wlasnie dostalem 1 czesc ostrza nerevara , wiem ze druga jest w muzeum artefaktow , a trzecia ma karrod (straznik krola) i wlasnie z nia mam problem , pokonalem go w walce i juz ze mna gada ale zawsze jak go zapytam o element ostrza to caly czas milczy . co mam zrobic zeby dostac ta czesc ???

Skoto go juz pokonales to masz problem - przypuszczalnie maly bug - edytorek w lapke i modyfikowac skrypty / ladowac patche / instalowac bloodmoona :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie :) okazalo sie ze jeszcze musze pogadac z krolem po ktoryms tekscie Karrod mi oddal to co mi sie nalezalo :) swoja droga sliczny miecz :) a do bloodmoona dojde ... jak tylko znajde czas w przerwie miedzy zajeciami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie :) okazalo sie ze jeszcze musze pogadac z krolem po ktoryms tekscie Karrod mi oddal to co mi sie nalezalo :) swoja droga sliczny miecz :)  a do bloodmoona dojde ... jak tylko znajde czas w przerwie miedzy zajeciami :(

:)

 

czas sie zawsze znajdzie na dobra gre :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem 2 dodatki. W 'Pliki danych' poczatkowo byly zazaczone tylko Bloodmoon i Tribunal bez Morrowind. Jak kliknalem przywroc domyslne to zaznaczyly sie wszystkie 3. Teraz nie wiem, ktore zaznaczyc aby w pelni korzystac z Morrowinda i dodatkow? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: czy zaznaczenie tylko plików głównych dodatków wyłącza głowny quest MW? Wrzuciłem wszystko naraz i defaultowo są ustawione tylko dodatki...

Sprawdzic chwilowo nie moge - ale nie powinno to wylaczac Main Quest'u.

Zreszta po co to wylaczac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc ?? Nie wiem gdzie jest "Łuk wycieńczenia" - kazał mi znaleźć go popielny chan z obozu Urshilaku. Szukałem po tych jaskiniach w grobowcach: Kefki, Juno, Karmy, Kakumy i Spokojnym grobowcu. Nigdzie go nie zauważyłem - mam Laskę czarodzieja i korzystając z lewitacji także nie widzę go nigdzie na wyżej położonych skalnych półkach. Może ktoś z was pamięta gdzie on leży (chociaż ogólnie czy np. w wodzie, czy w jakiejś skrzynce czy jest może trzymany przez jakąś mumię).

Sul-Matuul wysyła nas do grobowca swego przodka, po Łuk wycieńczenia. Łuk ma Zjawa Przodka przy sobie, wchodzisz do grobowca i skręcasz w lewo przy rozwidleniu. Idziesz prosto, aż do wielkiego pomieszczenia ze skałą (i wodospadem) po środku. Wchodzisz na samą górę i tam za drzwiami jest grobowiec tego gościa, idziesz korytarzem do przodu, na samym końcu jest zjawa - zabij ją i zabierz z jej zwłok łuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym jest polecnie dla gildii zlodziei -trzeba uwolnic z wiezienia w pelagiadzie czlonka gildii nalezy ukrasc z domu sebestiana ence czy jakos tak artefakt dramerów i zanieść strażniczce tylko jest problem jak ja go wczesniej ukradłem i sprzedałem :evil: to co mam teraz z rboic a wogole ktos pamieta jak to wyglada :!: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko robie własnie quest z ostrzy gdzie w urshilaku camp musze zaniesc jakies rzeczy i porozmawiac z 2 typami zeby z nimi porozmawiac musze sie udac do Urhsulaku Cavern Burial czy cos w tym stylu i znalesc jakis luk; ale ja w ogole tego miejsca nie moge znalezc ( znalazlem Ursh. Astral Burial - przeszukalem doszczetnie - nie znalazlem) moze mi ktos powiedziec gdzie ten luk znajde?;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie to ja mam problem : w Mornhould NIE mogę dorwać Anonimowego Pisarza "The comon tounge" rozmawiałem z jego matką i ojcem koło świąynii ale NIE mogę ich postraszyć aby ich synek przestał pisać swojego "brukowca" :twisted: ...aha a tak przy okazji to proszę o małą podpowiedź co do plagi szczurów w świątynii ... rozmawiałem z tą obietą kotem ..mam scrolla leczenia ale ona nie wychodzi oza świątynię :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anonimowy pisarz jest zdajsie w rece bogów w domu rzemieślników albo jakos tak , znajdz na parterze zamkniete drzwi , a potem zejdz za tymi drzwami do podziemia , jesli nie myle se questow to tam go znajdziesz.... i potem sa na 2 sposrod 3 odpowiedzi wywolaja walke 1 odpowidz i nie bedziesz musial wlaczyc a jeszcze chyba zarobisz na tym , jesli masz scrola leczenia to musisz isc kogos uleczyc , ta kobieta nie wycodzi wogule z tej swiatyni , ty sam leczysz ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie to ja mam problem :  w Mornhould NIE mogę dorwać Anonimowego Pisarza "The comon tounge" rozmawiałem z jego matką i ojcem koło świąynii ale NIE mogę ich postraszyć aby ich synek przestał pisać swojego "brukowca"  :twisted:   ...aha a tak przy okazji to proszę o małą podpowiedź co do plagi szczurów w świątynii ... rozmawiałem z tą obietą kotem ..mam scrolla leczenia ale ona nie wychodzi oza świątynię  :?:

Co do pisarza to musisz go przekupic spora sumka zlota :)

podplac mu z kilka tys. to powninien sie zgdzic - zastraszanie rodzicow moze co najwyzej obnizyc koszty przekupywania.

 

Ten quest ze szczurami przynajmniej u mnie byl uszkodzony - cos pochrzanili w skryptach :(

jak poszedlem do uzdrowicielki Nerile Andaren w swiatyni i zabilem paletajace sie tam szczurki to ta stale uciekala twirdzac ze sa jeszcze jakies szczury w okolicy (a mimo to moglem spokojnie tam przejsc w tryb czekania :wink: ). Jesli doszedles dalej to nei moge pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anonimowy pisarz jest zdajsie w rece bogów w domu rzemieślników albo jakos tak , znajdz na parterze zamkniete drzwi , a potem zejdz za tymi drzwami do podziemia , jesli nie myle se questow to tam go znajdziesz.... i potem sa na 2 sposrod 3 odpowiedzi wywolaja walke 1 odpowidz i nie bedziesz musial wlaczyc a  jeszcze chyba zarobisz na tym , jesli masz scrola leczenia to musisz isc kogos uleczyc , ta kobieta nie wycodzi wogule z tej swiatyni , ty sam leczysz ludzi

choroba ... co do questa z uleczeniem złodziejki to mam czekać na tą kocicę :twisted: na tyłach świątyni ..mam scrole lecznicze a jej kurna nie ma ..chyba trzeba będzie załadować sejwa ... co do anonimowego pisarza to poszukam w "Godsreach" w Warsztacie Płatnerza ...ale o ile pamiętam to NIE ma tam podziemi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...