Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe wieści. Okazało się jednak, że Mnich będzie miał odpowiednika płci żeńskiej, o czym poinformował Bashiok.

Battle.net forum

No i moja teoria z Amazonką wzięła w łeb :oops:

 

Oni chyba naprawdę wymyślą nową klasę?

BTW, nie ma kogoś takiego jak "mniszka", jest "zakonnica", ale "mniszek" nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha wyobrażacie sobie taką zakonnice w swoim stroju bojowym, i paciorkiem w roli nunczako ? :D:D

poniosło mnie trochę :P

 

dali by chłopaki jakiś malutki akcik stworzony specjalnie dla demka żeby :) tak dla obadania co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

haha wyobrażacie sobie taką zakonnice w swoim stroju bojowym, i paciorkiem w roli nunczako ? :D:D

poniosło mnie trochę :P

 

dali by chłopaki jakiś malutki akcik stworzony specjalnie dla demka żeby :) tak dla obadania co i jak :D

zakonnica z machającym paciorkiem? zgadzałoby się ;) Nun-czako

 

*nun z ang. zakonnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech i australi nie może być krwi - a dokładnie czerwonej cieczy wylatującej z postaci (ale może być już np. zielona).

 

diablo 3 tu macie link do wywiadu z osobą odpowiedzialną za Diablo 3, można się tam dowiedzieć o charakterze brutalności w grze, i problemach z krajami, które nie akceptują brutalności i nagości w grach. Największy problem jak się okazuje jest z Chinami...

Diablo wacale nie jest tak brutalne jeżeli ojciec pozwala grać w to swojej 9 letniej córce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniszek nie ma tak samo jak miasta Londyn.

 

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=mniszka

Mnich=/=Mniszka

Mniszka jest wyraźnie tłumaczona: "dachówka" albo "członkini zakonu" => zakonnica.

Znajdź mi gdziekolwiek określenie Mniszka [tutaj imię] . Nie ma. Zakonnica=służba zakonowi, prace ogrodowe, praca fizyczna ; Mnich=> kontemplacja, rozwój, studiowanie ksiąg, kapłaństwo.

W zakonach jest wyraźny podział ról na płcie, i dlatego jest duże rozróżnienie między Mnichem (funkcje męskie) a Siostrą Zakonną (funkcję damskie).

Jeżeli Mnich (członek zakonu) spełnia funkcje damskie - pranie, sprzątanie, gotowanie etc. jest nazywany Bratem lub Zakonnikiem, a natomiast kobiety... nie spełniają funkcji (roli) męskiej.

Dlatego używanie słowa "Mniszka" w stosunku do Zakonnicy jest błędne semantycznie, chociaż sam wyraz jest jak najbardziej poprawny względem formy i przynależności do zakonu.

O to mi chodzi. Ja nie miałem na myśli "nie istnieje słowo mniszka" tylko chciałem powiedzieć że jest duża różnica między Mnichem a Mniszką - mimo iż obydwa słowa istnieją, to nie nazywa się kobiety w zakonie Mniszką ze względu na jej rolę, zasady zakonu, podział obowiązków. Dlatego Mniszka Mnichowi nierówna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa takie zakony w ktorych sa wylacznie kobiety, wiec trudno znalezc tam podzial na czynnosci meskie i zenskie. Byc moze obecnie slowo mniszka nie jest tak czesto uzywane jak zakonnica, ale poczytaj literature starsza. Tam wlasnie uzywa sie okreslenia mniszka - zakonnic tam nie spotkasz. Te slowa to w zasadzie synonimy, chociaz okreslenie mnich - mniszka dotyczy zakonow kontemplacyjnych (nie wszystkie sa takie).

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klaryski_Kapucynki

 

potrzebujesz wiecej dowodow? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alescie sie czepili, normalnie jakby w grze mialo sie ganiac kapucynem czy innym franciszkanem :P

 

Tak tylko niesmialo przypomne, ze setting dopuszcza to, co wymysla jego autorzy - jak widac, tworcy serii Diablo uwazaja, ze zenscy mnissi to nic nadzwyczajnego. Zreszta, nie oni pierwsi i zapewne nie ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Przeczytałem wczoraj na interii o niskiej sprzedaży nowego Wolfstaina (przez 5dni, 106 tys. i to na wszystkich platformach) w USA. Tak się zastanawiałem skąd to wynika i pomyślałem, że może dlatego iż Wolf jest starą grą i np. młodszych graczy już tak nie rusza.

I tutaj dochodzimy do D3. Od razu pomyślałem o nowym diable i o tym, że D2 wyszła w 2000r. Jeśli D3 wyjdzie tak jak krążą ploty w 2011r. to będziemy mieli 11 lat różnicy. Ciekawe jaka będzie sprzedaż nowego D3 skoro spora część graczy nawet pewnie w niego nie grała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jest jakies male powiazanie: WRTC data premiery pod koniec 2001 roku. nowy Wolf 2009. W tej chwili nowy Wolf ma srednie oceny rzedu 74%. Z tym ze trzeba brac pod uwage ze jest spora roznica miedzy grami FPS a HnS. Tych pierwszych wychodzi multum a HnS jednak duzo mniej.

 

Tak czy inaczej gatunek HnS nie wymarl. Fakt faktem sporo gier mialo reaktywacje po kilku latach ciszy - vide Doom 3 czy wlasnie Wolf, ale tutaj producenci cisneli raczej na czas wydania a nie jakosc gry. Obietnice obietnicami, a wyszlo jak w wiekszosci przypadkow.

 

Moim zdaniem nowe diablo bedzie "wycyckane" przez Blizz. To studio robi malo gier, ale za to zawsze najwyzszej klasy.

Sam marudze i truje ze jesio Diablo ni ma, ale chyba wole poczekac ten rok jeszcze i miec satysfakcje dobrego produktu.

 

 

Tak czy inaczej Panie i Panowie D3 bedzie miodne i na to nie ma zadnych watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się nie podoba. Wszyscy np. barbarzyńcy będą mieli tyle samo siły, zręczności itp na tym samym lvl. Powstanie mało configów. Główną siłą Diablo było to że niejednokrotnie trzeba było zaczynać grę od nowa aby umiejętnie poprowadzić postać i rozlokować punkty. A każdy punkt był na wagę złota. Takie rozwiązanie to ukłon ku niedzielnym graczom. No i te 4 osobowe multi :sad: .

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się nie podoba. Wszyscy np. barbarzyńcy będą mieli tyle samo siły, zręczności itp na tym samym lvl. Powstanie mało configów. Główną siłą Diablo było to że niejednokrotnie trzeba było zaczynać grę od nowa aby umiejętnie poprowadzić postać i rozlokować punkty. A każdy punkt był na wagę złota. Takie rozwiązanie to ukłon ku niedzielnym graczom. No i te 4 osobowe multi :sad: .

To chyba są plusy tego ze activison "przejęło" blizzard... Będą upraszczać jak leci dla causali ? Chyba tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się nie podoba. Wszyscy np. barbarzyńcy będą mieli tyle samo siły, zręczności itp na tym samym lvl. Powstanie mało configów. Główną siłą Diablo było to że niejednokrotnie trzeba było zaczynać grę od nowa aby umiejętnie poprowadzić postać i rozlokować punkty. A każdy punkt był na wagę złota. Takie rozwiązanie to ukłon ku niedzielnym graczom. No i te 4 osobowe multi :sad: .

 

Tak, ale zauwaz, ze w WoWie tez statsy ida automatycznie, jedynie rozwijamy drzewko talentow a statsy sie podnosi itemkami.

Mysle, ze bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zauwaz, ze w WoWie tez statsy ida automatycznie, jedynie rozwijamy drzewko talentow a statsy sie podnosi itemkami.

Mysle, ze bedzie podobnie.

No a w D2 przy pewnych buildach trzba bylo np w odpowiedniej kolejnosci zakladac itemy aby sila wzrastala i na koncu moc nosic odpowiedni sprzet, tylko dlatego ze do sily sie nie dodawalo ani pkt!, za to zycia mialo sie bardzooo duzo... dla mnie to bylo wieksze urozmaicenie, dlatego mialem 3 palladynow:) mlotek,smither i szarża;), a tak wystarczy jeden i zmieniac sprzet jedynie, wiec aby nie stracic na zywotnosci cos czuje ze bedzie wiekszy problem ze sprzetem...

a w wow, wystarczy zresetowac tallenty i mozna przerobic postac na inny build...jesli tylko ma sie odpowiedni sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy tutaj by chcieli Diablo 2 w nowej oprawie A/V ;] Bardzo dobrze, że wprowadzają zmiany w mechanice gry. Będzie ciekawiej, no bo ile można grać w to samo :)

Niektorzy chcieliby nawet Diablo 1 w nowej oprawie ;)

 

To automatyczne przydzielanie statow to jakis epic fail, g... mnie obchodzi czy w WoW tez tak jest - to jest Diablo, a nie WoW.

Activision chyba ma graczy za odmozdzonych debili, skoro uwaza, ze nie dadza sobie rady z rozdzielaniem 4 statow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...