Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Nie chce zaczynac OFFtopa gdyz moderzy czuwaja ale mimo wszystko smiem twierdzic ze dubbing zabija okolo 80% produkcji. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dubbing w d2 był zawodowy i nie mam się do czego przyczepić, tym bardziej, że w sumie w tej grze nie chodzi chyba o ładne słówka :D

 

Dubbing IMO rzeczywiście dawał radę w D2 (CDProjekt w tamtych czasach był gwarancją dobrej lokalizacji). Jeśli jednak chciało się pohandlować z innymi graczami to wersja PL odpadała mocno to utrudniała. Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakość tłumaczenia (bo była ona dobra), ale o problemy jakie stanowi pl<->eng w multiplayerze i handlu.

 

Przykład z nieba wzięty:poradnik radzi brać 'deathgrasp sword' do walki przeciw demonom, a ty mając polską wersje nie masz pojęcia czy to jest 'koncerz śmierci' czy też 'miecz-półtoraręczny śmierci', suffixy i prefixy i nazwy unikalne tylko potem to wszystko komplikują.

Edytowane przez Thomas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakość tłumaczenia (bo była ona dobra), ale o problemy jakie stanowi pl<->eng w multiplayerze i handlu.

 

Przykład z nieba wzięty:poradnik radzi brać 'deathgrasp sword' do walki przeciw demonom, a ty mając polską wersje nie masz pojęcia czy to jest 'koncerz śmierci' czy też 'miecz-półtoraręczny śmierci', suffixy i prefixy i nazwy unikalne tylko potem to wszystko komplikują.

 

Szło się nauczyć w D2 to pójdzie i w D3, a jak ktoś posiada dobrą znajomość języka i grał dużo w necie to te prefixy i suffixy nie sprawią mu problemu :) A poza tym, handlować można też z polakami, prawda? Powinna być opcja instalacji obu i uruchamiania tej która w danym momencie nam potrzebna, ale to raczej nie wypali - praktycznie w żadnej grze nie ma takiego wyboru:/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w d3 można każdego klienta odpalić z każdym kluczem

tak samo z każdej wersji można grać na każdym serwerze (tylko będą tam inne konta, odzielny dom aukcyjny)

d3 nie jest "region locked", czy jak np. sc2, potrzeba dodakowy klucz żeby grać na amerykańskim serwerze (chociaż każdy klucz powala zainstalować grę w dowolnej wersji językowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakość tłumaczenia (bo była ona dobra), ale o problemy jakie stanowi pl<->eng w multiplayerze i handlu.

 

Przykład z nieba wzięty:poradnik radzi brać 'deathgrasp sword' do walki przeciw demonom, a ty mając polską wersje nie masz pojęcia czy to jest 'koncerz śmierci' czy też 'miecz-półtoraręczny śmierci', suffixy i prefixy i nazwy unikalne tylko potem to wszystko komplikują.

 

nie sądzę, żeby był to problem, jak tylko zastosują patent z wow'a, ctrl+lpp i każdy widzi ten przedmiot w swoim języku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest problem, bo jak czytasz jakieś portale/fora tam nie ma tłumaczenia. Inna sprawa gdy rozmawiasz z kimś i mówicie o skillach, buildach, to nie jest tłumaczone. No i komunikacja nie ogranicza się do tych śmiesznych malutkich chatów, ale też do irca i forum. Jeżeli ktoś gra sobie sam, przechodzi grę to nie ma problemu, ale w komunikacji z ludźmi używającymi angielskiej wersji to spora bariera.

Zresztą w rozmowie o przedmiotach, nie zawsze posiadamy dany przedmiot, żeby podać linka w rozmowie do jego statystyk, i wtedy nie jesteśmy w stanie się dogadać, bez googlowania i szukania nazw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać i tak większość handlu będzie się odbywać za pomocą AH, a tak poza tym, to nie liczyłbym na to, żeby np. Niemcy czy Hiszpanie grali na wersjach angielskich, bo oni tam dubbingują wszystko co się da :P W d2 nie miałem problemu z handlowaniem z innymi graczami, a grałem na polskiej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem spore problemy z Polakami w d2, którzy nie ogarniali nic poza wersją PL, jeszcze w dodatku w tym ich śmiesznym slangu.

Inna sprawa że cały wybór ogranicza się do ściągnięcia odpowiedniego klienta, a nie do tego jaką wersję kupujemy. Zawsze można mieć dodatkowo klienta GB, i wchodzić przed niego.

Do przejścia solo granie na ruskiej wersji powinno być całkiem zabawnym przeżyciem np.

 

filmik w pl wersji

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem na go2arena sam klucz oraz umówiłem się na 3-y godzinną betę na sobotę za pośrednictwem ich live chatu. Pełen profesjonalizm także zachęcam do kupowania u nich ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciał bym przetestować diabolo numer trzy zanim zamowie preorder'a. Ma ktoś może wolny kluczyk bądź moze udostępnić swoje beta konto na pare dni? Niestety mimo że juz daawno zgłosiłem się do udziału w beta testach, nie dostałem kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na ssd i zmianie os na winde 7 64bit (wcześniej xp), 0 laga w grze.

Nie wiem tylko czy to zasługa samego ssd, czy systemu też (lepsza optymalizacja). Gra oczywiście ładuje się znacznie szybciej, z menu do gry jakieś 2s, ale najlepsze że już nie ma tych nieszczęsnych doczytów podczas używania skilli, no i w ogóle w czasie biegania po mapie, chodzi gładko jak powinno.

Czuć różnice miałem z 40h wbite na lagującej wersji to wiem co mówię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze polityka blizzarda pod wzgledem promocji d3 jest tak slaba. Dlaczego nadal masa ludzi zainteresowanych gra nie moze jej przetestowac. Staram sie o klucz od kilku mcy i moge sobie jedynie ogladac filmiki na yt. Jak na cene ktora sobie zycza za fulla to powinni sie bardziej postarac. Zaraz ktos wyskoczy ze to pewniak i gra na dlugie lata. Moze i tak ale nie dla mnie, leje na mp i mam zamiar katowac singla. Troche glupio wydac w ciemno >150zl. Planuja moze jakas open bete? wiadomo cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planują otwartej bety (o ile dobrze pamiętam to bash pisał o tym że gra jest tak blisko wydania że takie coś nie wchodzi w grę).

 

Co do stwierdzenie faktu czy to "demo" (beta), jest wystarczająca do zakupu gry - nie. Sam pograłem z jakichś 10h i gdyby ta gra miała w tytule coś innego niż "Diablo" to na pewno bym jej nie kupił. Jest dokładnie tak jak każdy mówi - beta jest bardzo krótka i za szybko się nudzi, a grę zamówiłem (w EK) tylko dlatego że poprzedniczka jest moją ulubioną i liczę że później (czyli poziom hell-inferno) będzie chociaż w połowie wciągająca jak D2.

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson

 

Jak chcesz to daj mi znać na PM, udostępniam jedną ze swoich bet, więc jeśli chcesz to dam Ci namiary na konto i będziesz mógł przetestować co i jak, np. od teraz do poniedziałku or smth. Po patchu 16 konto stoi gołe i wesołe ;) Tutaj jestem anonimowy, ale na diablo3.net.pl wypowiadam się w miarę często (pod innym nickiem), tam też na forum udostępniałem betę jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze polityka blizzarda pod wzgledem promocji d3 jest tak slaba. Dlaczego nadal masa ludzi zainteresowanych gra nie moze jej przetestowac. Staram sie o klucz od kilku mcy i moge sobie jedynie ogladac filmiki na yt. Jak na cene ktora sobie zycza za fulla to powinni sie bardziej postarac. Zaraz ktos wyskoczy ze to pewniak i gra na dlugie lata. Moze i tak ale nie dla mnie, leje na mp i mam zamiar katowac singla. Troche glupio wydac w ciemno >150zl. Planuja moze jakas open bete? wiadomo cos na ten temat?

 

Bo od testowania będzie demo. Co to w ogóle za pomysł, że beta która z zasady ma pełno bugów miałaby reprezentować finalną wersję...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...