Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Kill processu czy chocby Alt+F4 (jesli w ogole bedzie dzialac) nic nie da bo gra idzie po stronie bneta i mimo ze u Ciebie Diablo 3 bedzie wylaczone to na serwerze stanie sie dokldanie to samo co przy ESC > Leave Game czyli 10 sek odpauzowanie gry przed jej zakonczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje jeszcze dc:)

 

Nie zostaje, jeśli zrobisz dc to postać zastygnie w miejscu na pewien czas (timeout), w trakcie którego może zginąć. Trzeba pamiętać że gra zawsze toczy się na serwerze Blizzarda :)

 

Dlatego też lag to wróg nr 1 w HC :)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak nie jest, bo jest timeout w czasie pauzy. To właśnie jest ta różnica między d2, i exploit zarazem. Jak zaliczysz DC w czasie pauzy, to w grze nie wychodzisz z tej pauzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, ceny D3 w sklepach wróciły do starego poziomu. Ja się załapałem na chwilową obniżkę, ale wg informacji mogę się nie zmieścić w puli 1200 sztuk, które komputronik zamówił :) Jakoś przeżyję ten tydzień dłużej. Swoją drogą PoE robi czyszczenie kont 15 maja.) Przypadek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: do czego wymagane jest połączenie z netem? Znaczy wiem, że wymagana jest autoryzacja na serwerach Blizarda, ale czy do czegoś więcej? Chodzi mi o to czy do gry potrzebne będzie dobrej jakości łącze czy wystarczy byle chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Path of Exile, inaczej Diablo 2 remake plus parę rzeczy z Final Fantasy i własnych, tak najkrócej można go zdefiniować :D W gąszczu postów się zgubił. Wątek o PoE jest od dawna, ale tam i tak nikt zainteresowany ARPG nie zagląda :) Tutaj przykład gameplaya nagrany przez Szweda:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_EyFkMBK2nk&feature=plcp

 

Gemy w socketach są faktycznymi umiejętnościami i czarami i każdy gem zbiera swoje doświadczenie w miarę noszenia w broni/pancerzu. Można go potem wymieniać między postaciami przez wspólną skrzynkę, o ile spełnia kryteria minimalne. Autor nie jest zbyt rozmowny, trochę więcej mówi pod koniec filmu. Przynajmniej grafika nie kłuje po oczach jak w D3, który mi się kojarzy z grą o 5-7 lat starszą od PoE. No i ta dowolność tworzenia postaci :) Jednak jest jeszcze długa droga przed PoE, zanim będzie pełnowartościową grą. Porównam obie gry dokładniej po wyjściu open bety PoE w czerwcu.

 

Co do czyszczenia kont - Blizz co chwilę robił czystki co parę patchy w swojej becie Diablo 3, więc nie rozumiem w czym problem. Po wejściu w fazę open bety będzie czystka, a następna przed oficjalnym release.

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: do czego wymagane jest połączenie z netem? Znaczy wiem, że wymagana jest autoryzacja na serwerach Blizarda, ale czy do czegoś więcej? Chodzi mi o to czy do gry potrzebne będzie dobrej jakości łącze czy wystarczy byle chłam.

 

 

Nie było czasem mówione że wszelkie randomy są robione po stronie BNeta (loot i stworki, nie wiem jak z dmg) ? Ktoś kto dłużej w becie siedział musiałby ocenić jak mu się grało ze słabszym netem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie gry solo ciągle jesteś połączony z bn i jest wymiana danych, tak samo jak w multiplayerze. Transfery są bardzo małe, jakies 2-3 kilobajty na sekundę, jak w innych grach sieciowych, ale chcesz mieć łącze która zapewnia mały opóźnienie (ping). Diablo jest bardziej tolerancyjne na pingi typu 200-300, niż niektóre gry fps, w które z takim opóźnieniem nie da się w ogóle grać, ale już większe wartości też bardzo utrudniają grę w d3.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o pingi, bo transfer 2-3kb/s to tyle co nic. W domu na HSDPA (via Play) mam jakieś 40-60ms, ale chciałbym móc zabierać lapka ze sobą i mieć pewność, że zagram nawet tam gdzie ma zbyt dobrego zasięgu (wtedy pingi pewnie będą właśnie w okolicach 200-300). Jeszcze jedno pytanie: przerwanie połączenia z automatu oznacza przerwanie rozgrywki czy włącza się jakaś pauza czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłączy cie z bn, timeout (trzeba się ponownie logować)

Gra normalnie trzyma połączenie, tak jakbyś grał w diablo 2. Po rozłączeniu potwory przestają reagować, możesz iść ale nic nowego nie spotykasz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, ceny D3 w sklepach wróciły do starego poziomu. Ja się załapałem na chwilową obniżkę, ale wg informacji mogę się nie zmieścić w puli 1200 sztuk, które komputronik zamówił :) Jakoś przeżyję ten tydzień dłużej. Swoją drogą PoE robi czyszczenie kont 15 maja.) Przypadek? :)

 

Ja na pytanie kiedy gra bedzie do odbioru w komputroniku otrzymalem:

"Witam, ta gra ma się pojawić na magazynie nie wcześniej niż 15/05/2012, Data dostawy jeszcze nie jest potwierdzona."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pytanie kiedy gra bedzie do odbioru w komputroniku otrzymalem:

"Witam, ta gra ma się pojawić na magazynie nie wcześniej niż 15/05/2012, Data dostawy jeszcze nie jest potwierdzona."

 

Dostałem informację, że za późno zamawiałem i jestem w ostatniej 500ce ludzi, którzy nie kwalifikują się na pierwszą dostawę. Czyli ok 1700 zamówień do tej pory. Jeśli ktoś nie kupi, to ja wędruję w górę listy. Zamawiałem 2 maja ok 20:00. Większość zamówień ma oczywiście normalną cenę ok 179zł. Jeśli markety wrzucą ciut taniej, to mogą oni nie odebrać i wtedy też jest jakaś szansa. W Auchan mi powiedzieli, że na bank będzie dobra cena, ale jeśli sugerowana ma być 199 to pewnie zrobią w okolicy 179zł. 160 jest raczej nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jak można sciągnąć klienta gry? Na allegro sie ogłaszaja ze podaja linka przy pre-orderze do pogrania klienta. A tak bez preordera to jest możliwość pobrania samego klienta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: do czego wymagane jest połączenie z netem? Znaczy wiem, że wymagana jest autoryzacja na serwerach Blizarda, ale czy do czegoś więcej? Chodzi mi o to czy do gry potrzebne będzie dobrej jakości łącze czy wystarczy byle chłam.

 

Niestety potrzebujesz całkiem dobrego łącza, bo większość gry odbywa się po stronie serwera - w czasie open bety miałem problemy z netem, gdzie ping skakał od 50 do 300-500 i było to od razu widać w grze - używałeś umiejętności i animacja postaci pojawiała się natychmiast, ale animacja czaru i jego efekt lagował strasznie, do tego stopnia że Diabeł stawał się niegrywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jak można sciągnąć klienta gry? Na allegro sie ogłaszaja ze podaja linka przy pre-orderze do pogrania klienta. A tak bez preordera to jest możliwość pobrania samego klienta ?

 

użyj google, są linki do serwerów blizzarda z installerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potrzebujesz całkiem dobrego łącza, bo większość gry odbywa się po stronie serwera - w czasie open bety miałem problemy z netem, gdzie ping skakał od 50 do 300-500 i było to od razu widać w grze - używałeś umiejętności i animacja postaci pojawiała się natychmiast, ale animacja czaru i jego efekt lagował strasznie, do tego stopnia że Diabeł stawał się niegrywalny.

 

Shit :-| W takim razie chyba nici z zakupu na premierze. Będzie jakieś demo żeby obadać przed zakupem czy w ogóle będzie to grywalne? Szkoda wywalać kasę jakby miało się okazać, że łącze przekreśla jakąkolwiek roz(g)rywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...