Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

jakby ktoś chciał używać tego dark3d do pozbycia się cukierkowej grafiki, oficjalne potwierdzenie, że mogą być za to bany:

 

Twitter

 

Ja pierdziu... co za idiotyzm. Sam używałem tego w becie i nie mogę sobie wyobrazić teraz ewentualnej gry bez dark3d, znacznie poprawiał nastrój samej gry jak i grafiki oraz eliminował to dziwne rozmycie, mglisty filtr. Debile, tacy sami jak ci (specjalnie małe "ci") od artystycznej wizji BF3.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To malo powiedziane, jesli bede chcial uzywac Ambient Occlusion ze sterownika to tez bede modyfikowal ich GRE ??

 

To nie to samo. Trzeba zrozumieć trochę politykę Blizzarda. W przypadku darkd3 podmieniasz pliki z bibliotekami używanymi przez grę. W podobny sposób działają niektóre cheaty. Wykrycie różnicy pomiędzy nimi może nie być takie proste. Jeśli mam wybierać pomiędzy gorszą grafiką, a napotykaniem cheaterów to dla mnie wybór jest oczywisty :).

 

Dzisiaj do skrzynki pocztowej dostałem nową ulotkę MediaExpert, a w niej reklamują Diablo III za 155zł ;)

 

Nie mają sklepu w Warszawie :( Edytowane przez alCatraz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo. Trzeba zrozumieć trochę politykę Blizzarda. W przypadku darkd3 podmieniasz pliki z bibliotekami używanymi przez grę. W podobny sposób działają niektóre cheaty. Wykrycie różnicy pomiędzy nimi może nie być takie proste. Jeśli mam wybierać pomiędzy gorszą grafiką, a napotykaniem cheaterów to dla mnie wybór jest oczywisty :).

 

Czyli tacy Guru jak Blizzard, którzy mają praktycznie pełną kontrolę i wgląd w "twoją" grę, nie są rozróżnić tego modu od cheatów? Wątpię. Po za tym co za problem skontaktować się z autorami moda, chwilkę zagadać i pokazać jak to "my" kochamy was gracze.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tacy Guru jak Blizzard, którzy mają praktycznie pełną kontrolę i wgląd w "twoją" grę, nie są rozróżnić tego modu od cheatów? Wątpię. Po za tym co za problem skontaktować się z autorami moda, chwilkę zagadać i pokazać jak to "my" kochamy was gracze.

 

Ale jesteś w stanie pojąć że autorzy cheatów będą mieli wtedy punkt wyjścia i program pod który wystarczy się podszyć, czy to zbyt wiele? Po co mieliby zezwalać na programowe zmienianie czegoś co a) można zmienić przełączając profil monitora (a jak komuś gotowy nie odpowiada to zawsze może sobie zrobić specjalny pod diablo). b) można zmienić robiąc sobie profil w sterownikach i pewnie jeszcze będzie się dało przypisać żeby się automatycznie uruchamiał z d3. Nie wiem czy wyostrzenie da się tam ustawić, ale 'klimat' na pewno. U mnie wystarczy zmiana na defaultowy profil do gier żeby d3 wyglądało jak po tych wszystkich voodoo, poza brakiem wyostrzenia. Ale jakoś nie bardzo mi przeszkadzała grafika w seryjnym D3. Jak ktoś twierdzi że d2 było mroczniejsze, to chyba mieliśmy inne gry. No chyba że nie pojmowałem tej grozy bijącej ze świecącego drugiego aktu czy piątego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zmienić robiąc sobie profil w sterownikach i pewnie jeszcze będzie się dało przypisać żeby się automatycznie uruchamiał z d3.

 

Mój monitor nie ma opcji "sharpen", twój też. Nie mam profili w monitorze, mam zmieniać wszystkie ustawienia za każdym razem jak odpalam D3?

Z drugiej strony DarkD3 nie ingeruje w żadnym stopniu w kod D3, jeśli dobrze rozumiem mówi DirectXowi żeby inaczej wyświetlał klatki. Nie wiem czy Blizz ma podstawy, aby za to banować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, DarkD3 nie modyfikuje w żadnym stopniu gry, tylko instruuje kartę graficzną, by renderowała klatki "inaczej".

 

Tak to prawda, z innej strony to że akurat darkd3 nie modyfikuje gry nie oznacza, że nie korzysta z furtki przez którą można by dokonywać takich manipulacji (w niecnym celu ;)).

 

Wallhack to też renderowanie klatki "inaczej".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - DarkD3 bierze wyrenderowany obraz 2D i inaczej go nam przedstawia. Wallhack to już ingerencja w silnik gry.

 

Jakby to porównać... DarkD3 to jakby okulary, a wallhack byłby... okiem? :lol:

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor nie ma opcji "sharpen", twój też.

 

Wiem, przecież to napisałem.

 

Z drugiej strony DarkD3 nie ingeruje w żadnym stopniu w kod D3, jeśli dobrze rozumiem mówi DirectXowi żeby inaczej wyświetlał klatki. Nie wiem czy Blizz ma podstawy, aby za to banować.

 

Jeśli by w ogóle nie wpływał na grę poza samym wyświetlaniem (jak sterowniki) to byłby nie do wykrycia, więc w czym problem - blizzard nie będzie wiedział czy ktoś używa czy nie, i nie będzie banów. No chyba że jednak nie jest tak jak piszesz z ingerencją dark3d w grę? Nie widzę problemu jeśli jest jak piszecie... Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież to napisałem.

 

 

Jeśli by w ogóle nie wpływał na grę poza samym wyświetlaniem (jak sterowniki) to byłby nie do wykrycia, więc w czym problem - blizzard nie będzie wiedział czy ktoś używa czy nie, i nie będzie banów. No chyba że jednak nie jest tak jak piszesz z ingerencją dark3d w grę? Nie widzę problemu jeśli jest jak piszecie...

 

Nie ingeruje w żaden sposób w kod gry. Na pewno jest nie do wykrycia sprawdzając pamięć. Jedyny sposób w jaki można go wykryć to po prostu sprawdzić czy w katalogu D3 są pliki Dark3D. Ale przecież można podmienić główny plik d3d9.dll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież to napisałem.

 

 

Jeśli by w ogóle nie wpływał na grę poza samym wyświetlaniem (jak sterowniki) to byłby nie do wykrycia, więc w czym problem - blizzard nie będzie wiedział czy ktoś używa czy nie, i nie będzie banów. No chyba że jednak nie jest tak jak piszesz z ingerencją dark3d w grę? Nie widzę problemu jeśli jest jak piszecie...

 

To nie jest żadna ingerencja w grę, bo to dodatkowy filtr nakładany przez kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy da sie wykryć sprawdzając po prostu obecność plików w katalogu D3. Pytanie czy skaner blizzarda będzie na to patrzył? Z drugiej strony nie powinno być problemu z wyniesieniem tych plików poza katalog D3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że oni taką odpowiedź zawsze dają, o jaki program dodatkowy byś się nie zapytał, nie mogą dać "przyzwolenia" na takie rzeczy, bo jak zaakceptują jeden filtr, to pojawią się następne itd.

Całkiem możliwe że za to nie będzie banów, ale oficjalnie tego nie mogą przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "zmiana sposobu wyswietlania" przypomina mi o botach do diablo 2 ktore tez zmienialy sobie sposob wyswietlania:

 

Dołączona grafika

 

Moze to nie jest sprawiedliwe wrzucanie obu rzeczy do jednego wora, ale analogia jest. Imo kwestia czasy jest az ktos udostepni ten mod z wlasciwosciami "usprawniajacymi" rozgrywke dlatego popieram stanowisko Blizza odnosnie wszelkich modyfikacji gry. Trzeba dmuchac na zimne, nie chce patzrec jak kolejna czesc gry pada ofiara cheaterow i oszustow.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "zmiana sposobu wyswietlania" przypomina mi o botach do diablo 2 ktore tez zmienialy sobie sposob wyswietlania:

 

 

Moze to nie jest sprawiedliwe wrzucanie obu rzeczy do jednego wora, ale analogia jest. Imo kwestia czasy jest az ktos udostepni ten mod z wlasciwosciami "usprawniajacymi" rozgrywke dlatego popieram stanowisko Blizza odnosnie wszelkich modyfikacji gry. Trzeba dmuchac na zimne, nie chce patzrec jak kolejna czesc gry pada ofiara cheaterow i oszustow.

 

Jakbyś miał choćby blade pojęcie jak to działa to byś nie pisał takich bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czym taka zmodyfikowana dll-ka od directX różni się od modyfikowanej wersji sterowników karty graficznej. Swojego czasu było to bardzo popularne, teraz to chyba raczej tylko sterowniki od kart dźwiękowych ludzie przerabiają. Np ja używam zmodyfikowanych driverów od X-Fi, bo na tych od Creative cały czas gubiłem dźwięk - no i co z tego, jestem potencjalnym cheaterem? :D PCet to nie konsola.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba stawiać tarota, wystarczy rozumieć zasadę działania tego i można taką możliwość wykluczyć. Ale widzę, że się nie dogadamy, bo wszystkie argumenty zdają się przelatywać obok ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że nie można grać bez tego, po prostu z tym gra się przyjemniej, bo kolorki są ciemniejsze i usunięty został efekt rozmycia, celowo nałożony przez Blizza. Co do nadużyć, patrz posty poprzednie.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...