Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie napisałem, że Dark3D jest modem, bo fizycznie nie ingeruje on w pliki mpq co nie oznacza, że żadnego wpływu na rozgrywkę mieć nie będzie. Sam korzystałem z Dark3D przez kila miesięcy bety, przyzwyczaiłem się do takiej grafiki, ale jeśli Blizz uzna, że ma to jakiś wpływ na rozgrywkę to nie będę tego używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrozumiecie, że to NIE jest wtyczka, NIE jest mod, a jedynie INSTRUKCJA dla karty graficznej, jak ma wyświetlić wyrenderowaną już klatkę? :mur:

 

To jest wstrzykiwanie kodu przez d3d9.dll i może być wykorzystane na różne sposoby. Jeden zrobi z tego dodatkowy pixel shader, inny zrobi cheata. Nie da się zrobić w ten sposób bota ale litości, nie wrzucajmy wszystkich cheatów do jednego worka :). Aha ktoś pisał że nie można wykryć takiej podmiany pliku - bzdura.

 

Być może trzeba będzie zmienić lekko kierunek dyskusji, bo przy takiej ilości ekspertów na forum możemy się jeszcze długo przekomarzać :)

Edytowane przez alCatraz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te dyskusje, sam używałem darkd3 i trudno będzie mi grac bez niego, ale jest to nic innego jak "injection" i to jest fakt, już pisałem kilka razy o tym fxaa/enbseries, czy też "third party" soft, do kart graficznych jak att. Może chociaż część z Was słyszała o "sql injection" jak ktokolwiek zajmował się bazami danymi, to jest to w miarę podobne zagrożenie, nie ma co o tym dyskutować. To, jak pisze alCatraz, że darkd3 nie robi "injection" po to, aby cheat-ować to nie znaczy, że ktoś inny by tego nie mógł wykorzystać do np. wallhack-a. Inna sprawa, jest to że prawdopodobnie absolutnie nikt nie dostanie za to bana, ale Blizzard musiał taka oficjalna wiadomość podać bo inaczej byliby nie profesjonalni po prostu.

Fxaa nie wykorzystuje, żadnych furtek, jak np d2 multires, także to nie będzie takie proste do wykrycia, a sam Blizzard nie zrobi takiego prostego zabezpieczenia na zasadzie wszystko albo nic, porównujac tylko wersję assembly (dx9.dll) w kodzie gry lokalnie u każdego z nas a nastepnie wysyłajac to na serwer w celu weryfikacji (albo już sam rezultat takiego check-a). Wallhack-a też tak prosto przez dx9 injection się nie da napisać, bo efekty można dodać dla każdego piksla na ekranie globalnie, a żeby zrobić wallhack-a to trzeba znać silnik i logikę gry, aby wiedzieć w którym miejscu ściana np stoi, co się wiaże z hack-owaniem pamięci procesu. Blizzard zrobi na pewno zabezpieczenia na "cheat-y", które maja wpływ na balans gry. Myślę, że nie ma o czym dalej dyskutować.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Botow do D3 jest juz przynajmniej kilka :P

 

Po drugie cena Diablo 3 w markecie Real bedzie wyosic 159zł, nigdy nie rozumialem ludzi kupujacych w preorderach :P I np jesli ktos dzis bedzie chcial koniecznie kupic diablo 3 na takiej stronie jak keye.pl, inexus.pl bedzie musial wydac okolo 190zł jesli ktos jutro przejdzie sie do media expert, media markt, real zaplaci 150-160 zł :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, nie każdy mieszka w dużym mieście, czasem trzeba przejechać np. 100km żeby kupić grę, nie mówiąc o staniu w kolejkach. Preorder za 190 to porażka, ale jak ktoś kupił odpowiednio wcześniej można było kupić klucz za 150. Taka opcja wychodzi i tak najtaniej (brak dojazdu wręcz brak wychodzenia z domu, wysyłki itp.), najszybciej (można grać od początku).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie czesc osob jest skazana na internetowych pseudo handlarzy ktorzy z dnia na dzien podnosza cene o 30zł bo wyczuli interes zycia :D a od 15.05 beda zjezdzali z cena do 140 jak ludzie zamiast u nich zaczna kupowac gre w marketach :D nawet gdyby cena byla taka sama w sklepie stacjonarnym i interetowym wybral bym stacjonarny, nie mowiac juz o sytuacji gdzie internetowy handarz ma cene wyzsza o 40zł :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych programów do zmienienia grafy, to się nie ma co dziwić, Blizzard nigdy nie pozwalał nawet na najmniejsze zmiany w rozgrywce. Tak jak było w d2 gdzie leciały bany za użycie loadera, który pozwalał grać bez konieczności wkładania płyty. Ja sam dostałem bana na b.neta za to, na szczęście tylko na parę tygodni, ale taką mają politykę, której trzymają się od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś potwierdzenie, że będzie w realu lub media-markt za te 150-160 zł? Nie ukrywam, że real byłby najwygodniejszy, bo mam go pod domem ;)

 

W Euro RTV Agd znalazłem za 179 zł - http://www.euro.com.pl/gry-pc/blizzard-diablo-iii.bhtml#afterSearch-diablo+3||

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij z piwem, mnie zastanawia co robi ten żel intymny na szafce

:P

 

Chłopaki pograją i napiszą recenzję, a żel jest po to, by łatwiej w recenzji wleźć Blizzowi do ... ;-)

 

Może to nie żel intymny, tylko jakaś maść na bolące nadgarstki haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie działa tracking ups? (zamówienie przez gram.pl)

 

Strach na diablofans wejść - same spoilery ;)

 

U mnie UPS wisi w statusie Na Czas ;-) Jak nie dadzą ciała to dostanę dzisiaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to zdecydowanie cpu robi ten spadek, a nie grafika

 

Yup, CPU. Spadki w becie spowodowane były przez silnik fizyczny - tam gdzie coś się sypało (szczególnie dużo gruzu w miejscu z tego pokazowego filmiku), gdzie latało dużo ciał (np. po eksplozjach). Blizz potwierdził, że zostało to poprawione, ale do bety tych poprawek nie wprowadzili - w wersji finalnej natomiast silnik fizyczny ma być dużo lepiej zoptymalizowany. Nie mogę teraz znaleźć posta, ale był potwierdzony przez "niebieskiego".

 

Edit: Przyszedł mail od go2arena, więc chyba się wyrabiają, bo preorder złożyłem z tydzień temu, jeszcze po 164zł.

Edytowane przez Pan_Borowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...