Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 3 grosze... pewnie podpadnę ale co tam...

 

Generalnie mówiąc, jestem zawiedziony. Czekałem na D3 dobrych kilka lat, ale po kolei. Sprawnie ominałem problemy z dostępnością i dorwałem jeden z kilku egzemplarzy rzuconych w moim miasteczku (w ME, ale za 189, nie 155 - zresztą to bez znaczenia

przy TAKIEJ grze.. ;) Powrót to domu i próba instalacji z DVD. I zonk - instalator wiesza się na aktualizacji plików (mam win7 pro). Żadne sposoby z netu nie pomagały. W końcu usunąłem WoW'a i wszystkie battlenetowe śmieci z nim związane, instalator odpalił w trybie zgodności z XP i z odznaczoną opcją skalowania DPI (wielkie dzięki dla gościa który o tym napisał na jakimś forum). Po 2h prób w końcu zobaczyłem ekran instalatora który momentalnie był uprzejmy wywalić info, że D3 wymaga nowszego systemu (przypominam, mam aktualne Win7). &&%$$ !!! Gra robiła wszystko by przypadkiem się nie zainstalować, brawo Blizzard... Po iluś tam resetach i odpalaniu na zmianę w trybie XP lub bez, zaskoczyło. D3 instalował się z DVD jedyne 65 min, i to na kompie 2500k i na dysku SSD (kompromitacja). Potem jeszcze jeden zonk w postaci dociągania aktualizacji i zatrzymania transferu na poziomie 99%, ale i to po 30 min poszło.

Reasumując, po blisko 4 godzinach od włożenia płyty do DVD, gra była gotowa do uruchomienia. Sorry, ale to jest po prostu skandal , żeby robić grę 10 czy 12 lat i nie dopracować instalatora ??? I to ma być Blizzard, firma slynąca z kunsztu swych gier? Po takim czasie byłem po pierwsze w mocnym szoku a po drugie najzwyczajniej zniesmaczony..

 

Gramy! mam duże szczęście, udaje mi się wbić na serwer po niecałej półgodzinie (ok 23.00) Kto był na tyle #$%^ żeby wymagać logowania do singla? Wybieram czarownika, pierwsze kroki w grze. Dzwięk ładny, fajnie pozycjonowany, moby ładne, polskim się nie przejmuję, wiem że mogę dociągnąć angielski. Ale co z mechaniką? mam laskę i czar, rozumiem ale jak walczyć bronią? wygląda na to, że nie można - w takim razie po co w ekwipunku czarodziejowi bronie? wygląda na to, że działają jak talizmany dodając coś do magii, którą strzelam... porażka. Ale to nic, zdobywam levele, są skille potem jakieś runy, ale co ze statystykami? same rosną - nie mamy na to wpływu - debilizm do potęgi. W efekcie mój czaruś ma na 7 lvl tyle samo many (100) co na 1 lvl. Za to HP rośnie, jakby rzeczywiście było najbardziej potrzebne czarusiowi... Kto to projektował?? Przecież to debilizm - myślę że nawet w multi, postacie będą bardzo podobne bo na tym samym lvl będą miały identyczne statystyki a różnić się będą zaekwipowanymi czarami i ekwipunkiem....Łudzę się nadzieją że tak po 10 lvl może odblokują się opcje uderzania bronią oraz przydzielania atrybutów ale coś się boję że to płonne nadzieje.. Gdzie identyfikacja przedmiotów ? Dodawała smaczku tej grze.. I tak sobie patrząc na logowanie itd widzę duże podobieństwo do WoW. Wydaje mi się że za jakiś czas możemy się spodziewać gry np. do 60 lvl a potem płać za możliwośc wbicia kolejnego lvl...

 

Końcem końców, wyłączyłem "z nudów" po 2h (poczułem ze mam dość jak na pierwszy raz). A myślałem że wciągnie mnie tak że całą noc przegram... (tak jak D2,Civ czy WoT). Szczęście w nieszczęściu, że zapomniałem wziąć urlop w pracy (miałem wziąć od wtorku do weekendu wlasnie dla D3) ale teraz wiem że nie ma po co... Współczuję tym co wzięli i są tak rozczarowani jak ja.. Nachodzi mnie refleksja - ta gra jest uproszczona - to nawet nie jest ta mechanika co w D2 to jest krok w tył, regres.

o ile D2 było rozwinięciem w dobrym kierunku po D1, to D3 jest cofką i to poważną cofką. Co się dzieje z developerami? A moze statystyczny gracz też się cofa? To samo zrobili z Civ5, które było uwstecznieniem po Civ4, dużo mniej rozbudowane i wnoszące tylko 1 dobrą ideę (hexy), to samo zrobili z HOMM6, które było cofką od HOMM5, i jeszcze parę innych przykładów się nasuwa. Wiem, że za dużo nie pograłem i zmuszę się zeby przynajmniej przejsc singla, ale to co widze to jeden wielki żal... Żałuję że nie poczekałem na guest passa ale do głowy mi nie przyszło że tak skopią mechanikę tej gry. Za skopaną instalację Blizzard powinien zapłacić mi a nie ja im za 4h wyrwane z życiorysu ;) Ja wiem, że kiedy oczekiwania są ogromne, ciężko im sprostać, ale to czego oczekiwałem to kontynuacja i logiczne rozbudowanie D2 i jego mechaniki.. Nie "tego". Chyba żałuję zakupu tej gry, no cóż ;/ Na pocieszenie mam D2 LoD z modem Median XL... (ale czy o to chodzi żeby to fanowskie mody rozwijały koncepcję gier a nie developerzy??? - za co płacimy tym gościom?)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Czy ktos z Was wie co moze byc przyczyna ?

spowolnienia animacji podczas gry

Sprzet z podpisu bez znaczenia czy wykrecony czy skrecony

sa momenty gdzie wedle monitoringu

Spada nagle aktywnosc gpu do 50% i czuc szarpoanie obrazu i z 60 spadna na 30 fps ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MesJasZ

 

Co do mechaniki, to niestety nie odrobiłeś pracy domowej. Systemy zasobów (resource) poszczególnych postaci od dawna są opisane i jest racjonalne uzasadnienie, dlaczego jest tak a nie inaczej (ograniczenie spamu zasobożernymi umiejętnościami, zmuszanie do używania umiejętności słabszych i mniej kosztownych). Co do instalatora / problemów z logowaniem - w pełni się zgadzam, wielka plama na honorze Blizza.

 

Nie wiem, po co Ci uderzanie bronią, ale możesz usunąć umiejętność spod lpm lub ppm - wtedy będziesz miał atak bronią. Atrybutami sterujesz poprzez dobór odpowiedniego ekwipunku. Według mnie (osoby, która grała z niewielkimi przerwami 6 lat w diablo II) mechanika jest dużo lepsza i bardziej przemyślana, niż w d2, ale to oczywiście kwestia gustu i przyzwyczajeń. Reasumując, daj d3 szansę i spróbuj na nie nie patrzeć przez pryzmat poprzednich części - ostatnia z nich wyszła 10 lat temu, a w tym czasie zarówno świadomość graczy, jak i rynek uległy poważnym zmianom.

 

@Strongmen - pewnie doczytywanie z hdd, najwyraźniej nie usunęli tego badziewia, bo już w becie był z tym problem. Póki co jedyne wyjście to zakup ssd.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten spadek o połowę wynika z vsync, widocznie w niektórych miejscach cienko z optymalizacją, jeśli nie masz efektu rwania obrazu to można po prostu wyłączyć vsync, wtedy spadek będzie do 40-50fps a nie 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to tylko AAOS, profile fxaa z darkd3 zmieniaja kolorystkę też (nasycenie barw tak naprawde) i dodaja jeszcze sam filtr FXAA, dla kart ATI nie możliwy do właczniea z panelu sterowania (jedynie MLAA). No i to nie jest czit żaden, już o tym pisalismy. Jak dostałbym z tego powodu bana (czego nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić) to nie omieszkam dzwonić do supportu blizzarda i tutaj napisać. Takiego bana na 100% by Ci ściagneli, ale jak powtarzałem nie dostaniesz go nawet.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to tylko AAOS, profile fxaa z darkd3 zmieniaja kolorystkę też (nasycenie barw tak naprawde) i dodaja jeszcze sam filtr FXAA, dla kart ATI nie możliwy do właczniea z panelu sterowania (jedynie MLAA). No i to nie jest czit żaden, już o tym pisalismy. Jak dostałbym z tego powodu bana (czego nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić) to nie omieszkam dzwonić do supportu blizzarda i tutaj napisać. Takiego bana na 100% by Ci ściagneli, ale jak powtarzałem nie dostaniesz go nawet.

 

dlatego napisałem "prawie" gdyż śledzę wątek i zgadzam się z tym co mówisz. ale znam też życie i wiem jak te krwiopijne korporacje się zachowują dlatego najlepiej zakładać od razu najgorszy scenariusz bo pewnie się spełni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam jakoś bardzo ta grafika nie przeszkadza, choć dziwię się Blizzardowi, że dodał mgiełkę, po co to komu?

 

Wczoraj udało mi się wbić do gry po zmianie regionu na Amerykę, o dziwo później zmieniłem na Europę i postać mam widoczną i grałem nią później na Europę. Zresztą dziwnie to jest trochę rozwiązane bo można to zmienić w każdej chwili w lobby, więc załóżmy że mam na ekranie logowania postać, zmieniam na amerykę i postaci nie ma? Tak po prostu? W D2 było to inaczej rozwiązane z tego co pamiętam - przy logowaniu był serwer i tyle, a tutaj w opcjach gry.

 

Pograłem łącznie 4 godziny mnichem, wbiłem na 12 poziom, I aktu jeszcze nie ukończyłem. Duże problemy z wejściem w grę - to już wiemy i dla mnie jest totalnie bezsensownym rozwiązaniem konieczność online w singlu. Zabezpieczenie pirackie które ewidentnie szkodzi graczom (wszystkim). Ja do tego mam Neo na "takiej sobie" linii i czasem mi zerwie połączenie i co, wtedy nawet singla mi rozłączy przez to.

 

Co do samej gry to ciężko jeszcze się tak konkretnie wypowiadać. D2 znam na pamięć, grałem w nią wiele lat i chcąc-nie chcąc na D3 patrzę przez pryzmat dwójki. Ale biorę poprawkę na to, że czasy są inne i nie da się zrobić gry, która dzisiaj będzie cieszyła nowością tak jak D2 w chwili wydania. Teraz każde rozwiązanie gdzieś już było, ciężko wymyślić cokolwiek nowego w grach.

Dubbing - jak dla mnie poprawny, nawet Leah choć tak na nią narzekaliście;) Grafika - nie przeszkadza choć nie wykluczam że spróbuję tego Dark3D choć trochę się obawiam. Największą zaletą jest dynamika gry, akcja - walki są szybkie, dynamiczne, czasami aż za bardzo i tnie się potworki nieświadomie;) Brakuje mi trochę swobody w doborze umiejętności - wybiera się na dwa klawisze myszy i wsio - w trakcie walki nie można zmienić (tzn. można, ale ile to czasu kosztuje) a nie wyobrażam sobie na hellu gry bez ciągłej żonglerki skilami - przeca potworki będą miały niewrażliwości. W dwójce klawisze funkcyjne i jazda. No i fakt, że w danym momencie masz rozwinięte wszystkie skile na dany poziom - nie ma czegoś takiego jak w D2 że jak decydowałem się na zimno to czarów ognia nie rozijałem - tu jest zupełnie inaczej i nie ma tej namiastki "ryzyka". Automatycznie przyznawane statystyki mogę zrozumieć, ma to jakieś uzasadnienie.

 

Prozaiczna i może błacha sprawa ale mi przeszkadza - nazwy potworów elitarnych. Chyba wszyscy pamiętamy z dwójki (choć nie graliśmy w nią już bardzo dawno) Biszibosza, Rakaniszu, Krwawą Orlicę, Kowala, Radę itd. Tutaj nazwy są beznadziejne jak na razie - nie ma mowy aby mi zapadły w pamięć. Jakieś dziwne twory powstałe podczas tłumaczenia (albo i tworzenia) gry.

 

Trochę o skilach. Z tego co zauważyłem większośc opiera się na magii, czyli u mnicha jakieś kopnięcia z magicznym dodatkiem itd. Nie ma praktycznie takich przyziemnych zdolności jak np. podwójne uderzenie. Ale czy to wada - niekoniecznie.

 

Nie myślcie, że wylewam żale - gra mi się podoba, grało mi się wczoraj bardzo fajnie i nie mogę się doczekać kontynuowania wędrówki.

Mam tylko nadzieję, że problemy z logowaniem będą odchodzić w niebyt...

 

Pytanko - czy da się teraz tak robić, żeby przekazywać przedmioty z jednej postaci do drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zawiedziony tymi cinematicami, są w słabej jakości szczególnie ten pierwszy, momentami wygląda tragicznie ...

 

o a myślałem, że tylko u mnie się coś działo, bo w paru scenach miałem istną pixeloze na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a myślałem, że tylko u mnie się coś działo, bo w paru scenach miałem istną pixeloze na ekranie

 

niestety blizzard chyba stwierdził że taka jakość jest wystarczająca, nie rozumiem tego taka animacja na pewno wymagała sporej pracy a efekt końcowy odrzuca, już na yt ten filmik wygląda lepiej niż w grze ...

 

Dołączona grafika

 

Opening Cinematics, encoding quality - Forums - Diablo III <-tutaj jest tego więcej

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspomniał, że można bez kupowania gry ściągnąć ją i trochę pograć dla sprawdzenia (do któregoś levelu).

Jak to wygląda w praktyce? Czy trzeba posiadać coś, czego nazwa wielokrotnie się tu przewijała? (guest-pass)?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gest pasy na allegro jak grzyby po deszczu...

swoja droga niezły deal...

sprzedaż keya za 170

sprzedaż boxa bez keya za 60

sprdedaż guest-passa za 10zł

 

Co przy nikłej dostępności boxa w sklepach mnie irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaaa niezły wał ludzie kupują nie czytając.... i to jeszcze od goscia z listkem, masakra.

 

Takim sposobem gosc zarobil 6k pln...

@kałdroid

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem z kumplem do końca II Aktu. Od końcówki I Aktu (przed Butcher'em) nie zaliczyło nam ŻADNEGO achievmenta. Dzisiaj wszedłem do gry i normalnie zdobywam nowe achievmenty. Poprzednie są dalej nie odblokowane. Trochę słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze prawdopodobnie używane, bo jest napisane czarno na białym, że "klucze kolekcjonerskie, nie można go aktywować, kupujesz na własną odpowiedzialność i nie przyjmujemy zwrotów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy da się teraz tak robić, żeby przekazywać przedmioty z jednej postaci do drugiej?

 

Masz wspólną skrzynię dla każdej postaci. Niezależnie kim się zalogujesz w skrzyni będzie to samo. Taka sama zasada, jeśli dobrze pamiętam, obowiązuje z kowalem. Jego poziom doświadczenia jest wspólny dla każdej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244 spoko, rozumiem, chodziło mi tylko o podkreślenie tego, że na ATI się nie da przez panel sterujacy i fakt, że nie omieszkam wtedy oficjalnie zadziałać na linii supportu jeśli by mi dali bana. Oczywiście wtedy też "pochwalę" się na forum.

 

Z innej beczki, możecie podzielić się battletag-ami? chyba, że nikt nie chce ze mna grać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BattleTag

 

slavOK#2941

 

niestety u mnie darkd3 powoduje spadki fps do 15 klatek - nie da się grać z tym modem, za słaba karta graf.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...