Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem znacznie więcej niż 100 runów na mp1 i imho można liczyć tylko na to, że legenda poleci albo nie Dołączona grafika fifti fifti :P czasami robiłem 130kk expa bez żadnej, a bywało i tak, że leciały 4 w ciągu runa, a dziennie ponad 10 dochodziło.

 

Co do MF, to napewno miał ponad 300 od paragonów i nv Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele runów i po 5 legend na mp0, to nie reguła. A bywało 10 runów bez ani jednego.

Chodzi o średnią, w sumie więcej leci na mp0 imo, biorąc pod uwagę ten sam czas poświęcony na runy, już nie mówiąc o expie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy... za duzo czasu macie po prostu ;] i nie wiecie juz co z nim zrobic ;] ja tam doceniam mala przerwe od diablo.. pozniej sie bedzie ciekawiej gralo ..

tyle ze juz nikt ze mna nie bedzie chcial grac bo bede za cienki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo cisnąłem wcześniej, bo od wyjścia 1.0.5 nabiłem 44 plvl (od 38 do 82), ale chyba przesadziłem xD teraz muszę robić tydzień przerwy żeby kilka kresek zrobić i raczej nie dam rady dobić do setki ;)

 

..tyle ze juz nikt ze mna nie bedzie chcial grac bo bede za cienki :/

 

Nie martw się, nikt tak dobrze nie zapycha bestii paszczy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubery są nudne,;)

Chociaż wala mi się w plecaki jeszcze 6 machin. Trzeba będzie je zużyć. Mimo to nie zapowiada się prędko żebym miał dostęp do d3.

 

Net w anglii nie jest aż taki drogi. Virgin sprzedaje najmniej 30 mega za 22£ miesięcznie ale niestety nie mam kompa żeby pograć :(

 

Sent using Tapatalk

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trifecta Amy :)

Nice.

Mój wiz by nie pogardził. Chociaż cc mogłoby być większe kosztem cd. Nie mniej masz przecież wszystkie staty do dps plus duży base stat i vit.

Nawet trochę extra dmg.

 

 

Sent using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quintfecta, masz jeszcze max damage dodatkowo oprocz speeda/crit bonusa/crita.

Taki amulet jest bardzo dużo warty, chociaż 3 z tych statsów są dość niskie, minimalny speed i crit chance jak na taki roll.

 

Przy wycenie szukaj podobnych, z nieco niższymi statystykami, szukaj bez vit, albo bez max damage, bo to najniższe wartości.

 

 

edit:

 

dołożyłem leoric signet i trochę "trenowałem" :D

 

Dołączona grafika

 

jak widać dalej losow, ale jeden run ponad 100m/h

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 'coś' warty jak Ci się cc wylosuje, mnie niestety na 10 dropów żaden nie miał cc, tak samo jak na 50 dropów stormshielda żaden nie miał cc... takie życie, ale farmie dalej Dołączona grafika

 

@aerial, przy takim sprzęcie nie sztuka wbić szybko pl Dołączona grafika

@Chaos nie martw się, postać teraz od 0 bardzo łatwo i szybko zrobić, wstarczy mieć hr Dołączona grafika Także nic straconego, w styczniu mnie też dłuższa przerwa czeka.

@ZlyDzien znowu sobie przerwę zrobiłeś ? Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o dropy, to pamiętajcie że u podstaw to jest algorytm typu 'random' i aerial ma dużo racji w tym co pisze. Sam z doświadczenia powiem, ze farmiłem sporo mp5-mp7 wręcz non stop do 60pl. Po 60stce latałem na mp0-mp1 i też wypadają fajne itemy. Jako przyklad dopiero na tej farmie mp0-mp1 wypadła mi po raz pierwszy furia i skorn (sic!) i to kilka razy, set-owe także lecą, roll-e itemów miałem nawet lepsze na mp0-mp1. Do biegania na mp0-mp1 jest tak jak aerial mówi potrzebne mf z przedmiotów/pl aby nadrobić stratę gwarantowaną przez mp. Ale nic nie jest czarne i biale, na mp5 jak biegałem z mf@500 vs mf@400 (mp1) to jednak było czuć różnice w dropie, mimo że to tylko 100mf. Podejście jakie aerial sugeruje, czyli farmienie na takich mp na jakich sprzęt pozwala, tak aby było bardzo szybkie (najlepiej 1 hit wszystko) będzie efektywniejsze w wymiarze czasu niż farmienie na wysokim mp, gdzie jeden run robimy 5x wolniej. Wynika to z 'random'-owości algorytmu. Aby było odwrotnie to skuteczność drop-ów w stosunku do posiadanego mf musiałaby się skalować wykładniczo, wtedy mielibyśmi na mp5 np co 3-4 eltia drop legendarny :P

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn to nie do końca tak jest "jak sprzęt pozwala".

Nawet mając praktycznie najlepszy gear w grze najbardziej opłaca się robić mp0. Musisz dojść do etapu, że elity giną w 1s od normalnego aoe którym czyścisz trash.

Jeżeli zwiększysz mp, np na mp1, zwiększa się nieco mf, szansa na bonus item. Ale czas runa również rośnie o x%, i ten wzrost czasu przewyższa zysk z mf. Jeżeli biłeś elity w 1s 10/10 przypadków, a na mp1 czasem schodzą np 3s, czasem 2s, to już 100 do 200% dłużej, za co? 25% mf dodatkowo do 375% które i tak już masz?

Ja porównuję oba scenariusze (niskie i wysokie mp) z max mf, i dalej niskie mp wygrywa. Punkt wyjściowy to jest bicie wszystkiego "na strzał" bez żadnych opóźnień. To jest optimum, i od tego się porównuje. Wbrew pozorom bardzo ciężko osiągnąć optymalną wydajność nawet na niskim mp. Wyższe opłacalne tylko dla wolnych klas, z ograniczonym movementem, jak np. archon wizard.

Jak patrzę na swojego barba, to nawet jak wywale leoric signet, mam frenzied shrine, i jeszcze dodałbym ze 100k dps, to dalej nie zmieniłbym na mp1, bo ciągle zyskałbym na szybkości na mp0 (a bardzo dużo stracił na mp1).

 

Wczoraj np. na streamie o tym dyskutowali, prohacker, gość top dh, 400k dps, ścisła czołówka. I wychodzi, że nawet mając taki gear najbardziej się opłaca robić mp0.. Robił mp7, dość szybki, ale elity schodzą tam 15s c czasem nawet. Na mp1 też nie jest idealnie gładko, że wszystko pada od 1 ball lightning łącznie z elitami (tak, że nie odróżnisz czy tam był elit czy nie). A na mp0 tak już się da, i może sunąć przez content jakby w nim w ogóle elit nie było. Zwiększając mp na mp1, traci więcej czasu % niż relatywny wzrost mf, i to zdecydowanie więcej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można składać gear pod pvp, na zasadzie "zgadnij co będzie działać". Jak będziemy czekać aż podadzą pvp blog, albo pvp będzie na ptr, i będzie już jasne co jest dobre w pvp, ten gear będzie miał kosmiczne ceny.

 

Imo klucz to będzie life regen, bo zarówno leech jak i loh będą się słabo sprawdzać w scenariuszu 1v1, kiedy ktoś ci ucieka po całej mapie. Life steal to w ogóle, jeżeli postacie mają nawet 100k hp, i nie będzie żadnego penalty na life steal (tak jak jest na inferno pvm), to i tak będzie bardzo słabe. Loh podobnie, pojedynczy cel, ciężko trafić, słabo. Life regen leczy cały czas, biorąc pod uwagę że pvp będzie polegało na gonieniu się po mapie, uciekaniu, to wydaje się być zwycięzca.

Jest to o tyle ciekawe, że większość "topowego" geara który ludzie używają w ogóle nie ma i wręcz nie może mieć life regena. Fajnie będzie kosić te wszystkie top heroscore barby za 100b golda, które skupiają się praktycznie wyłącznie na dps/ehp ratio.

Podobnie dobre może być cc reduction, które teraz w zasadzie jest ignorowanym affixem.

 

Moim zdaniem też, warto mieć więcej ehp niż dps, bo obecnie w pvm wszystko opiera się na life stealu. W pvp nie będzie takiego źródła leczenia.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie tam jakiegoś rankingu etc.

Czyli do gry będzie losowany ktoś na podobnym poziomie jak ja?

Może odrobinę to zbalansują i pvp nie będzie w 90% zależało od odpowiedniego gearu.

Zbyt dużo niewiadomych.

Pvp 2-3 x zatłuczesz kumpla i starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...