Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

czy na poziomie normal jest mozliwosc uzywania klejnotow i wysylania rzemieslnikow na szkolenia?

 

bo jestem w drugim akcie i nie widze zeby mozna bylo cos takiego robic

 

 

druga sprawa jak to mozliwe ze ten gosc na youtubie na poczatku drugiego aktu ma wszystkie zbroje na "zielono" a ja dalej mam na "niebiesko" ? a zwiedzam kazdy zakamarek kazdej mapy....

 

tu ten gosc w 10min widac jego ekfipunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na poziomie normal jest mozliwosc uzywania klejnotow i wysylania rzemieslnikow na szkolenia?

 

Klejnoty nie maja wymaganego poziomu, mozesz ich uzywac wszedzie. Zeby wyszkolic rzemieslnika wybierz ostatnia zakladke u niego. Jesli pierwszy raz grasz, nie zawracalbym sobie tym glowy.

 

jak to mozliwe ze ten gosc na youtubie na poczatku drugiego aktu ma wszystkie zbroje na "zielono" a ja dalej mam na "niebiesko" ?

 

to jest żółty... Najprawdopodobniej kupil na ah, jak wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a jesli chodzi o te klejnoty to jak je zdobyc ? je sie gdzies zbiera?

 

tylko mi chodzi o te klejnoty co sie wklada do np. broni, zeby mialy lepsze wlasciwosci, bo mam tam jakis topor czy cos z miejscem na klejnot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić radiant (ostatni tier gema nie licząc nowych z 1.07), to potrzeba coś ponad 700 tych co wypadają (flawless square). Samo dojście do radianta, licząc tylko czas potrzebny na crafting (paski postępu u jubilera za każdym razem jak ulepszamy 3->1 gem), to wychodzi ponad 30min :) CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ.

Co więcej opłacalność takiego procesu jest minimalna, można sprzedać tomy i gemy, i kupić gotowy minimalnie drożej.

Ciekawa jest też opcja z tymi nowymi gemami, potrzeba 3 radianty, 20 milionów na upgrade, i gem staje się account bound, tzn nie będziemy go nigdy mogli sprzedać. Warto mieć to na uwadze. Np. zysk z 1 gema w pancerzu to 4 staty, koszt? ponad 100mln. Jak ktoś ma we wszystkim te gemy, jeszcze w jakimś ringu, w butach, to wychodzi ponad miliard złota za same gemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemow ponizej square sie nawet nie podnosi i tak.

 

prosze o jasniejsze wytlumaczenie bo ja pierwszy raz gram w ogole w jakiekolwiek diablo

 

gem to klejnot? square (kwadrat?)

 

P.S

 

a to pewnie nie domnie bylo, hehe

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gem to klejnot.

Square to rodzaj/jakość klejnotu. W PL Diablo ten akurat to sześcienny.

 

Tutaj masz je wszystkie i ich właściwości:

ENG: http://us.battle.net/d3/en/item/gem/

PL: http://eu.battle.net/d3/pl/item/gem/

 

(nie wiem jakie diablo masz)

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale nadal nie moge zrozumiec dlaczego nie znalazlem zadnego klejnotu nawet tego najgorszego a jestem juz w drugim akcie

 

podchodze do jubilera i nic, on czeka a ja zadnego swiecidelka nie moge mu dac

 

 

diablo oczywiscie ori najnowszy update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , to juz wszystko wiem...

 

krew krew krew, cos zaczelo jej malo byc w drugim akcie, na poczatku bylo jej duzo, moze sa jakies ustawienia, co do mocy postaci, zeby flakow bylo wiecej, gram barbara i jak narazie najwiecej flakow bylo w tych piekielnych podziemiach rzeznickich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, po długich bojach udało mi się w końcu złożyć 3 maszynki Dołączona grafika Znajdą się jacyś chętni do zrobienia ze mną uberów na dość wysokim mp tak aby wypadły części do pierścienia ? Dołączona grafika Od razu zaznaczę że raczej słabizna ze mnie tak że będę stać z tyłu :P

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad 1000 esencji poszło, dalej nic ciekawego :D

Gra karze nas za posiadanie dobrego geara. Szansa na upgrade jest bliska zeru.

Jak ktoś ma średnie itemy, tak upgrade do 300m na ah za slot, to spokojnie coś trafi. Wyżej, baaaardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy uber gearze ludzie wymieniają sprzęt, bo ten crafcony często nie ma odpowiedników na ah, ale cholernie dużo farta trzeba. Na rękawiczki kolo 700 esencji przewaliłem już pewnie i jedna trifecta się trafiła. A dps o ile wyższy to minimalnie, szkoda tracić resy.

 

@BLANTMEN napisz w grze, kkNd#1657 to zbierzemy ekipę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz co noszą streamerzy, którzy farmią te esencje jak roboty, ci z najlepszym gearem - 0 craftów. Szansa jest niesamowicie niska.

Żal trochę, bo "nooby" sobie ulepszają gear za darmo do poziomu teoretycznie tylko trochę gorszego niż twój, poprzez crafty, a ty nic nie zrobisz. Jeszcze cała ta sytuacja sprawia, że nawet jak coś trafisz, to potem dostaniesz ułamek ceny za item który będziesz chciał sprzedać (zastąpiony przez craft), bo zmniejsza się popyt na określone sloty, właśnie z racji na crafting i ceny są dużo niższe.

Moim, zdaniem ten patch jeszcze bardziej zaciera granicę między najlepszymi postaciami, bo oferuje tani dobry upgrade dla mas, a ci co są "na topie" i tak nic nie craftną.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli mówisz o nolife'ach których całym życiem jest ta gra to pewnie faktycznie ciężko o upgrade Dołączona grafika ale po znajomych widzę, że jednak się da. Tyle, że nie każdemu i nie na zawołanie...

 

btw nazywanie kogoś noobem w diablo to jakieś totalne nieporozumienie ;p to gra farta, ekonomii ah i pieniędzy, a nie skila...

Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przede wszystkim gra poświęconego czasu. Jak ktoś ma jedną postać, nie ogarnia jeszcze nawet jakie itemy są dobre, grał 50h, i craftnie sobie rękawice czy amulet, do niedawna warte na ah setki milionów. I nie jest to trudne, szansa na dobry gear tego typu jest dość duża.

A inna osoba gra od początku, spędziła mnóstwo czasu na ah szukając okazji, handlując (to wymaga skilla w d3, jedyna rzecz), ma tylko minimalnie lepszy gear, i jeszcze do tego stracił on na wartości kilkukrotnie :) Ja mówię ze swojej perspektywy, czuje że ten patch osłabił moją postać na tle innych, bo słabsi mają łatwo o upgrade, a ja stoję w miejscu.

 

A co do noobów, wbrew pozorom, sporo ludzi ma grube problemy żeby "ogarnąć" tą grę, począwszy od poskładania postaci która działa, skończywszy na poruszaniu się na ah (brak zdolności oceny co się opłaca itp).

 

Zmieniając temat:

Nagrałem jak działa mój WD na mp10, Vault of the Assasin:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do noobów, wbrew pozorom, sporo ludzi ma grube problemy żeby "ogarnąć" tą grę, począwszy od poskładania postaci która działa, skończywszy na poruszaniu się na ah (brak zdolności oceny co się opłaca itp).

 

Imho problemy to można mieć z takim starcraftem, gdzie wg profesjonalistów taktyka ma znaczenie dopiero powyżej ~200 akcji na minutę, a nie z ustawieniem skili wg schematów dostępnych na forach Dołączona grafika ludzie po prostu grają tak jak lubią i mają w nosie, że coś jest nieefektywne Dołączona grafika

 

 

kkNd!, HeatheN - dzięki za pomoc Dołączona grafika Ale tak jak się spodziewałem - craft totalny crap :/

 

Mi nie dziękuj, tylko pomogłem ustawic ;) anyway jeżeli myślisz o jakimś dobrym ringu, to wypada się przestawić na produkcję taśmową :D Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o innej grupie graczy. Ja myślę o tych co próbują grać efektywnie i nie wychodzi im to. Np ktoś ma schemat barba z forum, ustawi skille, kupi gear, i nie jest w stanie tym grać, ginie, nie resetuje berserka :wink: Sporo takich osób widziałem, nie mogli zrozumieć jak to działa i jak tym sterować. To smutne, ale tak jest. I tacy goście trafiają trifecty z craftu, 10% gorsze od itemów na który ktoś "pracował" w grze długie tygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o innej grupie graczy. Ja myślę o tych co próbują grać efektywnie i nie wychodzi im to. Np ktoś ma schemat barba z forum, ustawi skille, kupi gear, i nie jest w stanie tym grać, ginie, nie resetuje berserka Dołączona grafika Sporo takich osób widziałem, nie mogli zrozumieć jak to działa i jak tym sterować. To smutne, ale tak jest. I tacy goście trafiają trifecty z craftu, 10% gorsze od itemów na który ktoś "pracował" w grze długie tygodnie Dołączona grafika

 

tak to już jest, bogowie RNG nie dla wszystkich są przychylni

 

btw jak często się zdarza, że ze zwykłego moba wypada legendarny przedmiot? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial. Po czesci Cie rozumiem a po części nie. Przecież to tylko gra. Oparta zresztą na dużej losowości. Jako wytrawny gracz powinieneś wiedzieć ze masz takie same prawdopodobieństwo znalezienia czegoś jak wspomniany wczesniej noob (no może trochę większe bo masz 100pl).

Tu włożona praca w gre (a raczej czas poświęcony grze) nie koniecznie przekłada się na gear.

Pozatym do tej pory gear mieli Ci co duzo grali, nazbierali/kupili duzo kasy i potrafili "grac" na AH (giedzie:P). Teraz gdy blizz dal namiastke tego o co gracze prosili czyli mozliwosc zrobienia sobie samemu sprzetu to tzw "PRO" playerzy sie oburzaja bo ktos ma taki sprzet jak oni.

 

Nie odbierz mojego posta zle. Mam do CIebie szacunek i podziwiam Cie za takie zaciecie do grania ale nie powinienes czuc sie oszukany w grze opartej o losowe statysyki przedmiotow.

 

Skill... owszem zgodze sie .. wielu ludzi ktorzy nawet sciagna jakies buildy od innych nie potrafia ich uzywac. Sam znam wiele takich przypadkow. Jednak trzeba by uczciwie dodac ze kazdym buildem trzeba sie nauczyc grac.

 

Jak juz wczesnie sam linkowales gra zostala robiona z mysla o konsolach ... stad uproszczony system gry. Casual'owosc konsol sprawia ze od gier wymaga sie jdnak troche mniej i na tym tez cierpi diablo. Uwazasz jednak ze dodawanie prostemu H&S polegajacym na farmieniu jakis skomplikowanych mechanik jest dobre? Raczej nie. WIekszosc ludzi chce mielic hordy potworkow imiec z tego fun.

 

Sorka za taki elaborat ale jakos mnie tak palce poniosly ;] :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw jak często się zdarza, że ze zwykłego moba wypada legendarny przedmiot? Dołączona grafika

 

To niby losowe, ale wydaje się, że z 90% legend leci z elit. Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...