Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie gram. Nie chce mi się.

 

Może powrócę wraz z wydaniem patcha 1.09, bo na razie to nie widzę sensu grać w Diablo III. 1.08 nie wniesie wystarczająco dużo, abym mógł ochoczo do gry powrócić. Poza tym są jeszcze inne gry, z którymi warto się zapoznać. A kampania w Starcraft HotS mnie rozczarowała wielce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zly

Oj tam oj tam, w autostarcie mam... a jak się zrzuci na pasek to nie obciąża gpu ;]

 

Też już nie gram, nudy i jeszcze raz nudy :P żaden patch tego nie zmieni, może dodatek, ale jestem bardzo sceptyczny z takim cyklem utrzymywania gry jaki jest. Jak był ten news z PVP, że nie będzie aren bo nie spełnia idealistycznych wymagań i ambicji Blizzarda bla bla bla to była prawdopodobnie ściema jak już pisałem. Chodziło tak naprawdę o resource-y, które przerzucili na porta na konsole i pewnie do innych projektów. Jedyna słuszna droga to "try fast and fail as soon as possible", to by był ratuenk aby utrzymać diablo przy życiu. Niestety wygląda, że tak nie będzie, smutne...

 

Z braku konkurencji, prócz znienawidzonego PoE przez niektórych :P pewnie od czasu do czasu (raz na miesiąc) przebiegne się 10 minut z sentymentu i tyle mnie było w diablo ;p

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na dodatek, może wtedy gra uzyska drugą młodość, bo aktualnie od 3 miesięcy jest dla mnie trupem. Póki co młócę w PoE i muszę powiedzieć, że od czasu D2 żadna gra mnie tak nie zassała.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na dodatek, może wtedy gra uzyska drugą młodość, bo aktualnie od 3 miesięcy jest dla mnie trupem. Póki co młócę w PoE i muszę powiedzieć, że od czasu D2 żadna gra mnie tak nie zassała.

 

Ja musze zrobic 100 lev. A pozniej zobacze co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ubieram barba, marnuje się biedak na plvl 100 bez geara.

Ma to być ww/hota/rend ze skornem.

Stosuję kilka tricków, żeby było taniej, tzn. crafty, mempo bez crita (i tak 300m..), tyrael na klatę, buty bez ms.

Skorn jaki udało się snipnąć:

 

Dołączona grafika

 

I monk który zbierał esencje dla barba Dołączona grafika (195k unbuffed z sojem i 1.08 aps, kilka paragonów i dociśnie do 200k).

 

Dołączona grafika

 

Generalnie, recepta jak komuś się nudzi. Trzeba koniecznie coś zmieniać w postaci, ubrać kilka. Jak tylko się przestanie kombinować, i zacznie farmić 1 gearem i 1 buildem, gra natychmiast staje się potwornie nudna.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny trick, mempo za 300 baniek heh teraz gra coraz mniej soob i ceny ida jeszcze bardziej w gore, ostatnim razem jak sprawdzalem (kilka tyg temu) to za 300mln byl mempo z 3% cc i to nie byla zadna okazja. jak na moj gust to ten skorn nie pasuje ani do ww ani to Hota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego pasuje? Działa bardzo dobrze, zadajesz mniej trafień, ale silniejsze. Jeżeli masz około 2 aps z berserkiem, da się spokojnie utrzymać.

Ma jedną największą zaletę nad dualem, że rend jest ponad 2x mocniejszy. I wychodzi znacznie taniej mimo wszystko.

 

Mempo najgorsze 3cc są po 400-450 (str+vit jest od nich lepsze), 4cc to już 750m.

6cc i 9ias poza ah 5b+.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem to utrzymanie berserka, jedyny powód dla którego z dualem gra się łatwiej. Obrażenia nie są większe.

Co więcej, jeżeli używasz EF, to działa fear, obniża efektywny dps, to spora wada. Jak się zrobi builda bez EF, to dps idzie jeszcze daleko w dół. Ze skornem nie ma tego efektu.

Główną przyczyną mniejszej popularności skorna, jest fakt, że musisz mieć ias na wszystkim, żeby tym się dobrze grało, podczas gdy z dualem, wystarczy kilka przedmiotów.

Moim zdaniem powyżej pewnej granicy skorn>dw, z racji na właśnie mocny rend, i większy dps jaki się da z tego wyciągnąć.

 

Btw zużyłem 1100 esencji na barba i.. bieda :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rend z ww to uzywa jakas garstka ludzi bo to niepotrzebne, Furia, jak kto chce , na pewno fajna ale irytujaca. W kwestii dps to niestety sie mylisz, bo DW>skorn. Obrazenia WW przeciez nie zwiekszaja sie liniowo wraz ze wzrostem ias - im wyzszy prog tym wiekszy skok. no i 1h bronie maja 1300+ dps co jest niewiele mniej niz skorn.

 

Prosty przyklad,

(uwzglednnione 25% z berserka, ias na sprzecie)

 

majac 59% ias osiagasz prog 6.67 udezen/s

z tym samym iasem 2 topory 1.443 (11%) maja 10 udezen/s

 

tornado zadaje 60% dps broni, to przy takich warunkach ze skornem jest jakies 7400/s zeby DW osiagnelo taka wartosc to MH musi miec DPS 1227.

 

1h 1227 jest rownie dobre jak ten odpicowany skorn 1841 dps z rubinem za 100mln. I jeszcze zostaje wolne gniazdo na rubin albo szmaragd

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo testów na forach na ten temat, nie chcę się zagłębiać w szczegóły, masz te kalkulatory z tdps, I highendowy skorn wychodzi po uwzględnieniu wszystkich czynników tak samo jak dual z tym wyjątkiem, że high endowy dual, to samo echoing fury kosztuje znacznie więcej niż 2b.

 

Stwierdzenie że rend jest niepotrzebne. Trochę się zmienił styl grania barbem ostatnio, ludzie znajdują bardziej wydajne buildy, poszukaj na ten temat, a zobaczysz w jak dużym błędzie jesteś. Buildy pod keep depths 2 i kd2, bazują na rend, sam rend robi 90% dps, crit na mp10 kładzie białe potwory. Jest to szybsze niż dual wield z ww.

Siła tego builda polega na dodaniu rend do tornad, i razem zrównuje się to a nawet potrafi przewyższyć dual wield.

 

Obecnie tani barb w rend/ww pod farmę legendary w keep depths 2 czy skorpionów w crater 2 pod expa, to chyba najpopularniejszy build.

 

Dw takiego czegoś się nie da wyciągnąć:

 

 

idea hybrydy tego builda polega na tym, że dodatkowo możesz bić elitepacki szybko, hota na bossy, championy whirlwindem/tornadami, a trash rendem

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Also, just reiterating what others have said, Nephalem Valor stacks are now multiplicative, not additive. The simple calculation is:

 

[ 100%(base) + bonus from MP + helm ruby + ring] * [1 + Up to 0.75 from NV + Up to 0.30 for multiplayer]

 

na MP 10 po nabiciu NV5 mam 967% exp. z rubinem i pierscieniem (u mnie i u dziewuchy) blisko 1100%. W pełnym party bedzie 1300, a z itemami jeszcze wiecej. Mozna zapomniec o tym nerfie skorpionow;p

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży amuletu, zainwestowałem(na razie) 800kk w mniszkę, dps unbuff 250k, niestety cierpię na chroniczny brak vita Dołączona grafika - tylko 43k HP.

http://eu.battle.net...7/hero/14887597

Teraz poluję na Bezmiar Iny z dex min 190, vit min 260 + życie 11%.

W końcu craft zaczął wychodzić jako-tako...

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak myslalem, ale z sojem <cold> i zadajac AOE dmg moby nawet jak uciekaja to gina zanim wyjda poza zasieg. Przynajmniej tak jest u mnie z HotA. niski % fear i nie frustruje wcale. ogarnij jakies cold dmg Xavier ;p

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, grając głównie solo(70%) to EF czasami ratuje życie(mp9-10), ale rzeczywiście nie pozwala rozwinąć skrzydeł dla WKL,a - ta sytuacja głównie przy elitach(moby na one shot).

Jak gram w drużynie to WD i DH sypią ku...mi Dołączona grafika , ale moje buffy ratują trochę sprawę....

AS w EF dla obu broni jest nie do zastąpienia Dołączona grafika, swoją Furię kupiłem za jedyne 500kk i ciężko znaleźć coś lepszego, nie mówiąc o "czarnych" broniach. Cyrk się zaczyna gdy ktoś jeszcze w drużynie ma EF... Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak myslalem, ale z sojem <cold> i zadajac AOE dmg moby nawet jak uciekaja to gina zanim wyjda poza zasieg. Przynajmniej tak jest u mnie z HotA. niski % fear i nie frustruje wcale. ogarnij jakies cold dmg Xavier ;p

 

Na barbie możesz się jeszcze ratować, grając ww/sprint i EF na offhand. Na monku będzie fear leciał, nie da się temu zapobiegać.

Cold soj pomaga, ale dalej uciekają.. tylko trochę wolniej. To nawet nie jest problem, że coś ci ucieka na drugi ekran, ale wystarczy, że elity się rozejdą lekko, już hota nie trafiasz całego packa. Próbowałem tak grać, z cold sojem, nie wytrzymałem nerwowo Dołączona grafika

A propos tego, najlepsi są goście w grach pub, tam każdy barb ma EF w main hand na buildzie ww.. z tego to praktycznie 100% fear cały czas jest czego tylko dotkną. I jeszcze nikt nie używa cold na niczym.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...