Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój, obnosić się? Dołączona grafika 2000 godzin gry, i drugie tyle na AH, to wychodzi złotówka na godzinę. Nie ma się czym obnosić.

 

 

Nawet nie widzisz co jest zle. Piszac ze zarabiasz taka sume pieniedzy na grze promujesz model rozgrywki ktory jest zly do szpiku kosci i doprowadzil do obecnej sytuacji z cenami na ah i frustracji graczy, ktorzy grali normalnie. To ze sa wieksi cwaniacy od ciebie nic nie znaczy. Gry to rozrywka a nie biznes i kazdy kto zanienia to w biznes psuje rozgrywke innym. Kazdy kto kupił lub sprzedal zloto za pieniadze, kazdy kto sprzedal lub kupil przedmioty za pieniadze przyczynil sie do wzrostu cen na AH i przeniesieniu handlu najlepszych itemow poza ah ( powodzenia szukac np furii z str cd i dps 1150+ na ah). Fakt ze blizz umozliwil to albo wystarczajaco nie utrudnil, ale ostatnie slowo co do tego jak wykorzystac RMAH i gre nalezalo do graczy, a ci w wiekszosci wybrali "profit". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie widzisz co jest zle. Piszac ze zarabiasz taka sume pieniedzy na grze promujesz model rozgrywki ktory jest zly do szpiku kosci i doprowadzil do obecnej sytuacji z cenami na ah i frustracji graczy, ktorzy grali normalnie. To ze sa wieksi cwaniacy od ciebie nic nie znaczy. Gry to rozrywka a nie biznes i kazdy kto zanienia to w biznes psuje rozgrywke innym. Kazdy kto kupił lub sprzedal zloto za pieniadze, kazdy kto sprzedal lub kupil przedmioty za pieniadze przyczynil sie do wzrostu cen na AH i przeniesieniu handlu najlepszych itemow poza ah ( powodzenia szukac np furii z str cd i dps 1150+ na ah). Fakt ze blizz umozliwil to albo wystarczajaco nie utrudnil, ale ostatnie slowo co do tego jak wykorzystac RMAH i gre nalezalo do graczy, a ci w wiekszosci wybrali "profit". 

 

Cwaniacy? NIe rozumiem o co ci chodzi. Przecierz wyraźnie napisałem, że nigdy nie grałem pod zysk, nigdy nie flipowałem itemów w tym celu, nie używałem rmah przez ponad rok. Napisałem tylko tyle, że wreszcie kiedy gra mi się znudziła, kiedy miał wyjść patch z itemizacją (opóźniony), to zwyczajnie wystawiłem gear, który i tak straciłby wartość, leżąc na nieużywanym koncie. Gdzie jest tutaj jakieś cwaniactwo czy promowanie czegokolwiek?

Pozbycie się geara po takim czasie gry, a ciągłe kombinowanie jak wycisnąć pare euro, ślęczenie na ah, snipując ludziom sprzed nosa itemy za gold, żeby je natychmiast wystawić na rmah, to zupełnie inna forma aktywności, której nigdy nie popierałem.

 

Handel będzie zawsze istniał w grze opartej na itemach, nie będzie rmah, będą fora, nie zatrzymasz tego, o ile wszystko nie będzie account bound. Jedyna różnica takiego modelu, to sztuczne utrudnienie casualowym graczom dostępu do handlu (bo nie chce im się używać np d2jsp). Jak ktoś chce kupić gear, i tak kupi. Nawet w modelu account bound, można kupić sobie całe konto (tak robili bodaj w world of warcraft).

Jedyne rozwiązanie tego, to gra oparta wyłącznie na skillu, nie na przedmiotach i rng, czyli coś w stylu starcrafta 2.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie chce analizowac co robiles a czego nie robiles albo robic z ciebie kozla ofiarnego, to bez znaczenia. Obojetnie czy te 2000h jak napisales spedziles na ah flipujac itemy czy gapiac sie na aukcje, koniec koncow sprzedales gear za kase i dolozyles swoje 3 grosze. W najlepszym przypadku zaprzepasciles 4000 h uczciwej rozgrywki w ciagu kilku dni i to nie jest bez wplywu na reszte graczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zaprzepaściłem? Jaki to ma wpływ na grę innych graczy. Chcesz ścigać się na to kto ma lepszy gear, w grze która bazuje na handlu, nie handlując? Albo handlując tylko w trybie "self found"? Takie rozumowanie miałoby sens, gdyby te zasady obowiązywały wszystkich graczy. 

Gra dalej umożliwia granie for fun, robienie runów ze znajomymi, jeżeli nie przejmujesz się kto ma jaki gear. Tego nikt nikomu nie odbiera, i to co robią inni nie ma tutaj żadnego wpływu. Co innego kiedy chcesz porównywać gear z ludźmi którzy handlują, flipują. Nawet gdyby nie było w obiegu prawdziwych pieniędzy, dalej najlepszy gear mieliby ci którzy nie grają, tylko handlują. Nawet gdyby nie było złota, wyłącznie handel wymienny, to dalej daje wielokrotnie lepszy profit niż farma.

 

Nie rozumiem w czym tutaj jest problem, takie są zasady tej gry, i zawsze były, było wiadomo od początku. Można mieć pretensje do blizza że zrobił taką grę, a nie do gracz którzy w nią grają.

 

I btw, chcesz powiedzieć że, gdybyś uzbierał gear warty kilka tysięcy, grając po swojemu, i gra by ci się znudziła do poziomu, że nie możesz na nią patrzeć. Zostawiłbyś wszystko na koncie, albo rozdał, i odinstalował, czy sprzedał za pieniądze? Mając świadomość, że jeżeli gear zostawisz, to po patchu nie będzie on już nic warty.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie czepiam sie handlu tylko tego ze angazowanie sie w handel z wykorzystaniem prawdziwych pieniedzy wypacza istote gry jaka jest rozrywka. Jak to wplywa na innych? Wplywa tak ze gracze ktorzy nie chca, z roznych powodw, placic extra $$ za to zeby posiadac lepsze przedmioty sa zwyczajnie odcieci od dostepu do nich. Co wiecej, przedmioty ze srednimi statystykami automatycznie staja sie najlepsze i trzeba za nie placic wiecej. Wtedy kolejna grupa graczy traci cierpliwosc i nie kupuje rpzedmiotow ale kupuje zloto. I ceny znow rosna bo teraz spolecznosc jest bogatsza i zaplaci wiecej.  I nie, nie mozesz winic za to Blizza, bo to ty decydujesz co robisz w grze. Masz wolna wole i ty podejmujesz decyzje. "Don't blame me, blame the system", jakie to wygodne.

 

 

 

I btw, chcesz powiedzieć że, gdybyś uzbierał gear warty kilka tysięcy, grając po swojemu, i gra by ci się znudziła do poziomu, że nie możesz na nią patrzeć. Zostawiłbyś wszystko na koncie, albo rozdał, i odinstalował, czy sprzedał za pieniądze? Mając świadomość, że jeżeli gear zostawisz, to po patchu nie będzie on już nic warty.

 

Na podstawie moich doswiadczen w innych grach, pewnie zostawilbym na koncie. No chyba ze bym przymierał głodem, ale nie popadajmy w skrajnosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dyskusyjna kwestia. Dla niektórych kupowanie itemów za prawdziwą kasę i zabawa w diabloprogress to rozrywka. Definicja pojęcia "fun" jest dość szeroka. Idąc tym tokiem rozumowania, sprzedając gear za pieniądze, sprawiasz dużo radości ludziom którzy je kupują. Wszystkim nie dogodzisz.

Handel za kasę zawsze będzie, o ile będzie czym handlować. Jeżeli zdobycie określonych środków kosztuje czas, a czas = pieniądze.

 

Blizzard daje taką grę a nie inną, opartą na jasnych zasadach. Jak można nie winić ich za to jak zaprojektowali swoją grę?

Nie chcę dawać tutaj zbyt wyszukanych przykładów, ale idąc tym tropem, ktoś mógłby ci zarzucić, np granie buildem który jest OP. To nie wina blizzarda że nie potrafią balansować skilli, tylko graczy którzy to wykorzystują. itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litosci, to byla tylko metafora / analogia. Nie nazywam ciebie złodziejem tylko pokazuje na przykladzie , ze to osoba wykonujaca jaka akcje jest bezposrednio za nia odpowiedzialna a nie system badz sprzyjajaca okolicznosc.  Na prawde uwazasz ze bym ci ublizal na forum w tak oczywisty i bezczelny sposob? Ehh

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale mam wrazenie ze jakis lurker ktory nie chce sie ujawnic siedzi w tym topicu i minusuje wszystko i wszystkich ktorzy nie pisza i nie mysla tak jak on. Sam juz za pare noob-pytan (no jestem casualem i lubie tak grac) dostalem czerwonego minusa. I tym razem tez nie wytrzymal i sprzedal Wam po jednym minusie tylko za to ze prowadzicie kulturalna rozmowe o - jakby nie bylo - grze. Nikt nikomu nie ubliza i nie lamie zasad a jedynie wypowiada swoje opinie. [/OT]

 

A sam nie mam nic przeciwko kupowaniu i sprezdawaniu na AH/RMAH (choc poza kupnem gry nie wydalem ani grosza wiecej) bo cos czuje ze jakby userzy tego nie robili to blizz sterowalby gospodarka i wrzucal "swoje" przedmioty. To firma ktora chce zarobic jak wielu innych i niestety musimy sie z tym pogodzic. Jedyne co mnie troche "zabolalo" to fakt ze mimo ilustam-set godzin najlepsze co mi wypadlo to trifecta warta moze z 60kk. A tak liczylem na "Drop 2.0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek przesyłam link do mojego barba:

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/PeTeRa187-2793/hero/22054212

 

Wracam do gry po kilkumiesięcznej przerwie i do wydania mam 100m. :)

 

Barb był budowany pod farmienie mp0/m1. Z tego co się orientuje chyba dużo się pozmieniało i warto bić wyższe mp.

Pytanie co zmienić w gearze, żeby skutecznie farmić wysokie mp w buildzie WW? Czy za 100m można coś w miarę dobrego ogarnąć?

 

Proszę o pomoc. :)

 

ps. Jaki akt się teraz farmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie za 100m, poszukaj builda z whirlwind/rend, za 100m mozna robic mp10 z zamknietymi oczami takim barbem, tyle ze lepiej oplaca sie omijac elity, bo za dlugo sie je bije. Jest sporo poradnikow, czy vodow ze streama, gdzie podaja dokladnie jak ubrac takiego barba w okreslonym budzecie. Co ciekawe jezeli te poradniki maja np. pare miesiecy, to ten sam gear kupisz dzis taniej, albo za tyle samo kupisz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak ms - wymień karwasze na lacuni z cc lub/i jak się trafi okazja to spodnie na te z zestawu iny, możesz zrezygnować z pasa ik na rzecz godziny czarownic, pasuje podbudować as bo prawie go nie masz; można również wsadzić lepsiejsze rubiny.

 

Polecam wypróbować build na hota/rend, mi osobiście lepiej się grało aniżeli ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"weapon mastery, ruthless (50% crita i 5% crit chance) i brawler (30% obrażeń w melee)." Za brawlera wziąłem brak spadania furii + regeneracje. Raki zmieniłem na setówki króla co daje 3 bonusy. W sumie dużo lepiej mi się tak gra. DPS spadł nie znacznie, ale za to nie ma już w ogóle problemu z ms. Dostaje tyle furii, że mogę i tak biegać non stop na sprincie. Mobki na mp10 pierwszy akt padają raczej bez problemu (no może troszkę trzeba przy nich postać :) ), a dzięki 9% ls praktycznie w ogóle nie padam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się używać pasywa który gwarantuje brak spadania furii. Generujesz tyle furii z tornad, że ten pasyw nie ma znaczenia. Brawler daje potężny bonus do obrażeń.

Jak zaczniesz się kręcić, to już nigdy nie powinno zabraknąć furii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wychodzi barb w budżecie.
Teraz jak blizz po raz kolejny zapewnił, że nawet nie pracują nad następnym patchem, ceny lecą jeszcze bardziej, a ruch na rmah zwolnił niemal do 0.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ze względu na brak czasu rozważam sprzedaż mojej Mniszki Dołączona grafika

Jeśli ktoś chętny na EQ po pisać - PW lub w grze Xervaen#1277

 

05.07.2013 Edit

Cena aktualna to około 570Euro(suma poszczególnych "itemów").

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...