Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

 

In diablo 2, there was no market, so drops were balanced so that as you killed things, you'd get good drops.

 

In diablo 3, if everybody got that number of good drops, the market would be flooded, so each person gets less drops.

 

By removing the RMAH and AH, they can make it so each person's drops are now fair and balanced, and you can PLAY THE GAME AND JUST HAVE FUN.

 

Mroczniejszy klimat dodatku, brak AH i poprawiony loot: czyżby miały wrócić stare dobre czasy? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nooba: gram na X. Czy jak sprawia mi trudność zabicie Skeleton Kinga barbem na poziomie normal to coś jest ze mną nie tak? Wydaje mi się ze ta moja postać to jakiś straszny leszcz, ale ani nic dobrego nie znajduję ani tym bardziej kasy na zakup czegoś lepszego. Do dziś pamiętam jak od poprzedniego Diablo odbilem sie właśnie z tego powodu: początek jest totalnie z du.py, byle szkielet czy inny zombie jest w stanie nas oklepac :/

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to aż tak dużo nie zmieni. Co powstrzymuje ludzi przed handlem na d2jsp? Teraz tylko casualowy gracz będzie miał utrudniony dostęp do handlu. Jak ktoś ogarnia fora typu djsp, to będzie dalej miał dużo lepszy gear niż będzie w stanie znaleźć. Duża zmiana dotyczy np, możliwości sprzedania czegoś za pieniądze. Brak rmah, drastycznie obniża ilość chętnych, bo większość tych samych osób które korzystały z rmah, nigdy nie wpłaci pieniędzy przez paypala, do transakcji za pośrednictwem jakiegoś forum. Może to zmniejszy inicjatywę botterów..

Kwestia dropów to bardzo relatywna sprawa, mamy porównanie do super wyśrubowanych rolli itemów z AH, dlatego wydaje się nam że gear który wypada jest słaby. Jak by zostawili stary loot, tylko dali reset laddera i wywalili AH, to nie koniecznie to co wypada byłoby takie kiepskie. W przypadku braku porównania do doskonałych wersji przedmiotów, itemy już tak źle nie wyglądają. Nie musi mieć wszystko po 500 statsów jak na konsoli, żeby powodować uczucie dobrego dropa. Wszystko zależy do czego dany gear porównujemy.

 

 

Pytanie nooba: gram na X. Czy jak sprawia mi trudność zabicie Skeleton Kinga barbem na poziomie normal to coś jest ze mną nie tak? Wydaje mi się ze ta moja postać to jakiś straszny leszcz, ale ani nic dobrego nie znajduję ani tym bardziej kasy na zakup czegoś lepszego. Do dziś pamiętam jak od poprzedniego Diablo odbilem sie właśnie z tego powodu: początek jest totalnie z du.py, byle szkielet czy inny zombie jest w stanie nas oklepac :/

 

 

Może zły build? Ale jeżeli to normal to za dużo możliwości do zmian nie masz.

Generalnie musisz unikać tych silnych ataków, rozpoznaj animację kiedy te ataki występują i uciekaj w odpowiednim momencie. Jest to tak zrobione, że jeżeli skupisz się na animacjach jakie boss wykonuje, możesz przewidzieć co zrobi, i uniknąć obrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normal bo reszta i tak jest zablokowana na początku. A na easy nie chciałem...bo to easy. Inna sprawa, ze czytałem w sieci ze konsolowe easy jest bliżej normala na PC, ale nie grałem to nie wiem. Grę raczej kupiłem do splita, ale z ciekawości pogralem sam i jaj nie urywa, przynajmiej jak na razie. Dialogi i fabuła tak blada, ze wręcz pomijalna. Mam nadzieję ze choć trochę sie rozkręci.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC masz trudność w postaci Monster Power tylko, od 0 do 10. Gra jest raczej łatwa, na zero to wręcz spacerek. Samą grę przechodzisz 4 razy, normal, nightmare, hell i inferno i monster power to mnożnik ilości życia i obrażeń potworów, który jest taki sam dla normal, nightmare i hell, ale na inferno jest znacznie zwiększony.

Dla przykładu na normalu/nm/hell na monster power 10, potwory robią 200% obrażeń względem MP0, i mają 400% życia względem 0.

To samo MP10 ale na inferno daje: 371% obrażeń i uwaga 3439% życia względem mp0 Dołączona grafika

 

Najlepszy komentarz z reddit podsumowujący usunięcie AH Dołączona grafika

 

They've gone to great lengths to avoid implementing commas.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to aż tak dużo nie zmieni. Co powstrzymuje ludzi przed handlem na d2jsp? Teraz tylko casualowy gracz będzie miał utrudniony dostęp do handlu.

Top stuff i tak szedł poza AH/RMAH wiec tu sie nic nie zmieni.

Dla casualowca  AH/RMAH  były solą w oku, gdy widział ceny. Hiperinflacja golda spowodowała że boty miały prawo bytu.

Imho zmiana na ogromny plus, teraz nawet friend gdy coś dropnęło biegł na AH z nadzieją na zysk...gdy pozbędą się AH pewnie zachowa w skrzynce lub też wymieni (pytanie na co, wszak tu run nie ma:D) a gold straci na znaczeniu. 

Ogólnie casualowiec teraz, poluje na AH na okazję by zdobyć lepszy sprzęt, po tych zmianach będzie musiał grać by zdobyć lepszy sprzęt;)Dołączona grafika

A teraz AH zalane jest wszystkim...masa sprzętu który większość przerabia na siarkę....to zniknie, a w oknie czatu gdy pojawią się oferty to już na troszkę lepszy stuff, który siłą rzeczy nie będzie war miliardów;)

Oj ja to bym się cieszył gdyby jeszcze loot był wspólny;( Dołączona grafikaDołączona grafika najlepsze momenty z d2 to ballruny i to gorączkowe klikanie po ekranie:D:D w oczekiwaniu na drop:D

 

Ale trzeba zobaczyć jak to wyjdzie w praniu

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nooba: gram na X. Czy jak sprawia mi trudność zabicie Skeleton Kinga barbem na poziomie normal to coś jest ze mną nie tak? Wydaje mi się ze ta moja postać to jakiś straszny leszcz, ale ani nic dobrego nie znajduję ani tym bardziej kasy na zakup czegoś lepszego. Do dziś pamiętam jak od poprzedniego Diablo odbilem sie właśnie z tego powodu: początek jest totalnie z du.py, byle szkielet czy inny zombie jest w stanie nas oklepac :/

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

http://www.diablowiki.net/Diablo_3_console#Difficulty_Levels

 

Easy = Equivalent to Monster Power 0

Normal = Equivalent to Monster Power 2

Hard = Equivalent to Monster Power 4

Master I: +60% Magic Find, +60% Gold Find, +120% XP Bonus (Equivalent to Monster Power 6)

Master II: +70% Magic Find, +70% Gold Find, +140% XP Bonus (Equivalent to Monster Power 7)

Master III: +80% Magic Find, +80% Gold Find, +160% XP Bonus (Equivalent to Monster Power Dołączona grafika

Master IV: +90% Magic Find, +90% Gold Find, +180% XP Bonus (Equivalent to Monster Power 9)

Master V: +100% Magic Find, +100% Gold Find, +200% XP Bonus (Equivalent to Monster Power 10)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie bedzie duzo lepiej, ale poza kupowaniem sprzetu, AH to byla duza wygoda z materialami do craftu. Kupowanie na forum wcale nie jest wygodne a podnosic kazdy przedmiot i rozkladac u kowala to juz w ogole tragedia. Mogliby  zostawic taki maly bazarek na "commodities".  Handel w d2 to byla tragedia, jesli usuna AH 'tak po prostu' to i tu bedzie tragedia. Spam na chatcie i d2jsp.

 

edit

 

cena kamieni i tomow juz jest dwa razy wyzsza niz wczoraj wieczorem, ludzie robia zapasy...

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że loot 2.0 raczej nie będzie w tym roku nawet, więc może razem z zamknięciem AH? Nie wydaje się, żeby dodatek miał wyjść tak szybko.

Bez AH gold poważnie straci na znaczeniu, będzie raczej handel wymienny dominował. Gold będzie pewnie służył głównie do craftowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze teraz ludzie mają kilka tyś składników do craftu i mają wielkie g*** czasem z rollami

Może w loot 2.0 wystarczy tyle ile gracz wydziabie? Jeśli tak to AH nie potrzebne, i bezsensowne kupowanie składników na zapas

 

Po drugie, spam na czacie.....nie martwię się o to, jak ludzie zrozumieją że nie ma sensu spamować byle g***, to zostaną tylko te wartościowsze przedmioty (nie mówię o endgamie, bo jego miejsce będzie na d2jsp)

 

Teraz wyłączenie AH byłoby katorgą. Ale wyłączenie AH przy Loot 2.0 nie wydaje mi się takie straszne......panowie na konsolach mają loot 1,5;) bez AH i wymiatają:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmiana na duży + ale co teraz robić z EQ?

Mam trochę golda("x"kkk) oraz EQ za troche więcej-lub miałem, sprzedawać czy nie oto jest pytanie?

Dodatkowo, sama likwidacja AH(RMAH) bez resetu lub zmiany waluty nic nie wnosi dla osób używających d2jsp(też używam aby nie było), tylko ceny wzrosną a środkiem płatniczym będą kamienie(rubiny, szmaragdy, diamenty, itp. i dla odważnych PayPal). Z drugiej strony osoby które grają od premiery(JA) będą w "plecy" a samymi paragonami (2.0) samopoczucia mi nie poprawią...

Teraz ceny kamieni oraz składników do  "kraftu" zachowują się jak "kobieta w ciąży"...

 

Jak żyć...??? :)

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że loot 2.0 raczej nie będzie w tym roku nawet, więc może razem z zamknięciem AH? Nie wydaje się, żeby dodatek miał wyjść tak szybko.

Bez AH gold poważnie straci na znaczeniu, będzie raczej handel wymienny dominował. Gold będzie pewnie służył głównie do craftowania.

Bankowo zamkną ah a później będzie loot 2.0. Tylko, że patrząc na statystyki to obecny sprzęt jest kiepski w porównaniu do tego co będzie w dodatku. Z kolei złoto przyda się do craftu więc pozostaje chyba jedynie czekać jeśli ktoś (tak jak ja) nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fakt, ze podali dokaldna date wylaczenia (co samo w sobie jest niezwykle) wskazuje ze krotko po tym nastapi  loot 2.0 i w odstepie kilku miesiecy max - dodatek.  Gra w obecnym systemie bez AH jest zupelnie bez sensu, moze nawet bedzie tak ze wylacza AH tym samym patchem co wprowadzi loot 2.0. 

 

Witam,

Zmiana na duży + ale co teraz robić z EQ?

Mam trochę golda("x"kkk) oraz EQ za troche więcej-lub miałem, sprzedawać czy nie oto jest pytanie?

 

 

Na twoim miejscu pozbyl bym sie takich drogich rzeczy i wiekszosci zlota. Kup jakies zamienniki zeby w miedzyczasie robic paragony i potem zaczac gre na rozsadnym MP w dodatku.  Jedyna pewna rzecz dzis to doswiadczenie, wszystko inne to niewiadoma. zostaw kilkaset mln a reszte sprzedaj za fg na D2jsp, solidna i uniwersalna waluta.  Chyba ze wolisz $$ ale to inna sprawa.

 

Ciekawa dyskusja na ten temat:

 

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź... Ale dalej nie jestem przekonany co robić, i ta sytuacja coś mi przypominała.

 

"Panie premierze jak żyć?"

http://www.youtube.com/watch?v=f9bux0oHj8E (czyt. nikt nic nie wie...)

 

Reasumując zamykamy AH , OK, ale jakie konsekwencje oraz następne kroki. Dlaczego gracze od premiery mają być w "plecy", sam dorobiłem się na "resellu" i tyle godzin gry + czas na AH co mi da? Nie chodzi tu o golda ale o wyrozumiałość i sprawiedliwość, fakt iż D3 kieruje się do zarysu D2 i to na +, lecz jeśli Blizz zaniedba "starych" graczy którzy godzinami dochodzili do tego co mają, bez rekompensaty to mogą czuć się zawiedzeni i zrezygnować z dalszej gry.

 

PS. Bezpartyjny jestem, bo nie ma kogo wybrać... Aby ktoś się nie przyczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xav przecież D3 to nie państwo ani nie praca ;) W rzeczywistym świecie nie ma sprawiedliwości a w grze jej się doszukujesz? Gra z założenia to rozrywka, więc tak to traktuj a nigdy nie będziesz miał takich dylematów, które masz teraz. Blizzard nie ma żadnego obowiązku dbać o tych co bili xk godzin w grze (w tym i ja) bo i dlaczego?

Znajdź "prawdziwe" zajęcie/hobby w którym ciezka praca przekłada się na sukces ;) W branży gier to tylko esport, reszta to rozrywka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam grac na Ladderze, wiec wlasciwie nie interesuje mnie ten caly syf ktory bedzie na NL bo i tak zaczynam od zera. Nie musze sie tez martwic o zloto i to co mam na sobie. Generalnie jestem wyluzowany :) Biedny i wyluzowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki "jebni...ty" nie jestem aby przejmować się grą Dołączona grafika

Z tego co zauważyłem i wyczytałem to należy sprzedać wypasione Eq kupić coś tańszego aby dało się grać a kasę zainwestować w gemy(ceny ic skaczą do góry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam grac na Ladderze, wiec wlasciwie nie interesuje mnie ten caly syf ktory bedzie na NL bo i tak zaczynam od zera. Nie musze sie tez martwic o zloto i to co mam na sobie. Generalnie jestem wyluzowany Dołączona grafika Biedny i wyluzowany Dołączona grafika

 

czy info o wprowadzeniu laddera jest potwierdzone ? jak tak to chętnie wrócę do gry :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź... Ale dalej nie jestem przekonany co robić, i ta sytuacja coś mi przypominała.

 

"Panie premierze jak żyć?"

http://www.youtube.com/watch?v=f9bux0oHj8E (czyt. nikt nic nie wie...)

 

Reasumując zamykamy AH , OK, ale jakie konsekwencje oraz następne kroki. Dlaczego gracze od premiery mają być w "plecy", sam dorobiłem się na "resellu" i tyle godzin gry + czas na AH co mi da? .

Gram od premiery, sprzęt mam dobry, ale nie na tyle by cokolwiek na d2jsp poszło. Z prostej przyczyny gralem, co dropnelo (a że farta nie miałem:P) to sprzedalem, nie bawilem sie w resell (nie bawilo mnie to).

 

Pamiętajcie że loot 2.0 moze namieszac wiecej niz brak AH/RMAH.....imho teraz pozbylbym sie wszystkiego co jest cos warte. Pytanie tylko najważniejsze w co zainwestować.... pewnikiem kamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...