Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gust.

 

Co do nowego patcha w ros, duuży buff expa. Po 5 minutach gry na paragonie 203, wbiłem 1/4 nowego levela..

Druga rzecz, wydaje się że zmniejszyli hp potworów i zwiększyli ich obrażenia. Hp do około 1/3 tego co było.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera RoS zbliża się nieubłaganie, a ceny itemkow ani drgna. Topowe itemki kosztują kupe golda, troszkę to dziwne w obliczu braku modyfikacji legacy itemkow. Chyba lepiej teraz trochę zarobić, niż potem zostać z nic nie wartym przedmiotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera RoS zbliża się nieubłaganie, a ceny itemkow ani drgna. Topowe itemki kosztują kupe golda, troszkę to dziwne w obliczu braku modyfikacji legacy itemkow. Chyba lepiej teraz trochę zarobić, niż potem zostać z nic nie wartym przedmiotem.

 

Też myślałem że przed premierą ceny mocno polecą w dół, ale ludzie nadal kupują najdroższe kamienie za 20M. Pewnie spora część nie wie o zmianach w dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta. Ja nawet bez problemu 1kkk golda sprzedałem.

Większość ludzi po prostu gra i płaci za itemy

:-)

 

Sent using Tapatalk

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie zamowic pre-order od Blizzarda za £22 z ich US strony.

 

Diablo 3 za funty z USA? :D  Jak zalogujesz sie na konto to i tak region zmieni sie na EU i dostaniesz cene w euro. Klucze i tak sa po 100zł u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten hype jak podstawka wychodziła eh.. fajnie było. Wprawdzie nie dało się zalogować o północy, ale następnego dnia, i duże problemy były potem ze stabilnością.

Nie spodziewałbym się takich problem w przypadku rosa, z wiadomych przyczyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Starych itemów nie można w ros u mystica przerobić na lepsze, więc są bezużyteczne.

Żadne materiały do craftu z podstawki nie mają zastosowania w ros, są tam nowe. Poza może gemami, ale marquise gemy (najwyższe w podstawce), wypadają w ros jak cukierki, mam w becie prawie 1000 każdego rodzaju..

Jedynie gold może się przydać, jeżeli nic nie zmienią, bo niektóre rzeczy sporo kosztują, a jednak gold zbiera się dość wolno.

Podobnie puzzle ring można na merca sobie zostawić, bo nowy puzzle ring działa inaczej (robi goblina który chodzi i zbiera niebieskie itemy, wyrzuca co ileś rare albo legendary). Nie działa na najemnikach. Stary puzzle ring, który spawnuje goblina co ileś minut, działa na najemniku.

Chyba jedyny przedmiot, który mi przychodzi do głowy, mający jakieś zastosowanie w ros.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy są, dużo. Sety, legendary, z tym że, wszystkie legendary są pozabawione unikalnych modów, tak jak niektóre z dropa.
Więc te legendary to trochę jak coś pomiędzy rare a legendary, bo to rare z nieco wyższym statem (np. jak rare buty mogą mieć max 400 primary, 400 vitality i tam 90 all res, to legendary moze miec 500/500/100).
Sety są też słabsze, niż te dla klas, które można mieć z dropa, często są też mniejsze, np. z 3 części, dają trochę statsów, jakąś redukcję obrażeń itd. Bonusy za full set w większości wypadków nie są zbyt dobre.
 
Zastosowanie tego geara, to coś typu, jak chcesz mieć nieco lepszy item niż rary, ale nie masz szczęścia w znalezieniu dobrych setów/legendary pod ten slot.
Minusem jest cena, te sety/legendary do craftu, wymagają specjalnego materiału, który wypada z określonego bossa w grze (te mini bossy z fioletową nazwą rozsiane po całej grze). Można sobie wygooglować kto dropi jaki materiał, ale często wtedy wymaga to np. kilkudziesięciu podejść, żeby akurat dropnął dany materiał do craftu..
Druga rzecz to, większość tych przedmiotów, wymaga do craftu, najwyższy tier gema.. A koszt takiego gema to 27 marquise i około 10m golda, za jeden craft. Żeby trafić dobry roll, często trzeba craftować dany przedmiot kilka, albo kilkanaście razy, co kosztuje odpowiednią ilość materiałów z bossa (setki runów), i dużo gemów, a co za tym idzie złota. Jak trafimy coś prawie ok, to jeszcze zostaje reroll u mystica, tego jednego affixa. Tutaj też, jeżeli nie mamy szczęścia, np po 20 rerollach, koszt każdego kolejnego, rośnie do tego stopnia w złocie, że może się opłacać craftnąć nowy item.
 
Generalnie te receptury pod legendary i sety, są dość rozczarowujące.
Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dropie jaki jest teraz, to żeby zebrać set będziesz musiał grać ostro przez miesiące (ostro to hardcore typu 10h dziennie).

Bardzo ciężko solo zebrać set, trzeba grać np. w teamie złożonym z twojej klasy, i dzielić się dropem, to najszybsza opcja.

 

Generalnie, myślę że sporo ludzi będzie niezadowolonych z dropa, jak tak zostawią. Drop typu 1 legendary na godzinę, czy ciut więcej jak jesteś wydajny, to mało, biorąc pod uwagę że masa legendary nie ma żadnych unikalnych modów, i zwyczajnie jest śmieciem, do tego trzeba trafić odpowiedni roll na itemach. Smart loot to jedno, ale dalej często wypadają słabe rolle, typu np. amulet bez crita, speeda i crit bonusa, i do tego z vitality zamiast primary statem. Nawet jak to jest ten brakujący element setu, i pójdziesz z tym do mystica, item jest tak słaby, że rujnuje cały set.

 

Albo np. są legendary, które mogą wypaść tylko z bounty, w danym akcie. Np. ring który gwarantuje 1 poziom set bonusa, na wszystkich noszonych setach. Z tym ringiem można np. nosić 4/5 setu, dwa różne, i dopełni oba sety do 5/5 itd, albo po prostu zamiast jakiejś części setu, która jest słaba albo nam brakuje. Jednym słowem, jeden z lepszych ringów w grze. I teraz czasy, w których wypadało tyle legendary z bagów odeszły, nie ma już, że po sesji na normalu, otwieramy np. 50 bagów, wypada nam 20 legendary/planów. Teraz z takiej paczki wypadnie 1 albo 0 np. Wyobraź sobie ile trzeba grać, żeby dostać ten konkretny ring, i jeszcze można użyć tylko bagów z a1, nie z wszystkich aktów. No i żeby miał jakieś statsy. Ja ten ring miałem raz, ale to z czasów znacznie większych dropów, to wypadł bez crita/cb/as więc był fatalny. Fajna musi być mina gracza, który przy obecnym dropie, farmi te bounty przez miesiąc i dostanie coś takiego :D

 

Dochodzi jeszcze element braku geara dla innych klas. Grając dh np. nie wypadają bronie melee, tarcze, 99% itemów ma dex. I teraz jedyna szansa, że jakiś item sobie odłożysz dla barba, to musi ci wypaść idealny roll czegoś, i sobie zamienisz dex na str. Ale w praktyce nigdy takie coś nie leci, trzeba rollnąć na czymś sockety, resy, itd. Więc zostajesz z dexem. Żeby pograć inną klasą musisz grać w praktyce od zera, przebijać się przez te wszystkie fazy geara, i grać początkowo bardzo powoli. Nie da się zamienić geara i sobie zagrać endgame inną klasą. Efekt uboczny smart loot.

 

Druga rzecz, to dość irytuje na klasie którą się gra nawet. W ros dużą różnicę robią te bonusy do skilli. Każdy skill może mieć po 15% obrażeń z 3 źródeł na przedmiotach (podobnie jak w klasyku, tylko tam te bonusy były nie zawsze obrażenia, ale np. bonus do crita, redukcja kosztu itp, w ros pozmieniali wszystko na bonus do obrażeń). I przez to jak działa mystic, mamy np. jakiś gear, bonusy sobie zebraliśmy do skilla X (np. multishot na dh). I teraz gram, i chcę sobie zobaczyć jak się gra z elemental arrow, z bonusami takimi na moich przedmiotach. Nie mogę tego rerollnąć, bo zazwyczaj np. wypadł mi jakiś legendary z multishotem, reroll był czegoś innego, np. jakiegoś śmieciowego stata  na all res u mystica. I nie mogę zmienić multishot->ele arrow, bo mogę tylko rerollnąć ten stat który wcześniej zmieniłem. Nie mówiąc nawet że jeżeli to by był multishot (który bym wcześniej rerollnął), to możliwych modów jest tyle, że to może kosztować tyle prób, że koszt w złocie staje się kosmiczny.

Jednym słowem, nie da się tak łatwo zmienić builda, jak się wcześniej w coś zainwestuje. Musisz znaleźć dane sloty geara od nowa, i na nich mieć konkretny bonus do skilla np. A to zajmuje mnóstwo czasu. A przecież skilli które by się chciało spróbować jest masa. W podstawce można było zwyczajnie zamienić sobie gear, sprzedając i kupując. Tutaj to jest kwestia tygodni grindu..

Ma ten system kilka poważnym wad, delikatnie mówiąc.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0.1 wyszło i wszystkich wessało? :P

 

Zakłada ktoś klan PPC?

Wszysty myślą nad nowymi buildami i nie ma komu pisać ;-)

 

Po tych wszystkich ,,usprawnieniach'' moimi fizolami (monk, barb) mogę w miare płynnie pomykac na torment 2.

Wizza nawet nie ruszalem, teoretycznie przed patchem miałem na tej postaci największy dps, ale na chwile obecna archont build przestał istnieć, wiec muszę przebudować postać.

 

Wypadły mi wczoraj 3 legendy ( w tym 2 identyczne za zabicie Króla Szkieletów) - kafar z atshelengu i 2x zloty pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie grał w d3 od bardzo dawna, to kilka dni będzie miał zabawę z nowym patchem. Jak ktoś grał i się grą ostro znudził, albo co gorsza grał w ros beta, odradzam nawet uruchamianie gry  :D

 

Znalezienie upgradeów w tym patchu, vs średniawy gear z AH, graniczy z cudem, nie masz mystica (nie da się zamieniać jednego z atrybutów przedmiotu jak w ros, czyli np. dodać socket do broni).

Rozmieszczenie potworów na mapach, cofneli do jakiejś starej wersji, typu, mapy są puste i wieje na nich wiatr :D jak w wersji 1.00. Powrót do czasów jak najlepsze było keep depths 2, z tym że drop z trashu jest tak słaby, że i tak jest to nieopłacalne.

Są zmiany w skillach, jak w ros, więc tutaj jest jakaś nowość, ale to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...