Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę jak to działa.

 

Przy rozpoczunaniu gry wybrałem sobie grę publiczną. Dobrze się nie ruszyłem z miejsca i już złapałem 2 poziomy bo ktoś wykonał jakiegoś questa.

Tak się dzieje bo mam doświadczenie dzielone z innymi graczami tak?

 

Jako, że pierwszy raz gram w diablo 3 to chciałbym sam przejść wszystko.

Czy żeby to zrobić musze uruchomić grę prywatną czy jakoś inaczej to ma działać?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam do was jeszcze jedno pytanie.

 

W diablo 2 miałem wpływ zarówno na statystyki jak i umiejętności. Były też synergie.

Czy w d3 wszystko zostało uproszczone do kwestii zdobywania poziomów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Różnica jest taka, że jak już natłuczesz to 60 poziomów to masz iluzję swobody, bo możesz zmienić jedynie słuszny build na inny. Gros rozwoju i "customizacji" odbywa się poprzez gear, postać jest właściwie tylko manekinem na graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę z kumplem (36 lvl), muszę przyznać, że obecna forma Diablo, a ta z czasów jak grałem pierwszy raz (jakoś zaraz po premierze, "starter" bodajże) to niebo, a ziemia! ~60zł (20$) bardzo dobrze wydane (warte zakupu), na pewno dłużej zabawię. Rozwój postaci bardzo mi się podoba (buildy mogę zmieniać na bieżąco + duża ilość kombinacji z runami, etc.). 
Co mi nie pasuje? PvP - porażka :D Mam wrażenie, że ten tryb został wprowadzony trochę na siłę. 
Aha, no i nie mogę pograć na padzie ;( Szkoda. (wersja PC)

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w d3 wszystko zostało uproszczone do kwestii zdobywania poziomów?

I przedmiotow.  :>

 

1-60 zdobywasz normalne poziomy, dostajesz skille i runy do nich co ktorys poziom. Po 60 poziomie (w RoS po 70) zdobywasz poziomu paragonu. Kazdy daje jeden punkt do wyboru pomiedzy 16-oma mniejszymi umiejetnosciami, podzielonymi w 4 grupy (do wyboru +5 do zrecznosci, sily lub inteligencji, zalezy od postaci, +5 do zywotnosci, +x do szybszego biegania, area damage, life on hit, life per second itp.). Jest to cos lepszego niz dotychczas, to jest kilka punktow pomiedzy sile, zrecznosc, inteligencje i zywotnosc. Z nowym systemem paragonu jest jakis wybor (aczkolwiek... meh).

 

Buildy postaci duzo zaleza od przedmiotow posiadanych. Jest sporo legend, ktore usprawniaja jakies umiejetnosci (frost hydra odpala czsem frost nove, buty umozliwiajace barbarzyncy korzystac przez dwie sekundy z umiejetnosci leap zanim wlaczy sie cooldown - dzieki temu masz praktycznie 3 leapy pod rzad), albo zwiekszaja damage o x% po kazdym stunie na potworze, albo sprawiaja, ze przeciwnicy uciekaja na widok bohatera... Poza tym na niektorych przedmiotach mozna znalezc +10-15% wiecej damage od blyskawic, ognia, trucizny, +10-15% wiecej damage od konkretnej umiejetnosci...

Przez te zmiany jest wieksza roznorodnosc pomiedzy buildami. Fire monk, lightning monk, cheerleader barbarian, whirlwind barbarian, fire wizard, arcane wizard... Troche tego jest.

 

Sporo graczy powrocilo do Diablo za sprawa patcha 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak teraz sypie legendami i zestawami, wtf a nie mam żadnego sprzętu pod mf.

 

To w miarę dobre, bo niedawno mi poleciało, czy jakiś przeciętniak ? ;> A i dlaczego niektórych przedmiotów nie można sprzedać na ah, wydawało mi się że po premierze dało się wszystko.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z patchem 2.0 zlikwidowano magic find na przedmiotach. Znajdziesz je tylko na tych przedmiotach, ktore wypadly przed patchem. MF w ogole teraz ma mniejsze znaczenie. W dodatku poziomy tormentu (udreki) maja miec jakis wplyw na wypadanie legend i przedmiotow setowych, ale cba zeby to teraz sprawdzac.

 

Bron taka sobie, bo brakuje socketa przede wszystkim.

 

Po 2.0 nie mozna sprzedawac legend i przedmiotow setowych (zielonych) i kilku innych drobnych rzeczy. Za trzy dni AH znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście dobre zmiany, jakby tak było od początku to może bym nie rzucił gry tak szybko po premierze. :-) Lvl i paragony lecą jak szalone z tym 50% boostem.

 

LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie rozumiem tego ogólnego pozytywnego odzewu, że teraz gra się tak super, tyle dropów itp.
 
1. Legendary na godzinę wypada DUŻO mniej niż poprzednio.
2. Znalezienie upgradea jest praktycznie równie trudne (niemożliwe) jeżeli się posiada w miarę "ok" gear, przeciętny vs ah.
3. Grając self-found, w poprzedniej wersji, też znajdowało się masę ulepszeń, rósł tier itemów w miarę gry, co chwila się coś wymieniało.
 
Jedyna różnica jest teraz taka, że grając self-found, poziom tego geara jest bliższy temu z ah, bo poprzednio to była przepaść.
Ale nie rozumiem, jak np. ktoś leveluje postać, ma tam level 40, i mówi że jest tak super, "taka gra powinna być od początku". Jakby grał w poprzedniej wersji, nie używał AH, to grałoby się praktycznie identycznie.. może nie licząc teraz możliwości znalezienia jakiegoś legendary z nietypowym affixem. Chociaż np. ja grałem na hc, to bodaj 1 legendary miał coś unikalnego (z ok 10 jakie wypadły w sumie), ale ten unikalny mod i tak był w praktyce bezużyteczny.
To samo z dropem w czasie bicia paragnów. Ilość legendary vs czas gry jaka wypada jest znacznie mniejsza niż w poprzednim patchu. Ich jakość jest znacznie większa, ale ma to znaczenie tylko jak się gra self-found, bo w przeciwnym razie szansa na upgrade i tak jest znikoma.
 
Ludzie chyba pozapominali jak ta gra wyglądała kiedyś, nie różniła się aż tak drastycznie od tego co mamy. Długa przerwa robi swoje, d3 w wersji 1.00 na początku (nawet pierwsze tygodnie) też było super.
Edytowane przez aerial
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial dlaczego skupiasz się na sprzęcie....a co ze skillami? Dla mnie Dh, którym grałem najwięcej ma tak pozmieniane skille że nie wiem czym grać :D:D, a gdy widzę dodatkowe passywki to już nie mogę się ROS doczekać by wypróbować builda;D

Mag=przedtem tylko archon/zamrażarka   teraz już mam dwa fajne buildy fire/lighting stun

DH=przedtem BOL/cluster/pulapki     teraz używam skilli które przedtem nie miały prawa bytu i biega mi się pięknie, szczególnie gdy zbieram gear pod dany build

 

W moim odczuciu teraz nowy gear+paragony+zmiany w skillach otwierają możliwości na nowe buildy (area dmg np)

Legendy potrafią całkowicie wywrócić działanie skilla (np natychmiastowy wybuch bolasa) i to jest piękne.

Aha nie grałem na PTR i miałem dłuższą przerwę.

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/HeatheN-2971/hero/3094785

Postać przeciętna. I przeciętni gracze czerpią największy fun...

A przecież przede mną jeszcze reszta paragon lvl oraz nowy gear (70lvl) 

 

Owszem jak dojdę do sytuacji w której na T6 będę leciał z palcem w nosie pewnie gra też się znudzi troszkę...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skilli to fakt są zmiany, ale znowu w praktyce tylko 1-2 "buildy" są dobre, tylko że inne niż kiedyś. Wiadomo, przy systemie z d3, to i tak wygląda jak jakaś rewolucja.. Ale jak pograsz, zobaczysz co teraz działa a co nie, różnorodność opcji jaką posiada gracz jest bardzo zbliżona do tego co było kiedyś, o ile nie nawet w pewnych przypadkach mniejsza.

Chociaż tutaj podałeś dobry argument. Jestem sobie w stanie wyobrazić, kogoś kto np. grał barbem, od początku skopiował sobie ww/tornado build kiedyś, i tylko tym grał. Jak teraz dostał d3, i to nie działa, i musi normalnie grać skillami, sprawdzać co w ogóle barb ma za skille, to gra może się wydawać ulepszona :)

 

 

Aerial :) nie każdy ma taki set jak ty że znaleźć up to cud :) ja sprzedałem wszystko i gram na tym co znajdę i jest git :)

Teraz pytanie kupić czy nie kupic RoS :D

 

Ja akurat mówię na podstawie jakiegoś śmieciowego geara z którym testowałem grę (warty z 50m na ah). Dobre itemy sprzedałem już dawno temu.

Wiele z tych osób zachwyconych patchem, jak zobaczysz co oni noszą, to mają w ogóle jakiś gear znaleziony bez crita, same statsy, wszystko self found, jakiś niziutki tier gemów.

Jak sobie kupisz jakieś tanie sety z ah (za kilkaset k nawet, nic drogiego), to z tego poziomu jest znacznie trudniej coś ulepszyć.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić co mogę kupić dla barba z przedmiotów na ah (korzystając że jeszcze funkcjonuje), żeby trochę zbuffować sobie postać, bo mam gear z biedronki. ;>

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Atherius-2264/hero/37003322

 

Kasy za dużo nie mam, powiedzmy za 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zciach!y jest ten installer blizza. Chce pobrać jakieś aktualizacje i krzyczy, że potrzebuje 14 GB wolnego miejsca (WTF ja się pytam), no to wywaliłem parę rzeczy, minęła chwilka i mogę grać. To na c**j ci te 14 GB było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzie mi jak to jest z poziomami trudności.

Zacząłem grać czarodziejem. Było za łatwo na normalnym poziomie więc zwiększyłem o jedno oczko wyżej.

Większość potworów jest raczej prosta do pokonania.

Jak na razie jestem przed królem szkieletów i jedyny trudniejszy przeciwnik to były jakieś większe zombie (bossiwie do tej pory byli łatwi do pokonania).

 

Czy dalej też tak jest?

Na razie mam 13 poziom postaci I zastanawiam się czy nie zacząć gry od nowa na jeszcze trudniejszym poziomie. Aktualnie mogę zmienić między dwoma pierwszymi poziomami trudności.

Fakt faktem, że nieźle lecą punkty doświadczenia :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam barbarzyńce na 18 obecnie ... powiem Ci że jak większe moby się rzucą w liczbie nastu sztuk to robi się gorąco...  

 

Zwłaszcza jak sie zleci kilka mobów co zamraża. 

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że do 60lvl postaci tak naprawdę niczego nie trzeba robić przy "rozwijaniu" postaci? KAŻDY czysty, goły np. szaman na 60lvl jest identyczny, i różnice tylko w sprzęcie? Wszystko samo się "rozdaje"?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się zaczyna dopiero na poziomie trudności Udręka 1 - 6 (Torment), wcześniejsze poziomy trudności są tylko do zapoznania się z grą i robienia osiągnięć.

Wie ktoś może jakie teraz są rekordy w dojściu do 60 lvl? Ja ostatnio słyszałem coś o 12 minutach ale to bylo parę tygodni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na t6, cursed chest w halls of agony. Chest spawnuje setki zombie na t6, party bonus w 4, team je zabija, a ty stoisz gdzieś w rogu i lecą levele.

 

Solo najszybciej to w pony levelu z tego co słyszałem. Z 30min da się wbić 60.

 

 

Dobrze zrozumiałem, że do 60lvl postaci tak naprawdę niczego nie trzeba robić przy "rozwijaniu" postaci? KAŻDY czysty, goły np. szaman na 60lvl jest identyczny, i różnice tylko w sprzęcie? Wszystko samo się "rozdaje"?

 
Skille się same nie rozdają, ale można dowolnie zmieniać na co się chce. Więc goła postać niczym się od siebie nie różni.
 
Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak się zastanowiłem po co cokolwiek kupować teraz skoro za chwilę premiera i wszystkie graty będzie można wyrzucić na śmietnik. :D Lepiej teraz je pogonić jak jeszcze są coś warte. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...