Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Diablo III - wywiad z głównym projektantem!

 

http://www.gry-online.pl/s014.asp?ID=182

 

Z wywiadu można dowiedzieć się m.in. o fakcie, że tylko barbarzyńca jako postać został przeniesiony z Diablo i Diablo 2. Reszta postaci będzie całkiem nowa :)

Druga część wywiadu.

 

http://www.gry-online.pl/s014.asp?ID=189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, co ten sredniej klasy dowcip na silniku D2 ma do rzeczy?

 

A co do kar za smierc w obecnym wydaniu - coz, wiadomo, musi byc szybciej i latwiej, po co zawracac graczom zad jakims wracaniem do miasta, odzyskiwaniem straconego ekwipunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, co ten sredniej klasy dowcip na silniku D2 ma do rzeczy?

 

A co do kar za smierc w obecnym wydaniu - coz, wiadomo, musi byc szybciej i latwiej, po co zawracac graczom zad jakims wracaniem do miasta, odzyskiwaniem straconego ekwipunku...

Na multiplayer i tak nie bylo z tym zadnego problemu, problemy byly jedynie na singlu, więc co do kar za śmierć to imo byłoby dobrze gdyby zrobili to tak, tak jak w poprzedniej częsci - strata expa i złota na wyzszych poziomach trudnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie klas w D3 to wydaje mi sie ze glownie ze wzgledu na mozliwosc wyboru plci postaci musieli troche pozmieniac klasy postaci. Takze na bank amazonka zostanie zastapiona jakas postacia strzelajaca taki odpowiednik lowcy/lucznika z innych rpg. Barb jest stricte fighterem, witchdoctor jest jakims tam magiem, tak wiec zostana nam ewentualne kombinacje tych trzech typow postaci fighter/mage/range. Najbardziej miesza mi tu witchdoctor ktory jest i magiem i summonerem, wiec mysle ze raczej musi byc stricte mag poslugujacy sie zywiolami. No chyba ze poloza wiekszy nacisk na multi i tak jak w mmorpg beda klasy bardziej nastawione na support ale radzace sobie w single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny Blizzcon, oprócz ogłoszenia idiotycznej (z perspektywy gracza) decyzji o rozbiciu StarCrafta 2 na 3 odddzielne gry, wprowadził niemałe zamieszanie również wśród fanów D3. Pojawiła się bowiem plotka(?), że nowy Battlenet 2.0 będzie wymagał comiesięcznych opłat za używanie! Jeśli obie z tych informacji zostaną potwierdzone (pierwsza jest już właściwie pewna) to dla mnie przynajmniej oznacza to koniec zainteresowania produktami Blizzarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, źle sformułowałem to zdanie. Plotka była od dawna, za to na BlizzCon 08 pojawiło się niejako jej potwierdzenie:

 

Diablo III director Jay Wilson said today that the company does not have a great desire to charge a subscription fee for the upcoming revision of its multiplayer client Battle.net. However, the developer did note that Blizzard will likely monetize unknown features of the game.

 

"We are going to monetize features so that we get to make them," said Wilson. "We kind of have to."

 

Wilson noted that whatever the content would be, it would have an appropriate value to users.

źródło:

http://www.shacknews.com/onearticle.x/55271

 

Nie wynika z tego jasno czy chodzi o Bnet, czy o same D3, ale jedno jest pewne, Blizzarda zaczyna świerzbić pomysł dojenia kasy od graczy już po zakupie gry.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tego wynika, że będzie jak w hellgate: london, tzn równi i równiejsi. Więcej itemow i lokacji dla płacących abo. Pożyjemy, zobaczymy. Jeśli cena nie będzie wygórowana (powiedzmy 10$ / miech) to chętnie zapłacę. Takie tam marzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale by było [ciach!]o..... Zapłacic za gre i później płacic zeby grać. Dlatego nigdy nie zagram w płatne MMORPG

Utrzymanie serwerów kosztuje, zatrudnianie ludzi, którzy się tym wszystkim na bieżąco zajmują - też. W diablo 2 zanim poprawią jakiś bug (najczesciej z kopiowaniem przedmiotów), to "rynek" jest już zalany i wszystko jest bezwartościowe, a gra traci sens. Z dwojga złego lepiej niewiele płacić (ale nie tyle, ile za np wowa) i cieszyć się rozgrywką na najwyzszym poziomie, niż nie płacić nic i użerać się z tępymi bachorami, dupedami, hackami etc.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie serwerów kosztuje, zatrudnianie ludzi, którzy się tym wszystkim na bieżąco zajmują - też. W diablo 2 zanim poprawią jakiś bug (najczesciej z kopiowaniem przedmiotów), to "rynek" jest już zalany i wszystko jest bezwartościowe, a gra traci sens. Z dwojga złego lepiej niewiele płacić (ale nie tyle, ile za np wowa) i cieszyć się rozgrywką na najwyzszym poziomie, niż nie płacić nic i użerać się z tępymi bachorami, dupedami, hackami etc.

Pamiętaj ze niewiele dla każdego znaczy co innego ;]. Dość względna to rzecz.

Ja mam nadzieje ze nie będziemy musieli płacić z D3 bo to by była wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blasphemy - ok 20-30 niewiele, ale jeśli nam przyjdzie płacić za granie w kilka gier które tez wymagaja abonamentu, oprócz tego trzeba te gry kupowac. Tworzy sie całkiem niezla sumka w miesiacu. Chodzi mi tez o to aby Blizzard nie rozpoczął pewnego precedensu...... abonament to niezla kasa - pewno będzie kusic innych graczy na rynku. Ja jestem absolutnie na NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę zapłacić te parę groszy i mieć dobre serwy i prawdziwy support.

za crap nikt nie zapłaci, więc o ile będzie to świetny produkt, to dlaczego nie

Sorki ale w d2 gralo mi sie wysmienicie i nie mosialem placic nic wiecej, owszem gdy tylko pojawil sie wow, mozna bylo odczuc ze d2 zeszlo na psy... d2 3 lata po premierze bylo darmowe i bardzo przyjemne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę zapłacić te parę groszy i mieć dobre serwy i prawdziwy support.

za crap nikt nie zapłaci, więc o ile będzie to świetny produkt, to dlaczego nie

Popieram, chaociaż raczej na bn-ie będę się pojawiać sporadycznie, bo od czasu spróbowania wow-a inne mmo nie istnieją (raczej przejdę na następcę wow-a: wos?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to k... niech sie zacznie. Czemu tylko diablo? Niech wszystko bedzie platne. Pazerność chłopakow jest porażająca. Od 2 lat kupuje tylko oryginały. Na ps3, na pc, miesiecznie kilka tytułów. NIGDY nie będę płacił abonamentu. Właśnie Bilzz poczuł kasę, a nowy bn to będzie dla tej firmy prawdziwa góra złota......... Kocham diablo, ale ode mnie złotówki nie dostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze niewiele dla każdego znaczy co innego ;]. Dość względna to rzecz.

Ja mam nadzieje ze nie będziemy musieli płacić z D3 bo to by była wielka lipa.

lee daj spokoj :) lepiej/ latwiej utrzymywac BN dla 1mln placacych za to, niz babrac sie i stawac na glowie, aby utrzymac ten sam poziom "stabilnosci" BN dla 5 mln userow. kto bedzie chcial to zagra, kto nie to nie. to juz nie te czasy, ze gralo tysiace ludzi w sieci w jeden tytul, teraz graja mln, a przeciz nic za darmo nie ma. ;) imho Blizz wie co robi, a gadanie, ze przez takie zagrania straca klientow jest z lekka nieprzemyslane - przykladem niech bedzie WoW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że WoW to inny rodzaj gry w Diablo ilu graczy będzie grało jednocześnie 2,4,8 nie więcej poza tym ludzie zostali przyzwyczajeni do tego, że od zawsze grali w Diablo bez abonamentu, a że człowiek to dziwny stwór jak się przyzwyczai do czegoś to trudno mu się odzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...