Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Heathen zapodaj swoj profil.

Experymentowaliscie moze z skilem Multishot?

Nie jest to czasami lepsze od Ball of Lightning?

 

http://eu.battle.net...71/hero/3094785

 

Nie patrz na skille, bawie sie nimi

Często biegam z bolasem i pułapkami

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tymej, Ty na łuku masz 1243 dps. U siebie na kuszy mam trochę mniej - 1203 dps. Mimo to, minimalne obrażenia robione przez kuszę są większe od średnich łuku... 524-1076 vs 877-1310. Różnica w średnich to prawie 300 dps. Przy normalnych strzałach tak bardzo tego nie czuć, bo jednak nadrabiasz attack speedem, ale pułapki np. będą z łukiem robiły mniejszy dmg przy maksymalnych obrażeniach, niż kusza na średnich... kiedy wejdzie players8, to możemy cofnąć się do początków inferno. Wtedy rzadko kiedy był czas na oddanie 2 strzałów pomiędzy cofkami ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie trafiasz w sedno

Łuk jako bron lepiej sprawdza sie z niektorymi skillami.

Jednak dla pułapki np ktora lerzy na ziemi, i która z AS nie korzysta, obrażenia będą mniejsze.

Za to wszelkiego rodzaju spamowane skille czerpią pełnymi garściami z łuku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrz na sam rozrzut z broni

te podstawy sa nastepnie mnozone przez dex, przez CD, bonusy ze skili etc

skoro łuk ma 500-1000

a kusza 700-1200 to wystarczy do dywagacji

Pzdr

 

No właśnie nie:

tymmej 	 heathenmin noncrit hit 17.2	18.9max crit hit	128.5	155.6avg hit		26.3	25.0avg crit	95.5	125.2
Różnica między minimalnym a maksymalnym u ciebie to 8,15 raza, u mnie 7,47, pomiędzy avg crit a avg noncrit to 5 razy vs 3,63. Dziwi mnie mówienie, że kusza ma tą zaletę, że ma mniejszy rozrzut i jednoczesne pakowanie w crit dmg który owy rozrzut powiększa.

Miałem przez krótki czas kuszę z dosyć wysokim dpsem z dexem i 45% crit dmg bez gniazda. W takim przypadku - owszem, rozrzut pewnie był niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym kalkulatorkiem, który podałem wyżej, a który pierwotnie podał HeatheN.

Nie daję głowy, że jest aktualny, ani że dobrze wbiłem dane. Co do pierwszego: chyba nic się nie zmieniło, co do drugiego: cóż, starałem się.

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia Wam się gra? U mnie jest "trwa inicjalizacja" i wisi.

 

Miałem tak kilka razy w zeszłym tygodniu. Gra wisiała na "initializing" około 2-3min i dopiero po tym czasie się odpalała. Po dwóch dniach problem tak jak się pojawił tak samemu zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym kalkulatorkiem, który podałem wyżej, a który pierwotnie podał HeatheN.

Nie daję głowy, że jest aktualny, ani że dobrze wbiłem dane. Co do pierwszego: chyba nic się nie zmieniło, co do drugiego: cóż, starałem się.

 

Kalkulator zapewne podaje obrażenia zadawane na sekundę, a nie pojedyńcze strzały o których mówimy...

 

wydaje się, że average critt dmg, który przy kuszy jest o 1/3 większy stanowi dobre odniesienie Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane "hit", HeatheN też tak go przedstawił.

Tylko nie porównuje dowolnej kuszy z dowolnym łukiem, tylko mnie z HeatheNem, który "A te 30% czasem decyduje u mnie o życiu i śmierci. Gdy się okaże że np hit nie był tak mocny" oraz "Dla mnie jako GC, łuk to porażka:) ze względu właśnie na ten rozrzut". Jak widać nie sam łuk jest problem, a całość wyposażenia.

 

(Avg crit+avg hit)/2 (średnio co drugi strzał to crit) * AS wychodzi pi razy drzwi DPS.

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Z lewej ja z prawej ty, nie wiem co ty chcesz porównywać 2 różne zestawy sprzętu.

Widać jasno gdzie jest większy rozrzut..

 

 

Ja pisałem o prostej sytuacji w której to zamieniam bron na łuk w moim buildze/zestawie sprzętu

 

Wtedy będzie to wyglądało tak;

Dołączona grafika

w 5 min można sprawdzić która bron w naszym zestawie sprzętu i buildze wypadnie lepiej.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że masz taki sam Bonus dmg%, więc stąd się wziął błąd.

Tylko patrzysz na kryty. Masz taką samą szansę na kryta jak na nie kryta. Więc nie uzależniasz szansy od rozrzutu, tylko od kryta.

Rozrzut z kuszą masz od 16,9k do 139k (8.22x), z łukiem oraz resztą swoich itemów od 14k do 102k (7.32x).

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co mam patrzeć w buildzie opartym o crity, gdzie obrażenia z hita są rzędu 250k? Mam patrzeć na minimalne obrażenia gołe i maksymalne obrażenia z crita... LOL

Porównuj linijki tylko wtedy ma to jakikolwiek sens, i daje pojęcie o przydatności danej broni w buildzie.

Ja na łuk sobie nie mogę pozwolić, bo to zmniejszy moje obrażenia z hita (nie mylić z DPS) o około 30%, co przy GC bywa zabójcze.

Widać to wyraźnie na 2gim screenie.

 

ps. swoja droga ten kalkulator idealnie obrazuje to o czym ktoś tu wspominał. Min bonus i max bonus dmg w ringach/amuletach.

To daje spory power!

 

Dobra wracam do borderlands 2:D tam mam drop hehe

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą kryt to zwielokrotnienie bazowych obrażen... jeżeli kryt będzie mniejszy przy tych samych statystykach, to podstawowe obrażenia też będą mniejsze...

 

@tymej powiedz proszę, że sobie bekę z nas robisz i nie obliczasz tego na serio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, build oparty o crity. Nie wejdzie crit i leżysz.

Narzekasz, że łuk ma większy rozrzut obrażeń. Nie ma. Sam widzisz jakie obrażenia możesz zadać kuszą, a jakie łukiem. Minimalne takie same, maksymalne większe. Całą swoją nadzieje pokładasz w krytach.

Gdybyś naprawdę chciał mały rozrzut to trzeba zainwestować w broń z wysokim dps/dex a crit dmg jako dodatek.

 

kkNd, tak kuszą jest lepsza. Mantykora z dwoma socketami jest zajebista. Crit dmg jest fajny. Bekę sobie robię ze stwierdzenia, że większy rozrzut może spowodować śmierć GC, jednosześnie robiąc wszystko aby ten rozrzut przez crit dmg był jak największy.

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie crit+=> smoke screen

Nie mam siły do ciebie tymej, dałem drugi screen, na którym widać jak się zmieni mi rozrzut dmg w przypadku zamiany na łuk!

Do tego testowałem bronie w buildzie więc wiem jak to w praniu wychodziło...a ty próbujesz na siłę zaprzeczyć matematyce!

 

ŁUK MA WIĘKSZY ROZRZUT OBRAŻEŃ, nawet jeśli tego nie dostrzegasz. Ja nie potrafię tego jaśniej wytłumaczyć

EOT

 

A o wyższości kuszy 2h nad łukiem niech świadczy pierwsze top 10 DH na d3 progres...<ironia on>wszyscy biegają z lukiem bo ma mniejszy rozrzut! <ironia off>

 

Tylko że gdy ja to odkryłem po miesiącu grania na inferno akt 3, gdy ty biegałeś z 1h kusza i tarcza...

Teraz masz etap łuku, nie martw się przejdzie ci z czasem:)

No chyba że będziesz jak lilith biegać 2x 1h kusza i 160k dps:), czego nikt Ci nie zabroni

 

 

Dołączona grafika

jak porównasz wartości z okienek, okaże się że ja mam ponad 60 krotną różnicę Dołączona grafika

A ty tylko 10 krotną Dołączona grafika

Tylko że to porównanie ma taki sens, jak twoje, czyli żadne...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, biegałem z 1h i tarczą. Wiesz kiedy to było? Na hellu gdy biegałem w rzeczach z dropu.

Zobacz jak to teraz wyglada: 77k vs 75k dps unbuffed oraz 355k vs 67k ehp unbuffed.

A teraz przeczytaj z czego się smieję.

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upoważniam kogokolwiek do kontynuacji dalszej dyskusji z tymejem w moim imieniu.

Miesiąc po premierze to było nawet śmieszne, ale teraz to szkoda mi klawiatury, i nie chce warna zarobić.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro patrzysz na diabloprogress, popatrz na ehp. 1 osoba w top 10 ma mniej niż 300k. Jedna osoba ma resy poniżej 200. Może popatrz, gdzie ty teraz jesteś. Na razie masz fascynację GC-z-wcale-nie-najwyższym-dps, może potem odkryjesz coś innego.

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi, może masz inną definicję rozrzutu (wg mnie maksymalne możliwe-minimalne możliwe).

Masz takie same minimalne, większe maksymalne przy takim samym dpsie. Wg mnie to zaleta, dla ciebie wada. O to mi chodzi.

Edytowane przez tymej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz takie same minimalne, większe maksymalne przy takim samym dpsie. Wg mnie to zaleta, dla ciebie wada. O to mi chodzi.

 

Nie. Z kuszą postać zadaje większe minimalne, średnie i maksymalne obrażenia. Do tego wyobraź sobie, że ma mocniejsze minimalne, średnie i maksymalne kryty. Z łukiem za to częściej strzela. Kropka. Nie ciągnij tego bo się ośmieszasz... Rysować nie potrafię, a prościej tego się nie da opisać... Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozummiesz o co mi chodzi, może masz inną definicję rozrzutu (wg mnie maksymalne możliwe-minimalne możliwe).

 

W takim razie, moim zdaniem, powinniscie porownynwac nie tyle luk vs kusza w tym samym buildzie ale sam luk vs sama kusza, bez uwzglednienia ich predkosci ataku (bo to nie wplywa na rozrzut) i co najwazniejsze o tym samym srednim dps. Rozrzut to odhylenie wartosci zmiennej od wartosci sredniej z tego co pamietam. Jak dorzucacie do tego kryty i reszte statystyk to obraz tylko sie zaciemnia.

 

Dla tych konkretnych przykladow luku i kuszy:

 

722-1223 vs 524-1076 czyli srednie obrazenia to 972 vs 800 co daje odchylenie 250 vs 276 czyli odpowienio 25.7% u kuszy i 34.5% dla luku. Ias nie wplywa na odchylenie, kryty go wyolbrzymiaja.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać broni o takim samym dps, więc odnisę się do podobnych, Twojej i mojej:

 

Łuk 524-1076 rozrzut 2.0534

Kusza 877-1310 rozrzut 1.4937

 

Przy takim samym rozrzucie kusza musiałaby mieć widełki dmg 877 - 1797...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...