Skocz do zawartości
cavarr

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym grał barbem, a taki mam plan to, for fun grałbym różne skille polepszające movement, czyli sprint, charge i leap.

Ale w praktyce te skille są bezużyteczne jako typowy power build, bo nie dają nam czystych statsów i damage, to raczej skille "do zabawy". Tam gdzie można skoczyć, można zwyczajnie podejść, podobnie z szarżą, czy sprintem (więcej %movement na sprzęcie i dostajemy prawie to samo).

 

Klasyczny build optymalizowany pod skuteczność, powinien opierać się na maksymalnej ilości pasywów (w tym okrzyków, lub pasywnego damageu over time, w stylu earthquake czy rend, 1 cast i przestawiamy się na nasz podstawowy atak). Cleave z bronią o dużym zasięgu zamiata spore aoe, więc spokojnie można przy tym zostać jako main skill, nie trzeba się bawić np. w whirlwind. Na filmiku spotlight barba widać jak z dużym 2h mieczem cleave zamiata "pół ekranu".

 

I teraz combo w stylu: boon of bul kathos zmniejsza cooldown na wrath of the berserker i call of the ancients (dodatkowo z runy dostają 20s do duration z 15s robi się 25s) do 90s, earhquake też cooldown z 105s (120->105 z runą) do 75s.

Inny pasyw co podwaja czas trwania okrzyków, i mix battle rage + threatening shout/war cry, zależy co bardziej pasuje. Pasyw od regenracji fury. Cleave z runa dodającą fury, generalnie combo żeby utrzymać ciągły wrath of the berserker (+25 fury = +1s duration).

 

Z tym że może okazać się, że zamiast wariantu z okrzykami jakieś inne skille są lepsze, można je zamienić na rend i ignore pain np., i pasyw od okrzyków na coś innego, np pasyw defensywny.

 

Na początek będę grał for fun, sprint, leap, charge, whirlwind, póki gra będzie łatwa (do inferno), będzie można sobie pozwolić zapewne na radosne wybieranie czego się chce, praktycznie same ofensywne skille.

 

przykład, bez okrzyków, 1 slot "stracony" na aoe stun ground stomp:

 

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#bcYjTP!YhS!ZbZZbZ

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem te same pasywne co ty jeszcze wczoraj ale doszedlem do wniosku ze Cleave i okrzyki daja tyle Fury ze i tak prawie non stop bede na maksie wiec wrzucilem Rage a Browler przez 90% walki gwarantuje +30%dmg wiec wyparl weapon master. TaN to w zasadzie koniecznosc (na zmiane z Nerves of steel.

 

Docelowo chcialbym miec 1H + tarcza bo najlepsza bron 1H ma ~700dps a najlepsza 2H ~900. 200dps warto poswiecic na dobra obrone i blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronie są jeszcze niewiadome, to co jest na stronce nie jest aktualne. Chodzi też o zasięg.

Chociaż tarcza daje w d3 tyle obrony (jakby się kierować starymi danymi) co wszystkie pozostałe pancerze razem wzięte (czyli def x2).

 

Szkoda że w d3 nie będzie tyle kombinowania nad buildami co np. w modach do d2, może jak wprowadzą w pvp.

Ja grałem z 5 lat w mediana xl, to ilość możliwości jaka tam jest, zabawa na długie lata z kombinowaniem (wszystkie skille z d2 całkowicie usunięte i zmienione, kilkadziesiąt uberleveli jako wyzwanie żeby buildy działały). Niezły poligon do zabawy był, http://www.youtube.com/ae1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat median to też multiplayer, są serwery.

 

co do d3, na stronce diablo3 reveal już 70%, kolejny filmik:

 

I ostatnio szukałem o tych skrzydłach tyreala które dostaje się z edycją kolekcjonerską:

 

Miscellaneous - Game Guide - Diablo III

 

widnieje jako item, niby nie można tego sprzedawać na ah, są przypisane do konta, i nie nosi się tego zamiast np, body armora, ale aktywuje się z inventory poprzez klik.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu na tym forum, ale ogólnie to masa osób zadeklarowała jej zakup, więc pewnie posiadanie CE nie będzie czymś wyjątkowym. Sam taką zamówiłem dla artbooka, soundtracka (muzyka z tej serii jest moją ulubioną) i filmu o powstawaniu gry. Inne smaczki też są ok, więc tak wyszło.

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, zmęczył mnie "spór" na pclolu z dziećmi wowa którzy nie ogarniają co to jest DPS.

 

Może tutaj ktoś ma ciekawsze spostrzeżenia.

Tzn Damage (DPS), podany w menu postaci gry, pokazuje uśrednioną wartość obrażeń, przeliczoną przez bonusy statystyk, pasywów, szybkość ataku, bonus z dual wielda, i szanse na crit hita.

Chodzi o to, że jest to dość mylące w tak dynamicznej grze jak d3, gdzie, używając skill z cooldownem, brany jest damage z broni (nawet bardzo wolnej), a nie ten śmieszny DPS z ekranu postaci. Nieźle mylące, jak chcesz szybko zobaczyć ile damage zadajesz na trafienie, musisz odliczyć critical hity i bonusy do szybkości. Zbyt dużo zmiennych uśrednionych w jednej wartości, często broń z mniejszym dps (wolniejsza), w grze okazuje się lepsza, nie tylko ze względu na skille z timerami, summony (których nie obchodzi szybkość na broni), ale nawet normalne skille, gdzie bywa że wolniejszy ale mocniejszy atak jest skuteczniejszy niż dwa słabsze trafienia (ale w rezultacie wolniejsze).

Śmierdzi mmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć, jest to mylące i wątpię by blizz planował to zmienić. Tak przy okazji, bo nie wiem czy było to wspominane. Są też skille których dmg oblicza się na DPS (jeśli dobrze pamiętam to jest to kilka dot'ów u wd i kilka innych skillów z innych klas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że będzie to zlepek scen z cinematiców to było do przewidzenia po tym jak wyglądała reklama SC2. Ale, sam fakt pojawienia się Imperiusa jest świetny :D

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewalem sie czegos wiecej po tej szumnym newsie na glownej stronie...

 

Tyrael Impirius i Diablo byli juz pokazani w filmiku okolicznosciowym na 15 lecie diablo wiec jedyne nowe co tu mozemy zobaczyc to ten fragment z otwierajacym sie "czyms", prawdopodobnie w HH.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...