Skocz do zawartości
JanW

Moc obliczeniowa a system operacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

nie sidentyczne.Nie wiem odczego to zależy ale widziałem na jednaj konfiguracji (nie pamiętam jakiej) że 3dmark 2001 miał troszkę więcej punktów na win xp.I również widziałem taki motyw że jeden komp był szybszy na winie 98 niż na winie XP (też nie pamiętam konfoguracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o benchmarki syntetyczne (np. sisoft sandra) to wyniki sa identyczne.

jesli bench ma mierzy "realna" wydajnosc w aplikacjach/grach to wyniki za uzaleznione od OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnice są natyle nieznaczne że niema sensu zaprzątać tym sobie głowy (ofkors jeśli bijesz rekordy w 3dsmarku to najwydajniejszy jest chyba 2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zależy od systemu ale raczej tak. Ale co ciekawe jak miałem Wina 2k bez service packa to 3d mark dawał mi ok. 3500 ptk gdy zainstalowałem SP3 odrazu ok 4800 ptk. 8O Wiem że dziwne ale to prawda !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego?

 

Jasne ze wydajnosc zalezy od systemu. W momencie gdy komp pracuje czesc zasobow idzie na obsluge calego systemu i urzadzen. Im mniej pamiecio/zasobo-zerny system tym lepiej. Podejrzewam ze gdyby DOS bylby lepiej napisany (pod wzgl. optymalizacji pod nowe technologie) bylby "najszybszym" systemem operacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dos nie miał bezpośredniej obsługi urządzeń, w winie są pliki vxd i inne właśnie po to. ale jest to na pewno jeden z mniej pamięciożernych systemów, nie mógłby jednak obsłużyć wielu aplikacji 3D.

 

no i gry by za szybko chodziły :)

 

ale dlaczego w 2k ma być szybszy od xp? przecież xp ma być multimedialny a 2k stabilny. mam 98 i jestem zadowolony (jak na windowsa oczywiście) i nie myślę o wymianie. może kiedyś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dos nie miał bezpośredniej obsługi urządzeń, w winie są pliki vxd i inne właśnie po to. ale jest to na pewno jeden z mniej pamięciożernych systemów, nie mógłby jednak obsłużyć wielu aplikacji 3D. 

 

no i gry by za szybko chodziły :)

 

ale dlaczego w 2k ma być szybszy od xp? przecież xp ma być multimedialny a 2k stabilny. mam 98 i jestem zadowolony (jak na windowsa oczywiście) i nie myślę o wymianie. może kiedyś ...

Przyjemnego restartowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dos nie miał bezpośredniej obsługi urządzeń, w winie są pliki vxd i inne właśnie po to. ale jest to na pewno jeden z mniej pamięciożernych systemów, nie mógłby jednak obsłużyć wielu aplikacji 3D. 

 

no i gry by za szybko chodziły :)

 

ale dlaczego w 2k ma być szybszy od xp? przecież xp ma być multimedialny a 2k stabilny. mam 98 i jestem zadowolony (jak na windowsa oczywiście) i nie myślę o wymianie. może kiedyś ...

sproboj, zmienisz zdanie. ja bylem super zadowolony z winME. dopoki nie zalozylem XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzut na scheduling jest rzędu procenta mocy CPU... więc różnice będą niewielkie - najsprawniejsze przełączanie maja OS-y mainframów a potem VMSy następnie unixy i w końcu windozy... ale różnice są niewielkie (przy współczesnej szybkości procków)

prawdziwe problemy zaczynają sie przy dużej ilości obsługiwanych wątków (rzędu dziesiątek tysięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zależy od systemu ale raczej tak. Ale co ciekawe jak miałem Wina 2k bez service packa to 3d mark dawał mi ok. 3500 ptk gdy zainstalowałem SP3 odrazu ok 4800 ptk.  8O  Wiem że dziwne ale to prawda !!!

ja w to nie bardzo wieze chyba ze to jakis bład bo gdyby to prawda była to ja na win 2000 bym w 3dmarku miał 10k na r9000 bez pro a to by był nma bank rekord polski i jeden z lepszych na swiecie na tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak ma sie dobrze skonfigurowany system to 98 smiga elegancko i nie ma mowy o zawiasach a jezeli ktos sie nie zna i nie lubi restartow to win XP

i tak windows 2000 ROX .... zwlaszcza server tam to nie ma mowy o zawiasie .....

mialem go na uszkodzonym dysku i gdy zaczela pykac glowica następowal zrzut pamieci i system dalej dzialal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak ma sie dobrze skonfigurowany system to 98 smiga elegancko  i nie ma mowy o zawiasach a jezeli ktos sie nie zna i nie lubi restartow to win XP 

i tak windows 2000 ROX .... zwlaszcza server tam to nie ma mowy o zawiasie .....

mialem go na uszkodzonym dysku i gdy zaczela pykac glowica następowal zrzut pamieci i system dalej dzialal :D

Od prawie 3 lat mam WIN98 na laptopie Fujitsu-Siemens cel 300 i jest gites nie mam żadnych bluescreenów ... no chyba ze jakis soft niedopracowany ... ale wtedy uninstall i all jest ok ... ale tam jest 4Gb wiec zbytecznego syfu raczej tam nie instaluje

 

;)))), ale w kompie stacjionarnym bardziej stabilniejszy wydaje mi sie winxp (jak jakis syf zainstaluje to przywracam system do ostatniego punktu przywracania i juz ... dziala za kazdym razem ... ladnie radzi sobie z niedopracowanymi pod względem kompatybilności urządzeniami...

Aha i nie rzucajcie hasel jak ktos nie umie skonfigurowac to niech siada na winxp ... itd ... to jest bez sensu ... mi sie winxp bardziej podoba, wydaje mi sie stabilniejszy (nie chodzi o wygląd bo wodotryski juz dawno wywaliłem i wyglada jak win98)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zależy od systemu ale raczej tak. Ale co ciekawe jak miałem Wina 2k bez service packa to 3d mark dawał mi ok. 3500 ptk gdy zainstalowałem SP3 odrazu ok 4800 ptk.  8O  Wiem że dziwne ale to prawda !!!

ja w to nie bardzo wieze chyba ze to jakis bład bo gdyby to prawda była to ja na win 2000 bym w 3dmarku miał 10k na r9000 bez pro a to by był nma bank rekord polski i jeden z lepszych na swiecie na tej karcie

Sam w to nie wieże ale będe składał podobnego sprzęta u kolegi to przyniose swoją grafe i sprwdze czy u niego pod winem 2k bez sp tak samo żle chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne zdanie na temat OS`ow. Ja mam mocno przerobionego 98 i jestem zadowolony. A zreszta to wlasnie na 98 mam najwieksza wydajnosc np. grach ( choc malo gram )

 

A jak juz kiedys mowilem kazdy system na wady i zalety.

I kazdy wybierze taki system jaki najlepiej mu odpowiada.

 

Swoja droga to mysle za najwydajnieszym system jest UNIX/Linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze najwieksza wydajnosc mialem na winie 98 tyko ze jest maly problemik od jakiegos czasu mam nforce 2 a jak wiadomo nf2 + win9x = pomylka :) wiec jestem skazany na winde 2k/xp ale nie narzekam jest naprawde bardzo stabilnie nie pamietam kiedy mialem jakikolwiek zwis albo bluescreen or smth like that. Wracajac do tematu wydajnosc kompa w benchmarkach zalezy od OS jesli masz np.: 128 albo mnie ramu to lepiej jest zarzucic winde z serii 9x bo lepiej radzi sobie z taka iloscia pamieci jesli natomiast masz go wiecej to lepiej wrzucic winde 2k/xp poniewaz swietnie zarzadzaja pamiecia ale musza miec jej jak najwiecej (moim zdaniem min 256mb) w 3dmarku 2001 zawsze wiecej mialem na windzie 2000 i 98 w xpeku jest troszke mniej ale przeciez nie to jest najwazniejsze z kolei w sisoft sandrze wszystkie wyniki mam wieksze na windzie 2k/XP ale to tylko dlatego ze na win9x nf2 lubi wykorzystywac sobie procka w 50% bez powodu :evil: a co za tym idzie wyniki benchmarkow spadaja. Moim zdanie na dzien dzisiejszy najlepszym systemem jest winda xp bo to ona oferuje uzytkownikowi najwieksze mozliwosci cociaz win 2k nie odstepuje od niej za bardzo. 98/ME to windowsy przezytki no ale taka jest kolej rzeczy mysle jednak ze stary poczciwy windowsik 98 jeszcze dlugo bedzie powszechnie uzywany zreszta sam go uzywam na laptoku i rowniez nie narzekam

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dos nie miał bezpośredniej obsługi urządzeń, w winie są pliki vxd i inne właśnie po to. ale jest to na pewno jeden z mniej pamięciożernych systemów, nie mógłby jednak obsłużyć wielu aplikacji 3D. 

 

no i gry by za szybko chodziły :)

 

ale dlaczego w 2k ma być szybszy od xp? przecież xp ma być multimedialny a 2k stabilny. mam 98 i jestem zadowolony (jak na windowsa oczywiście) i nie myślę o wymianie. może kiedyś ...

Przyjemnego restartowania :)

Ja tam na stabilnosc Win98se nie narzekam. Zalezy co sie robi. Jak walisz mnostwo demek i jakiego innego badziewia to pewnie, ze bedzie sie buraczyl. Do reinstalki Windy zmusz mnie przewaznie zmiana sprzetu. Probowalem XP - moze jest stabilny, moze jest ladny ale jakis taki mulasty. Win 2k - szybszy od XP ale zdarzaly mi sie jakies dziwne bledy z ktorymi nie moglem sobie poradzic. Moze rozwiazania byly banalne ale po kilku probach rozwiazania problemu poddalem sie...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na stabilnosc Win98se nie narzekam. Zalezy co sie robi. Jak walisz mnostwo demek i jakiego innego badziewia to pewnie, ze bedzie sie buraczyl. Do reinstalki Windy zmusz mnie przewaznie zmiana sprzetu. Probowalem XP - moze jest stabilny, moze jest ladny ale jakis taki mulasty. Win 2k - szybszy od XP ale zdarzaly mi sie jakies dziwne bledy z ktorymi nie moglem sobie poradzic. Moze rozwiazania byly banalne ale po kilku probach rozwiazania problemu poddalem sie...

Pzdr

XP ma różne "wodotryski", które na szczęście można powyłączać i w sumie otrzymać "szatę graficzną" Win 2K. A działa wówczas szybciej. To, co, namówię Cię? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. mam pytanko. Jak sprawuje sie WME w benchmarkach? I wogole co sadzicie o tym systemie. Jakie sa jego mocne strony i słabe. moze mi ktos wyjasnic.

thx bardzo

ME to "ulepszony" 98SE zdania na temat tegoz systemu sa podzielone. Jedni mowia ze to wielki shit a inni z kolei go chwala wiec takie pytanie jest troche bezsensowne musisz po prostu sam u siebie sprawdzic jak sie bedzie sprawowac i tyle...

co do bench to u mnie bynajmniej bylo podobnie jak na 98SE

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP ma różne "wodotryski", które na szczęście można powyłączać i w sumie otrzymać "szatę graficzną" Win 2K. A działa wówczas szybciej. To, co, namówię Cię? :wink:

Chyba nie :P Wodowytryski w pierwszej kolejnosci powylaczalem. I dalej mnie to nieprzekonywalo. Jak na razie rzadzi dla mnie Win98se. Moze nie jest to mistrz stabilnosci ale przy mojej ilosci RAM'u jak dac w pinde (czyt. pamieciozernych aplikacji) dla pamieci to 98se ma przewage.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem dlaczego win 2k jest najlepszy do podkręcania, zaczaiłem jak już wysłałem post i zaraz był następny i nie zmieniałem.

 

a win 98se mi się gryzł z via service packiem więc mam 98-non-se i jest git. jutro formacik i cały soft od nowa, przypchał się lekko ale czekałem do wymiany grafy. zrobię ghosta i będzie na wiele lat :-)

 

wicie że na titanie z podpisu na duraku 800 (a teraz 880) mam 40st po grze w UT np ? w windzie mam 38 a teraz naert 42 !!!

i jak to ma athlona schłodzić ? pastę mam srebrną titana, copper shima brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka, zainstalowałem vcool-a i mam teraz w windzie 25-27 stopni. wentyl titan z podpisu ma 3100 obr/min, brak dodatkowych wentyli w obudowie.

jestem w trakcie wymiany zasilacza na fortona 250 GT cośtam i wentyl 120 mm zaraz nad prockiem powinien zmniejszyć temp.

początkowo z brystolu zribiłem tunel zakładany na procka i cooler bierze powietrze z dziury po zaślepce 5.25 cala. temp spadła w winie z 38 do 35, po vcool-u mam 27. jest już oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...