Skocz do zawartości
yodacki

Jakie Słuchawki Wybrać Z Wymienionych W Poscie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

bardzo proszę o opinie na temat słuchawek jak w opisie tematu czyli:

 

Sharkoon Cosmic 5.1

Creative Fatal1ty Gaming

Zalman ZM-RS6F

 

Do czwartku z wymienionych wyżej modeli musimy kupić słuchawki na prezent.

Są one dla człowieka który dość namiętnie gra (głównie fpp i wyścigi), ogląda filmy i słucha muzyki. Biedak kupił za uzbieraną kasę słuchawki apollo AH-2000 które okazały się jedną wielka porażką i wyrzuceniem kasy w błoto.

 

Zależy głównie na tym aby słuchawki miały surround, lecz chodzi tez oczywiście o jakość dźwięku, dlatego na liście znalazły się Fatal1ty mimo że nie mają surround'u (a może maja tylko nie wiem o tym).

 

Czytałem przeróżne testy, ale w sumie nie wyciągnąłem z nich jednoznacznych wniosków.

Dlatego proszę o pomoc osoby które maja w/w słuchawki lub miały z nimi "nauszną" styczność i mogą się wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do gier, ale do muzyki wszystkie z wymienionych w pierwszym poście również będą wyrzucaniem kasy w błoto.

 

PS: Co to znaczy, że słuchawki mają surround? To chyba jakiś chwyt marketingowy... ;/

Jeśli chodzi o 5.1 w słuchawkach to można sobie to darować.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór może być tylko z pośród wymienionych słuchawek.

Jeśli chodzi o budżet to w graniach 120-130 zł.

 

Co do surround'u - opieram się tylko na tym co piszę w testach tych słuchawek. Chodzi o to że Zalman i Sharkoon Cosmic posiadają po 6 głośników i są w stanie oddać efekt przestrzeni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór może być tylko z pośród wymienionych słuchawek.

Jeśli chodzi o budżet to w graniach 120-130 zł.

Z ciekawości. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę innych modeli?

Szkoda, bo za tyle można kupić przyzwoicie grające słuchawki.

 

Jeśli sądzisz, że do przestrzeni potrzebne jest 5.1 (małe, kiepskiej jakości głośniczki), to ściągnij sobie coś z tej strony i posłuchaj na dowolnych słuchawkach. http://www.mrsound.tk/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy kupnie słuchawek mających więcej niż 2 głośniki.

Również nie uważam się za specjalistę w dziedzinie słuchawek, dlatego zwracam się na forum o pomoc do ludzi którzy wiedzą na ten temat więcej ode mnie. Dziękuje za linka, faktycznie dźwięki robią wrażenie.

 

Chodzi mi o to żeby słuchawki były porządne, solidne i oczywiście dźwięk był bardzo dobry.

W poprzednim moim poście napisałem że "wybór może być tylko z pośród wymienionych słuchawek" - może ale nie musi. Nie trzymam się ich kurczowo. Po prostu czytając testy i recenzje wydały mi się one najwłaściwsze, zważywszy ograniczony budżet na kupno słuchawek.

Tak więc jeśli w cenie 120-130 zł jesteś skłonny zaproponować coś bardziej odpowiedniego do grania, filmów i muzyki to proszę o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "tylko" mnie zmyliło... ;)

 

Do muzyki jak najbardziej. Patrz drugi post w tym temacie. Na filmach i grach nie znam się zupełnie :P

Ew. troszkę droższe Philipsy SHP8900. Wygodne, ładnie grają,wykonanie i wygląd na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę je pod uwagę lecz niestety muzyka jest tu na szarym końcu jeśli chodzi o dobór słuchawek.

Kolejność priorytetów doboru jest taka jaką podałem w pierwszym poście czyli najpierw chodzi głównie o gry, potem filmy i na końcu muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest nie tak. Jedyne dobre słuchawki Creative to właśnie Aurvana Live!, ale one potrzebują dobrego źródła dźwięku, a widząc preferencje, sądze, że i tak będzie to grało na zintegrowanej dźwiękówce, takze kupno tu troche mija sie z celem.

 

Słuchawki z systemem 5.1 to kompletny bezsens, od razu je odrzuć.

 

Koss UR-40 to dobre słuchawki do wszystkiego, są lekkie, więc nie będzie problemu z dłuższym noszeniem, do tego dobra jakość dźwięku i przystępna cena.

 

Słuchawki ze swojego pierwszego posta odrzuć, nie są warte zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja pisalem o Aurvana Live! :] do muzyki sluchawki sa swietne, klasa wyzej niz kosztuja, ale przy grach moga meczyc no i ja mam problem w nich ze zlokalizowaniem przeciwnika, ale akurat nie wiem czy to wina sluchawek czy gry bo nie porownywalem ich jeszcze ich z innymi. Co do fatality gaming to juz w ogole szkoda klawiatury. Ja bym na twoim miejscu kupil polecanego tu kossa albo phillipsy SHP 8900 i do tego mikrofon zalmana za 20zl. Jedyny rozsadny wybor moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tutaj kilku znawcow tematu, ja rowniez poszukuje sluchawek tyle ze jestem sklonny zaplacic troche wiecej za takowe. Oczywiscie wiem ze najlepiej bylo by kupic chociazby senki 650 ale az tyle pieniedzy nie mam zamiaru wydawac. Mnie zupelnie chodzi o cos innego niz piekny dzwiek stereo. Obecnie mam Audigy 2ZS i podlaczone kino domowe ale zaczolem coraz czesciej grywac w pewna gre gdzie do komunikacji uzywa sie mikrofonu i calkowicie psuje to dzwiek z glosnikow i wk... domownikow. Dlatego szukam sluchawek glownie do grania najlepiej z dzwiekiem 5.1 tzn wazne dla mnie jest aby dokladnie zlokalizowac przeciwnika czy skrada sie z lewej z prawej czy z tylu. I tu pytanie czy takie cos jest mozliwe przy jesli zastosuje sluchawki? rozgladalem sie troche po allegro i znalazlem sluchawki Aero 5, w opisie ladnie wszystko jest koloryzowane ale wiem ze to glownie marketing, czy ktos mial stycznosc z takimi sluchawkami lub podobnymi? Jak to sie sprawdza glownie w grach czy jest to warte swoich pieniedzy? Obecnie posiadam w miare normalne sluchawki stereo wiec takich nie potrzebuje.

Za wszelka pomoc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...