Skocz do zawartości
tbadoo

Asus P5w64ws Pro + E6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Procek @3.0GHz na spokojnie. Przez ponad pół roku nie było problemów, Bez żadnego obciążenia poprzedniego dnia, następnego dnia rano komp już nie wstał. Nie ma sygnału na monitor, wiatrak kręci, przycisk Power reaguje poprawnie na wyłączanie, nie ma sygnału dźwiękowego POST przy uruchamianiu. Grafa sprawdzona, działa, monitor też. Czy to proc czy płyta? Pech, bo 8 dni temu skończyła mi sie gwarancja grrrr.

Jeśli to proc to jakie mam możliwości TUTAJ ?

Coś w granicach 100 - 140 £. Czy ten PROCESOR podejdzie do mojej płyty?

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze użycie dowolnej innej pamięci RAM, jednej jakiejkolwiek kostki. Wyjmij bateryjkę i spróbuj odpalić wtedy.

 

P5W64 WS PRO obsługuje wszystkie najnowsze procki, wymaga tylko aktualizacji biosu - http://support.asus.com.tw/cpusupport/cpus...%20Professional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez najpierw stawialbym na RAM. Zawsze przy jakiejkolwiek "kupie" z kompem 1-sza rzecz, ktora nalezy sprawdzic, jesli reset Bios'u i wyjecia bateryjki nie pomaga to zawsze na pierwszy rzut powinny leciec pamiatki do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro do południa powinna mi przyjść pasta i będziemy kombinować. Bios zresetowałem (bateryjka) w pierwszej kolejności, nic. Jutro w pierwszej kolejności pójdą pod młotek pamiątki (raczej wątpię, brak sygnału POST sugeruje mi tu raczej procka). Jak to wykluczę to dalej procek. Podmienię na używanego celeronka pod 775, jak będzie ok to wszystko jasne. Jak dalej nie no to wtedy mobo. Jednak nie sądzę. Obadamy i napiszę co dalej. Podejrzewam jednak że będę znów miał pewien problem, opisałem go kiedyś TUTAJ Chodzi mi tu o update biosu (nie pamiętam jaki tam miałem i nie wiem czy nie będę musiał go zmieniać) :damage_wall: Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną płytę i procek jak ty. Mi tez zaczęły sie problemy z prostowaniem raz komp wstawała raz nie. Pod koniec już wogule nie wstawał. Okazało sie że ram padł po wyminie ram wszytko wróciło do normy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację. Spanikowałem i szukałem nie tam gdzie trzeba. A wyjęcie kości to minuta roboty i byłoby wiadomo od razu. Padła jedna kostka.

Nie ma jednak tego złego coby na dobre nie wyszło. Pytanie w związku z tym. Chcę dorzucić do 4GB więc przydadzą się 3GB dodatkowe. I nie wiem czy lepiej dokupić te same (no prawie) kości Corsaira czy też może inne STĄD ? Jeśli tak to czy nie będą się gryzły ze sobą? I czy jeśli dokupię te Corsairy to czy razem te trzy kości będą chodziły w trybie Dual. Czy też lepiej dokupić kości po 1GB? Co będzie wydajniejsze? BTW to chyba nie potrzebuję tego chłodzenia na pamięci więc imo zbędny wydatek bo chyba zawyża to cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym wątku coś cisza więc chyba jednak zdecyduję się na te Corsairy, nie wydaje mi się żeby był z nimi problem przy układzie 2x2gb

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...