Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Dj krzychu boska sztuka. Wygląda na to że Ty kerad też tyle wyciśniesz ;]. Gratzz ;]

 

@Ilamar

 

Jak na 1,34 3,5 to nie masz jeszcze tragedii choć wiadomo rewelacja to tez nie jest. Kręć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć przy jakim napięciu osiągasz 3,85GHz? Bo wyżej jeszcze nie próbowałem. Temperatury coś mam ciut za wysokie, najpierw poprawię chłodzenie a potem spróbuję wyżej. Ale wydaje mi się, że mamy te same sztuki.

Szczerze to nie sprawdzalem ;)

Ustawiłem mnożnik 12x333, podniosłem napięcie ramu na 2,0V, a CPU na 1,325 V i przetestowałem Orthosem. Błedu nie wywalił więc jest dobrze.

Na karakorum max temp. jakie uzyskał w teście to 63 stopnie, wiec i tutaj jest spoko.

I pomyslec ze jak zobaczylem ten VID=1,20V to troche sie obawialem.

Tylko mam problem bo nie moge uruchomic pcmarka05 :/ komp swiezy wiec moze mu cos brakuje,bo na starym lapku rusza bez problemu,a tutaj podczas ladowania sie wiesza:/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadkiem nie jest temperatura wskazywana jako system lub płyta główna. Generalnie to dobrze rozumujesz, większe FSB wyższe napięcie.

Ps. Ja mam mnożnik procka na 11, szyna 350 bez podnoszenia napięcia. U mnie radiator na mostku północnym jest chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadkiem nie jest temperatura wskazywana jako system lub płyta główna. Generalnie to dobrze rozumujesz, większe FSB wyższe napięcie.

Ps. Ja mam mnożnik procka na 11, szyna 350 bez podnoszenia napięcia. U mnie radiator na mostku północnym jest chłodny.

Jeżeli chodzi o temperaturę to na bank to nie to... Myślałem że masz bardziej rozbudowane fabryczne chłodzenie na płycie niż ja ale widzę że masz to samo :) V na mostku dałem na fabryczne ustawienia, było podniesione tylko o jeden skok, w windzie jest ok ale np jak w dead space na full detalach zapodam frapsa z nagrywaniem na 60 fps to robi się gorąco mimo to ;) ale jedzie do mnie miedziany prime cooler na NB :) Aktualnie jestem na 333x10,5. Wyżej fsb procek mi nie puszcza także dla mnie zabawa chyba się skończyła :(

 

P.S. Co cię skłoniło na zmianę płyty bo widzę że miałeś tą samą co ja ?

Edytowane przez llamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z kompatybilnością poprzednich pamięci, ale jak się okazało to na Asusie było to samo. Generalnie stary E5200 trochę lepiej szedł na Asusie. Potem jednak potrzebowałem portu LPT, więc znowu powróciłem do Gigabyte'a. Tu mam już i COM, LPT i 2xPCI-Ex (x16 i x8), a udało mi się ją kupić w dobrej cenie.

Asus wciąż na sprzedaż.

 

Ps. Ciekawe ile jest warta taka selektywna sztuka jak nasza?! :) Właśnie piszę spod 4GHz, teraz tylko sprawdzić stabilność.

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele więcej niż normalna :)

4 Ghz to większości tych CPU potrafi zrobić więc nie wiem czy 4 Ghz to faktycznie selekt :)

Większość??

Nie byłbym tego taki pewny. Mój pierwszy ledwo robił 3,3 - 3,4GHz.

Z tego procka jestem zadowolony i myślę że starczy mi na jakiś rok, a potem kupi się jakiegoś Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić jak rozwiązałeś ten problem? Bo procek od tak nagle nie daję się kręcić 800MHz więcej.

Może przyda się to innym osobom, których procki nie chcą się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to tak jak w załączniku, napięcie 1.35V (cpu-z nie poprawnie pokazuje, w evereście jeszcze gorzej bo 1.65 :D).

Co do wyjaśnienia ''co i jak'',, to powiem szczerze że sam nie wiem jak to zrobić. Ogólnie na samym początku jak wszystko skręciłem do kupy to były bardzo duże problemy już na domyślnych ustawieniach. Ale po czasie i po aktualizacji biosu komputer zaczął poprawnie pracować. Najważniejsze to to że CPU nie chciał wstać na np FSB 320x11 a na 340x11 już budził się bez problemu. Druga rzecz to jedyne co miałem zmienione to Vcore, reszta napięć nie ruszana. I trzecia rzecz co do pamięci, wcześniej miałem jedną kostke OCZ 1333 DDR3 1Gb która za chiny ludowe nie chciała działać CL5 z częstokliwością 1066 Mhz a o OC procesora mogłem zapomnieć. Dopiero po zmianie na te kingstony całość wzbudziła się do życia i jak widać na defualdowym napięciu (1.5V) pamiątki chodzią 5-5-5-15 CR 1T z domyślnych 7-7-7-21. Jako ciekawostke dodam, że Pc wstał na ustawieniu 4.2 Ghz (355x12) tyle że w windowsie wywalał resetem na pulpicie- mogłem zwiększyć Vcore ale szkoda mi sprzetu na te zabawy póki co:)

post-170223-1237556645_thumb.jpg

Edytowane przez Quajazyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to tak jak w załączniku, napięcie 1.35V (cpu-z nie poprawnie pokazuje, w evereście jeszcze gorzej bo 1.65 :D).

Co do wyjaśnienia ''co i jak'',, to powiem szczerze że sam nie wiem jak to zrobić. Ogólnie na samym początku jak wszystko skręciłem do kupy to były bardzo duże problemy już na domyślnych ustawieniach. Ale po czasie i po aktualizacji biosu komputer zaczął poprawnie pracować. Najważniejsze to to że CPU nie chciał wstać na np FSB 320x11 a na 340x11 już budził się bez problemu. Druga rzecz to jedyne co miałem zmienione to Vcore, reszta napięć nie ruszana. I trzecia rzecz co do pamięci, wcześniej miałem jedną kostke OCZ 1333 DDR3 1Gb która za chiny ludowe nie chciała działać CL5 z częstokliwością 1066 Mhz a o OC procesora mogłem zapomnieć. Dopiero po zmianie na te kingstony całość wzbudziła się do życia i jak widać na defualdowym napięciu (1.5V) pamiątki chodzią 5-5-5-15 CR 1T z domyślnych 7-7-7-21. Jako ciekawostke dodam, że Pc wstał na ustawieniu 4.2 Ghz (355x12) tyle że w windowsie wywalał resetem na pulpicie- mogłem zwiększyć Vcore ale szkoda mi sprzetu na te zabawy póki co:)

Pamiątki masz asynchronicznie z tego co czytałem itnel przy oc lubi synchronicznie... Czyli miałeś dziurę w fsb, zazdroszczę u mnie 333 to jest max. MI cpuz pokazuje właściwe napięcie nawet vdropa wyłapuje :) A ile miejsc po , liczyłeś bo coś strasznie szybko to poszło...

Edytowane przez llamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quajazyl to jakie napięcie w biosie ustawiłeś dla cpu?bo bo jeśli cpu-z pokazuje prawidłowe napięcie to procek długo nie pożyje. Nie wiem czemu chcesz porównać procka z takim dużym V do procka który robi np 4ghz przy napięciu 1,35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quajazyl, pokaż jeszcze czy stabilny na Orthosie. I od razu dobrze byłoby widzieć temperatury, np. w Hardware Monitor.

Oto moje Super PI

post-169440-1237562523_thumb.jpg

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quajazyl, pokaż jeszcze czy stabilny na Orthosie. I od razu dobrze byłoby widzieć temperatury, np. w Hardware Monitor.

Podkręcanie polegało tylko na tym aby jak najlepiej policzyć PI- w sumie entuzjastą w tej dziedzinie nie jestem :)

Co do othorsa trudno powiedzieć, czasami wywala błąd a w rzeczywistości można mucić w Crysisa całe dnie ;P

Tak też poczyniłem, uruchomiłem parę gier, kilka programów i mi to wystarczy. Czy jest stabilny czy nie to już zależy jak się na to patrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zlazłem poniżej 13s w 1M :wink: i to na viście :E

Ale coś widzę że procki te coraz lepiej się kręcą, w grudniu - styczniu rzadko kto osiągał 4,0 a teraz prawie co 3-2 osoba

Albo Ci, którym tyle idzie się chwalą a reszta siedzi cicho. A powiedz na jakim sprzęcie i jakich taktach osiągnąłeś ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie uzyskac na moim E5200 4,2GHz przy napieciu w biosie 1,35V.Nie wiem dlaczego ale CPU-Z pokazuje cos ok. 1,31V. Gdy probowalem podkrecic wyzej to juz nie wstal. Wyglada mi to na ograniczenia ramu bo w orthosie przy tescie i proca i ramu dosc szybko wywala, a przy samym procku jest ok.

Ma ktos podobna plytke i podpowie co i jak,aby wycisnac z niego co sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podkręciłęm ten procek do 3,2GHz bez zmiany napięć mnożnik 12,5x 256 FSB chciałbym dojść do 3,8 ale niewiem czy podnoszenie napięcia jest bezpieczne na moim zasilaczu: TRACER 4Life 450W HellFire Prosze o jakieś sugestie

config kompa:

-procesor: Intel pentium dual core E5200

-płyta główna: GIGABYTE GA-P35-DS3L

-HDD: SAMSUNG 320GB HD322IJ

-pamięci: 2x2GB KINGSTON PC2 - 6400

-zasilacz: TRACER 4Life 450 HellFire 450W

-system operacyjny: windows Vista Ultimate x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...