Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

No własnie, są takie CPU, jest to Extreme za 1400 USD, nie widzę sensu robienia dwurdzeniowego Extreme, a skoro miał by to być chip dla mas, to nie mógł by być przeznaczony dla high-endowych płyt.

Jak mówiłem, osobiście nie widzę najmniejszego sensu rozwijania serii E8xxx i Q9xxx, jak niedługo zostaną zastąpione przez Nehalemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Jak mówiłem, osobiście nie widzę najmniejszego sensu rozwijania serii E8xxx i Q9xxx, jak niedługo zostaną zastąpione przez Nehalemy.

QX9770 prawdopodobnie pozostanie najmocniejszym czterojajecznym do LGA775 ale w tańszych segmentach Intel nie ma innej możliwości

jak walczyć o udziały w rynku bo w przeciągu ostatnich 12 miesięcy spadły http://www.isuppli.com/news/default.asp?id=9052

Dlatego wypuszczony zostanie E5200 i każdy inny który pozwoli na skuteczną walkę o rynek.

Największe obroty u Intela są w segmencie cenowym w pobliżu 200$-300$ dlatego najprawdopodobniej będzie jeszcze co najmniej E8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to dopiero pierwszy wynik, jeszcze może być różnie...

tym bardziej, ze te procki beda "gratis do coolerow" intela ;)

revision nie aktywne na screenie w cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie biednie, niewiem jak z napięciami na e7xxx ale jak zalecało się nie przekraczać 1,45V 24/7 dla e2xxx a one były w 65nm...

a tu mamy 45nm, coś czuję że te procki bedą padać jak muchy :rolleyes: , chyba że są wytrzymalsze niż e8xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, obejrzyj jeszcze raz te screeny.

 

Stabilny to on był dopiero na 1,5V

 

Na 1,384 to on wszedł do windy...

Masz rację, 4ghz dopiero na 1,5V :|

 

Ale pamiętajcie, że to ES, który bedzie krążył po wszystkich redakcjach. A ES'y się gorzej kręcą (tak przynajmniej było w przypadku ES'a E7200 :wink:), więc może "sklepowe wersje" zrobią te 4ghz na mniejszym napięciu :rolleyes:

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie biednie, niewiem jak z napięciami na e7xxx ale jak zalecało się nie przekraczać 1,45V 24/7 dla e2xxx a one były w 65nm...

a tu mamy 45nm, coś czuję że te procki bedą padać jak muchy :rolleyes: , chyba że są wytrzymalsze niż e8xxx

1.55v do 24/7 dla 65nm przy zachowaniu odpowiedniej temp ;]

 

A E5x00 będą max tanie, to komu szkoda takiego proca ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i więcej będzie proc siedział na gwarze niż u mnie w kompie... <_<

Jest na to rozwiązanie, kupić dwie sztuki :lol:

 

Przecież nie będziemy ich tak męczyć na box'ach, przy dobrych temperaturach jakoś to wytrzymają :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bedzie sens kupować do tego proca Pentka Karakorum :?: Bo E7200 jak wszystkie Wolfdale mało się grzeje, w stresie na domyślnym taktowaniu pobierał zaledwie 25W, a po oc na 1,4 i 3,8ghz to ok. 50W :wink: Myślę, że zamiast niego można kupić Pentagrama HP-90 AlCu Alpaya, czyli pomniejszonego Karakorum, bedzie taniej :D, a tempy wzrosną o parę stopni max. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bedzie sens kupować do tego proca Pentka Karakorum :?: Bo E7200 jak wszystkie Wolfdale mało się grzeje, w stresie na domyślnym taktowaniu pobierał zaledwie 25W, a po oc na 1,4 i 3,8ghz to ok. 50W :wink: Myślę, że zamiast niego można kupić Pentagrama HP-90 AlCu Alpaya, czyli pomniejszonego Karakorum, bedzie taniej :D, a tempy wzrosną o parę stopni max. :wink:

Wybór jest oczywisty i nie ma o czym dyskutować: Karakorum. Zwłaszcza, że różnica cenowa niewielka (u mnie w mieście Karakorum jest np. za 73zł).

 

Mam nadzieje, że na dniach dotrą do nas jakieś wieści odnośnie daty premiery, albo zaczną się procki "po cichu" pojawiać na półkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisze, że procesory z serii Wolfdale są bardzo chłodne, nawet jak jest "poczestujesz" wysokim napieciem to się mniej grzeją niż 65nm Conroe na domyślnym taktowaniu i napięciu icon_wink3.gif To, czy bedzie się miało np. 47st.C czy 54st C to dużej róznicy nie zrobi. Oczywiście nie mówie, że mi chodzi o Xtreme O/C i napiecia powyżej 1,6V, tylko o takie na 24/7 na 1,3/1,4V, do normalnego użytkowania rolleyes.gif

To ty chyba nigdy nie miałeś 45nm wolfdale'a jak piszesz, że procki się mniej grzeją od 65nm...

 

OT: Cytowanie się popsuło ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba nigdy nie miałeś 45nm wolfdale'a jak piszesz, że procki się mniej grzeją od 65nm...

 

OT: Cytowanie się popsuło ? :mur:

Polecam lekturę na temat E8x00 i E7200 na portalu egiełda. Sam się zdziwiłem, jak przeczytałem, że E7200 w stresie pobiera 25W.

Swoją drogą, ciekawe czy z powodu mniejszej ilości "kaszy" :razz: (dla niekumatych :wink: chodzi o pamięć cache)

ten nowy PDC będzie brał jeszcze mniej W :?:

P.S Wykasowałem niektóre posty na temat Karakorum, żeby nie zrobić z tego temtu śmietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2180@3Ghz na 1,45V = 40* na czujniku na radiatorze.

E7200@4Ghz na 1,4V =~ 50* na czujniku na radiatorze.

 

To że wolfdale mniej się grzeje, to prawda, tyle, że na standardowych ustawieniach. Po OC wolf to prawdziwy piec, jak stary presshot. Moja ultra z wentylem 1200RPM ledwo daje mu radę.

 

Na wolfiku każda podbitka +125mv to 4-5*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...