Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie ~260 :c

Do jakiego poziomu może spaść cena w przeciągu najbliższych 2 tygodni ?

Najniższa odnotowana dotychczas cena detaliczna to 245 zł ale

teraz jest około 10 zł drożej ze względu na zmiany kursów walut.

 

Minimum czego się spodziewam w przeciągu 2 tygodni to cena E2220

czyli dużo nie stanieje (abstraciach!ąc od kursów walut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak ktoś będzie miał to niech da znać na jakim minimalnym napięciem leci na tych 2500 MHz, albo nieco mniej. Interesuje mnie tyle co teraz mam na def (E2160, 1800MHz) - 0.95V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na raz sprawdzam maxa - w tej chwili 3400/1.25V na boxie i lipnym mobo G31M-S2L ;)

Możesz sprawdzić na ile da się zjechać z napięciem przy

ustawieniu 12,5*266 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na default - 1.200 w biosie (1.18 w idle, 1.15 przy load) ale nawet 3.2G nie chciał windy załadować.

 

post-597-1219849089_thumb.jpg

 

 

teraz testuje 3.41G na 1.2875 bios (1.24 load) orthos sie wywalił, na 1.300 bios (1.25 load, 1.28 idle) zobaczymy bo testuje ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Właśnie testuj testuj mam tą samą mobo więc jestem ciekaw czy jest sens wymianu e2140 który na co dzień hula na 3G...

 

btw ile masz max fsb dla płytki ?:)

Sens wymiany to ja widze z PDC na E7200 , ktory kosztuje podobnie , a ma te 3MB kaszy. Ten 5200 niech poleci do 200 zl to od tej kwoty mozna bedzie zastanawiac sie , zle nie przy dzisiejszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na default - 1.200 w biosie (1.18 w idle, 1.15 przy load) ale nawet 3.2G nie chciał windy załadować.

 

 

 

 

teraz testuje 3.41G na 1.2875 bios (1.24 load) orthos sie wywalił, na 1.300 bios (1.25 load, 1.28 idle) zobaczymy bo testuje ;)

Oj to padło Ci się trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj skończyłem na 3.41G/1.325 (bios - 1.28V w stresie) - chłodzenie przestało wyrabiać (ponad 70st w orthos przy max obrotach) :|

 

btw ile masz max fsb dla płytki ?:)

285 przy zintegrowanej grafie, na zewnętrznej nie wiem bo nie podpinałem :)

 

My tu chcemy max oc na wysokim napięciu a nie jakieś 1,3v :D Chyba że chłodziwo ci na to nie pozwala,bez 4ghz się nie pokazuj :)

chłodziwo to box i przy 3.41G tempy dobijają do 70st.C

 

Oj to padło Ci się trafiło.

gdyby to był mój komp to bym się przejmował ale żonie wystarczy ;)

 

na dzień dzisiejszy przewidziana instalacja i testy DG45FC i E8400 - jak zostanie czasu to pomęcze jeszcze E5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens wymiany to ja widze z PDC na E7200 , ktory kosztuje podobnie , a ma te 3MB kaszy. Ten 5200 niech poleci do 200 zl to od tej kwoty mozna bedzie zastanawiac sie , zle nie przy dzisiejszych cenach.

hmm prawie 100zł róźnicy to podobnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

hmm prawie 100zł róźnicy to podobnie ??

Wiesz , to zalezy przede wszystkim od tego gdzie sie mieszka jesli pominiemy sklepy internetowe i zwiazana z tym wysylke. Co z tego ,ze za 240 mam w Agito skoro musze doplacic , wiec za 270 jest u mnie pod domem. Zas najtansze E7200 widzialem po 315 w boxach. Nadto widzialem twoje wyniki , jakos te 3.4GHz na nim to zaden szal , jakiego dostanie sie boosta majac PDC na 2.8-3.2GHz przy ich cenach? Srednio to widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przesadyzmu - kurier 15 więc różnicy będzie 60 zł. Ale fakt, że na razie nieciekawie to wygląda.

Ja jeszcze ten weekend poczekam, a później albo 5200 albo celek za 60 zł :P

 

2 late :sad: -> kupiłem za 80 z wysyłką 440 - ponoć ES [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

No padlo, padlo. Mialem E2160, ktory lecial 3,3Ghz - 1,3V, 3,4Ghz - 1,4V i 3,5Ghz - 1,55V.

ja mam akurat tak dobrą sztuke - przy 1.55v robi stabilne 3.5GHz [potwierdzone długogodzinnym graniem w Crysisa, UT3, Cod4 MW, Assasina, i TimeShifta] a winde ładuje nawet przy 3.65Ghz :-)

 

Za miesiac go sprzedaje - zmiana albo na C2D E8400/E8200 a jak zabraknie kasy to na E7200/E7400 na bank. nie oplaca mi się wymieniac na serię E5xxx bo ta ma tylko 2MB L2 [bez sensu zmiana z 1MB L2 na tylko 2MB] - to wolę już kupić coś z serii E7xxx gdzie jest 3MB L2, a najlepiej to coś z E8xx gdzie ilość ta to pokaźne już 6MB L2.

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom akurat najwiekszy skok jest wlasnie z 1MB na 2MB, pozniej to juz roznica jest minimalna.

Na to nie ma reguły wszystko zależy od konkretnej aplikacji.

Może być nawet tak że z większym L2 działa odrobinę wolniej :)

Trzeba mieć wyniki testów konkretnej aplikacji w różnych konfiguracjach

RAM, płyta, CPU, GPU, HDD aby za konkretną kwotę wybrać najszybszy

zestaw podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem E5200 w Agito za 229zł wczoraj późnym wieczorkiem. Gdy przyjedzie to odrazu zabieram się za testy.

 

Edit: Też się właśnie zdziwiłem co do tej podwyżki,. Podesłalem kumplowi linka do agito bo sam planował kupić, patrzę a tu 245zł. Dosłownie 5 min po tym jak zamówiłem :D

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...