Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

grafa pewnie zintegrowana.

P31-DS3L

??? O ile wiem to giguś P31 nie ma integry, ale swoją drogą byłby to niezły wybór. Do tego dokupić jakąś bardzo budrzetową grafę na allego (7600 z 256 DDR3 można dostać już za 70zł)

 

 

Sory za lamerskie pytania, moze byly ale nie chce mi sie przegladac tylu stron postow :lol2:

Mi czasem przyszło przeczytać ponad 100 stron tematu za jednym razem, np topic o HD4850/70 :) Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opyla się nówkę E5200 za 216.99 w wersji OEM? czy mozna dostać gdzies taniej go?. A pytam poniewaz mam juz kupca na mojego E2160 i wtedy przy dość niewielkiej różnicy kosztów i wydatków [dokladam wtedy + 100zł do całej sumy zakupu PDC E5200] chcę nabyć właśnie E5200 w wersji OEM a ze poniewaz mam karakorum to inne chłodzenie jest mi zbędne i nowy procek E5200 w wersji BOX nie jest dla mnie juz oplacalnym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do orthosa to w zasadzie proste wytłumaczenie. On zawsze mnoży FSB x def (najwyższy) mnoznik proca, a Ty kręcisz na x11,5 :) CPu-Z pokazuje faktyczne taktowanie

 

U mnie najnowszy Everest pokrywa się temperaturami z Core Temp 0.99.3

 

Wyniki OK, kręć dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile ten proc orientacyjnie by bral pradu w Idle i Stresie na ustawieniu powiedzmy 3Ghz 1,2V ?

Co prawda to inne proce, ale ostatecznie wartości bardzo zbliżone. Ostatecznie tak małe wartości, że nie warto się nad nimi zastanawiać.

Szukajcie, a znajdziecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się silnie nad tym prockiem, ale mam pewne pytanko. Posiadam aktualnie P dual core 2140 @2800 Mhz do tego P31 DSL3, DDR2 patriotki i HD 3850 niestety 256 MB, ale co tam ;P. Pytanko jest następujące, czy widzicie większy sens zmiany procka na E5200 i naturalnie jego mocne OC. Konkretnie czy pozwoli on karcie rozwinąć skrzydła, czy już niewiele się z niej wyciśnie. Karta jest kręcona na 759/1074.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat pewnie poruszany kilka razy ale odciety jestem od netu wiec tak na szybko

czy vista tak samo jak orthos mnozy FSB x org. mnoznik? bo wedlug niej mam 3650 a tak naprawde to lece na 3.5ghz i CPUz pokazuje dokladnie to co wykrecilem?

ogolnie czy mozna to olac, bo orthos tak samo pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy vista tak samo jak orthos mnozy FSB x org. mnoznik? bo wedlug niej mam 3650 a tak naprawde to lece na 3.5ghz i CPUz pokazuje dokladnie to co wykrecilem?

ogolnie czy mozna to olac, bo orthos tak samo pokazuje

Ważniejsze od wskazań systemu jest to, co pokazują programy diagnostyczne - jeśli Orthos, CPU-Z i inne ustrojstwa pokazują tyle, ile powinno być, to byłbym spokojny. Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na dzień dzisiejszy warto wymienić E6300@(400x7) 2,8ghz na E5200

 

cel jaki chcę osiągnąć to chłodzić go pasywnie a mianowicie mam Zalmana CN9700 i aktualnie w idle mam 25-27c przy 1200rpm

 

czy przy ustawieniach nominalnych i ew. zaniżonym napięciu będzie to możliwe ?

 

próbował ktoś go chłodzić pasywnie ?

 

reszta to MB na X48+ Tagan 530w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co według ciebie przemawia za tym ze w rym wypadku E6300 jest lepszy ?

 

ja mianowicie brałem pod uwagę

1. nominalne taktowanie 1,86 do 2,5

2. technologia wykonania 65nm do 45 nm

3. cache 2mb do 2mb

 

do tego pewnie niższy pobór mocy i możliwe ze uzyskam na nim pasywne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co? dla mnie to wg. powiedzenia "zamienil stryjek siekierke na kijek". Oc masz niezle , 2MB jest , wydajnosci wiekszej nie uzyskasz , oba proce nie maja sse4.1 , strata kasy. No chyba , ze znajdziesz kogos kto da Ci za twojego 200 zl *bajer o pelym C2D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze trochę poczytać o tym E5200 ale powoli to mi się tez tak wydaje ze nie ma sensu bo gdzie nie pytałem to każdy tak mówi ze nie warto

a nie mam na żywo porównać u kogo

 

w sumie na dużym OC lub extremalnym mi nie zależy max co da się wycisnąć na nominalnym napięciu tak jak to mam teraz

 

w takim razie trzeba sie przymierzać na E7200 lub jak znajdę fundusze na E8200 lub E8300

 

dzięki za szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi temperaturami na E5200. Everest pokazuje coś takiego: Temperatura procesora 32°C, Temperatura rdzeń 1- 44°C, Temperatura rdzeń 2- 45°C. Wskazania te pokrywają się mniej więcej z tymi z CoreTemp. Natomiast Bios wskazuje temperaturę procesora oscylującą w granicach 36-37°C.

 

Wentylator BOX, temperatury mierzone w idle, płyta GA-EP31-DS3L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi temperaturami na E5200. Everest pokazuje coś takiego: Temperatura procesora 32°C, Temperatura rdzeń 1- 44°C, Temperatura rdzeń 2- 45°C. Wskazania te pokrywają się mniej więcej z tymi z CoreTemp. Natomiast Bios wskazuje temperaturę procesora oscylującą w granicach 36-37°C.

 

Wentylator BOX, temperatury mierzone w idle, płyta GA-EP31-DS3L.

sam mialem o to pytac ale czas jakos lecial i lecial...

mam to samo

everest pokazuje temp procka mi w tej chwili 26 stopni ale I rdzen 48 a II 46stopni C

post-4011-1222541251_thumb.jpg

 

o co biega do cholery? skad takie rozbieżnosci?

w poprzednim procku czyli e2160 miałem 'normalnie'. Temp procka czy poszczegolnych rdzeni były mniej wiecej te same [do 5 stopni C różnicy].

W biosie zauważyłem temp. mam taka jak w everescie pod rubryką 'procesor'.

Jedna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to to ze zmieniłem w ost. chwili BIOS w mojej płycie gł. A takie przypadki juz widzialem [zmiana biosu=inne wyswietlanie temp.]

sprzet jak w opisie

 

Jak Wy macie z tymi e5200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ostatnio sygnalizowal że "nie kręci" mu sie E5200 na gigabyte P31 i chyba jej przeznaczeniem był serwis, ponizej więcej szczegółów"

 

Mam problem ze świeżo złożonym PC, a dokładnie z płytą główną.

 

mobo: GA-EP31-DS3L rev 1.0

procesor: E5200

ram: 2X2GB 800 Kingmax

grafika: gf9600gt Gainward

dysk: ST3500320AS Seagate

zasilacz: GPS-450AA Chieftec

 

Problem polega na ZEROWYCH możliwościach OC. Jeżeli ustawie fsb chociażby na 201 MHz to płyta przy próbie uruchomienia zrestartuje się i powróci do ustawienia fsb na auto. Co ciekawsze jeżeli ustawie fsb na 200 ale w trybie ręcznym to komputer również się nie uruchomi, ale wówczas sam nie zmienia ustawienia na fsb na auto, gdyż nie wykrywa przetaktowania procesora i pomaga tylko reset biosu zworką.

 

Próbowałem już:

Wgranie najnowszego biosu - F4

Zmiany procesora na E2160

Pracy tylko na jednej kości 2GB

Wyłączenie funkcji odpowiedzialnych za oszczędzanie energii czy szybkiego wykrywania USB

 

Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?

 

Czy zostaje tylko próba wymiany płyty w serwisie. Płyta kupiona wczoraj więc mam nadzieje, że do 10 dni nie będą robić problemów z wymianą, ale sklep Proline, który nie ma dobrych opinii jeśli chodzi o serwis. Druga sprawa to wiem że nie ma gwarancji producenta na OC sprzętu, ale niemożliwość pracy płyty na def fsb ale w trybie manualnym jest chyba podstawą do reklamacji sprzętu?

topic o Gigabyte P31 post #1728

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ostatnio sygnalizowal że "nie kręci" mu sie E5200 na gigabyte P31 i chyba jej przeznaczeniem był serwis, ponizej więcej szczegółów"

 

 

 

topic o Gigabyte P31 post #1728

przeczytalem , ustawilem tak jak tu : C1E - DISABLE

TM2 - DISABLE

USB CONTROLLER - DISABLE

HOST CLOCK CONTROL - ENABLE

PEFORMANCE ENHANCE - STANDARD"

 

i dalej nic ? wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...